Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 18:15, 31 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Piwonia pokazała w końcu kwiatek
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Zakrecona 20:09, 31 maj 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Roocika napisał(a)
Toszko pod trawę i choiny będziemy mieli przekompostowany obornik- ile go jest w tonach to nie wiem, leży na kupie już 3 lata. A świeży to od innego sąsiada, musimy się z nim dogadać. On ten obornik zrzuca na kupę i wiosną i jesienią zasila swoją ziemię uprawną.
Mamy jeszcze grujecznika i w drodze jest buk rohani. Te dwa drzewka trzeba posadzić Zresztą zobaczymy jak ten buk będzie wyglądał po podróży.
Wywrotki z piachem miały 25 ton każda, chyba zamówiony jeszcze jedną. Dół ma wg. pomiarów ok 850-900 m2. Mapka z wymiarami dołu może w weekend powstanie, mierzenie góry przed nami.


Kurcze, ale zaszalałaś z tym piaskiem Roślinki piękne, prawie codziennie podglądam.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Roocika 20:46, 31 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Hahahah Magda zaszalałam ale jak tak patrzę na tą skałę teraz (jakbym sobie wylewkę z chudziaka zrobiła), znaczy ziemię i przypomnę sobie lodowisko na glinie, gdy pada deszcz, to myślę, że będzie ok w przeliczeniu na powierzchnię to tylko 4 cm Chyba, że się w obliczeniach pomyliłam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwik69 20:09, 01 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Obie walczymy z wywrotkami ziemi,tyle,że ja piasku nie chce nawet za darmo życzę zdrowia i wytrwałości pod trawnik ziemia z obornikiem? bo już się gubię
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Toszka 20:14, 01 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pod trawnik z zestawu dobroci nie dajemy tylko kory, bo potem grzyby potrafia wyrastać.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Roocika 21:08, 01 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sylwik69 napisał(a)
Obie walczymy z wywrotkami ziemi,tyle,że ja piasku nie chce nawet za darmo życzę zdrowia i wytrwałości pod trawnik ziemia z obornikiem? bo już się gubię

Byśmy się wymieniły, ale za daleko
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 21:20, 01 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Toszka napisał(a)




Doczytałam też, że cię kora wkurzała - zdradzę ci sekret, że do wysypania /mulczowania/ściółkowania rabat najlepsza jest frakcji 0-20mm. To taka drobniutka, pięknie wyglądająca na rabatach, jak jest dobrze przekompostowana to prawie jej nie widać, bo nie ma w niej większych, śmieciowych kawałów. Ta mała kora nie fruwa. Natomiast każda inna, większa kora jest nieopisanie cennym materiałem do przekopania, czyli do wzbogacenia, spulchnienia gleby.




Toszko coś mnie tknęło i wróciłam do tego wpisu. Zamówiłam drobną korę do przekonania, czy taka też może być? Coś mi się wbio do głowy, że taka i zostało...Ehhh
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Toszka 21:45, 01 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Drobna też, ale moim zdaniem szkoda jej przekopywać, bo cudna jest na rabaty i...ciężko dostać.
Duża też po prostu ziemi na dłużej starcza - duża, tzn frakcja ok. 50-60mm.

Wróce do tego piachu - 4cm to jak nic na rozluźnienie... nie to, ze dołujęcię, ale zerknij do Anki_ i poczytaj jakie ilości dawała do gleby dla rozluźnienia. Teraz sama mówi, że aż niewiarygodne jak gleba poprawiła swoją kondycję (dawała też tony obornika, kory, kompostu)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Roocika 21:59, 01 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Nie dołujesz mnie Toszko Korę już zamówiliśmy była tańsza właśnie niż grubsza, niech zostanie. Zamówimy jeszcze wywrotkę piachu i będzie obornik W razie czego domówimy, ale to wiadomo... sakiewka ma dno Wątek Anki_ muszę przejrzeć...
U nas była dziś piękna burza niedaleko, spadło trochę deszczu i mamy cudny wieczór. Macham weekendowo
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
la_estrellita 22:03, 01 cze 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
W końcu dotarłam z rewizytą . Ładny masz teren i całkiem spory. I wody sporo... Ehh żeby to się tak dało przesłać do mnie... U mnie pustynia... a wody gruntowe chyba tez wyschły. W zeszlym roku był robiony odwiert i ma 30 paru metrach jeszcze wody nie było za to znalazly się jakieś skały (pewnie Himalaje ) i na tym wiercenie sie skończyło. Widzę też, że zaczynasz mądrzej ode mnie. Będę zaglądać i kibicować.

Toszka napisał(a)


Wróce do tego piachu - 4cm to jak nic na rozluźnienie... nie to, ze dołujęcię, ale zerknij do Anki_ i poczytaj jakie ilości dawała do gleby dla rozluźnienia. Teraz sama mówi, że aż niewiarygodne jak gleba poprawiła swoją kondycję (dawała też tony obornika, kory, kompostu)


Jeszcze mnie przerażają te ilości .

____________________
Agnieszka Gutlandia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies