Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 15:31, 08 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dorii napisał(a)

Mój max Frey szaleje już od jakiegoś czasu. Mam wrażenie że mimo że u mnie wszystko później w tym roku a on szybciej.

Chyba duże dysproporcje w kwitnieniu roślin w Polsce są, patrząc na kwitnieniu na forum. U nas wszystko szybciej niż w ubiegłym sezonie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Alija 22:18, 08 cze 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8829
Roocika napisał(a)

Grujeczniki japoński, jeden z moich trzech. Ma najbardziej mokro ze wszystkich. Wrażliwy na wiosenne przymrozki- pęka mu kora przy dużej różnicy temperatur wiosną, a młode liście potrafią przemarznąć.
Ten rośnie przed oczkiem w towarzystwie irysów i liliowców.


Grujecznik bardzo ładny, myślę o nim już od jakiegoś czasu, ale u mnie kiepsko z miejscem.
Masz rację, nad drzewami trzeba się zastanawiać, ja o tym nie myślałam i teraz mam busz i ciągłe przycinanie,
właściwie to już nie panuję nad tym. Tulipanowca mam, niestety nie jest szczepiony i jest już ogromny, zastanawiam się,
co z nim zrobić. Na dodatek rośnie przy południowej granicy działki i kwiaty pojawiają się od strony sąsiada.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
anabuko1 11:13, 09 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Roocika napisał(a)
Ostatnio dużo dyskusji na temat jakie drzewa sadzić.
Pokażę jakie ja posadziłam.

Frontowa i tulipanowiec Edward Gursztyn. Jak dotąd całkiem bezproblemowy, sam się formuje. Cudownie przebarwia się jesienią.

W tym roku bodziszki długo kwitną.
Jest okropnie gorąco... A deszczu na horyzoncie nie widać.



U mnie też sucho i deszczu nie widać.
Co to za trasy już takie duże o tej porze.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
vita 18:07, 09 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4101
Bardzo ciekawe masz drzewa, wydaje się, że przestrzeni mają wystarczająco dużo. Tulipanowiec na pniu swobodnie rozbuduje koronę i w tym miejscu nie zagrozi niczemu. Faktycznie jego liście po opadnięciu są problematyczne. A z grujecznikiem mam też taki sam problem, co roku wycinam podejrzane gałęzie, a poza tym on rośnie jak krzew. Czy Ty swój formujesz jakoś?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Gruszka_na_w... 21:24, 09 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Ten tulipanowiec Edward już nieodłącznie będzie się kojarzył z Twoim ogrodem. Niepowtarzalny.

Trawnik odbuduje się po pierwszym deszczu. Mnie w czasie suszy zawsze najbardziej żal bylin. One u mnie pierwsze reagują na brak wody.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 13:30, 10 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Alija napisał(a)


Grujecznik bardzo ładny, myślę o nim już od jakiegoś czasu, ale u mnie kiepsko z miejscem.
Masz rację, nad drzewami trzeba się zastanawiać, ja o tym nie myślałam i teraz mam busz i ciągłe przycinanie,
właściwie to już nie panuję nad tym. Tulipanowca mam, niestety nie jest szczepiony i jest już ogromny, zastanawiam się,
co z nim zrobić. Na dodatek rośnie przy południowej granicy działki i kwiaty pojawiają się od strony sąsiada.


No właśnie ostatnio myślę, czy nie przyciąć mojego największego, podobno one lubią cięcie i można nawet z nich robić żywopłoty strzyżone. Może gdzieś upchniesz? One moim zdaniem lubią wilgotną glebę.

Tulipanowca Irenka z Miłkowa cięła krótko co roku. Ostatnio jej nie ma na forum ale jest na instagramie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:31, 10 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
anabuko1 napisał(a)

U mnie też sucho i deszczu nie widać.
Co to za trasy już takie duże o tej porze.


My wczoraj wróciliśmy i bardzo się ucieszyliśmy, bo nad naszą wsią padał deszcz. Podobno dość krótki i bardzo intensywny. Wszystko wystrzeliło, łącznie z chwastami.

Te wyższe trawy to trzcinnik Overdam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:35, 10 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
vita napisał(a)
Bardzo ciekawe masz drzewa, wydaje się, że przestrzeni mają wystarczająco dużo. Tulipanowiec na pniu swobodnie rozbuduje koronę i w tym miejscu nie zagrozi niczemu. Faktycznie jego liście po opadnięciu są problematyczne. A z grujecznikiem mam też taki sam problem, co roku wycinam podejrzane gałęzie, a poza tym on rośnie jak krzew. Czy Ty swój formujesz jakoś?


U mnie ten duży grujek dostał mocno przymrozkami wiosennymi, ma wewnątrz korony sporo przemarzniętych gałązek. Właśnie dumam, czy teraz go poprzycinać do zagęszczenia, bo takie długie baty dostał.

Jak dotąd nie cięłam jakoś specjalnie grujków. Tylko po przemarznięciu i raz skracałam gałązki u małego i dużego.
Wszystkie trzy rosną jako krzaki
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:37, 10 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ten tulipanowiec Edward już nieodłącznie będzie się kojarzył z Twoim ogrodem. Niepowtarzalny.

Trawnik odbuduje się po pierwszym deszczu. Mnie w czasie suszy zawsze najbardziej żal bylin. One u mnie pierwsze reagują na brak wody.


Haniu, kupowaliśmy go zanim stał się popularny i cena była inna

My jednak podlewamy ogród. Dolny liniami kroplującymi przynajmniej raz w tygodniu.

Wczoraj była burza i ogród się sam podlał więc na tydzień mamy spokój.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:37, 10 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dubel

To czas piwoni się i u mnie zaczął.
Królowa frontowej Piwonia chińska Luois van Houttea

Pozostałe dwie miały też nimi być ale są nn wrrr.





____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies