Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Zakrecona 23:03, 05 cze 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Kurcze, ja ostatnio na bluszczu domowym przywlokłam zaraz. Ale fajnie, że już jakieś roślinki macie i dzieje się. Ja zachwycam się ogrodami innych i wybieram chwaściory.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Roocika 08:45, 06 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magda, jakoś mnie to dołuje strasznie Tak się cieszyłam, że będzie ładnie, a tu ciągle coś się plącze. Mamy nadzieję, że jak tą naszą działkę ogarniemy, to będzie mniej robactwa. Ciężko się będzie jednak ustrzec, bo wkoło pełno nieużytków, oczek i zagajników.
Na samosiejkach olszyn jest czarno od jakiś larw, brrr... wcześniej na nich siedziały te ogrodnice. Jabłonki całe w mszycach
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 14:48, 06 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Jest mapka razem z moją koncepcją.
Na mapce pewny jest dom i dolna linia skarpy, granice oczywiście też, z ty, że od strony rzeczki i od strony północnej ogrodzenie nie będzie przebiegało w granicy, ponieważ w granicy idzie pierwsza linia drzew. Pozostałe fakty zaznaczyłam orientacyjnie liniami przerywanymi. Mam nadzieję, że da się rozczytać.
Edit. Mapka usunięta do poprawy.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 14:49, 06 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kurde, nic nie widać Za bardzo kroi forum te piksele Pobawię się w paintcie, a tymczasem zostawiam to co jest.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
makadamia 15:03, 06 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No nie da się ukryć że nieczytelny

Jak będziesz go robiła paincie, to zrób dwie wersje: jedną "czystą", czyli stan obecny, a drugą - z proponowanymi zmianami. Łatwiej będzie rysować.

Skarpa nie do ruszenia pewnie? Damn...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Roocika 15:11, 06 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asiu ale dolna skarpa? Tej nie ruszamy. W każdym razie przed zakończeniem obrabiania reszty ogrodu... Może kiedyś zrobimy jakąś ściankę oporową ale póki co to zostaje. W sumie to z domu niewiele jej widać. Wydłużać jej nie ma sensu, bo tam na dole już niewiele miejsca by zostało. Asiu nie znalazłam żadnego sensownego zdjęcia, na którym byłoby widać jak wyglądało to wcześniej- same takie z bałaganem i kostką przed oknem południowym, szkoda takie pokazywać
Górnej skarpy nie mierzyliśmy, bo tam na pewno będzie ścianka oporowa i od północy planujemy wiatę na 2 auta (kiedyś ), więc ona się trochę zmieni.
Ps. 1 kratka to 2 metry.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
anbu 15:20, 06 cze 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Asiu widziałaś ten wątek?
Jakoś mi się skojarzył z tymi Twoimi skarpami i górkami, których nie ogarniam
____________________
Ania Ogród Ani :)
Roocika 15:23, 06 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Tak Aniu widziałam , nawet swego czasu go całego przejrzałam.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
makadamia 15:30, 06 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Roocika napisał(a)
Asiu ale dolna skarpa? Tej nie ruszamy. W każdym razie przed zakończeniem obrabiania reszty ogrodu... Może kiedyś zrobimy jakąś ściankę oporową ale póki co to zostaje. W sumie to z domu niewiele jej widać. Wydłużać jej nie ma sensu, bo tam na dole już niewiele miejsca by zostało. Asiu nie znalazłam żadnego sensownego zdjęcia, na którym byłoby widać jak wyglądało to wcześniej- same takie z bałaganem i kostką przed oknem południowym, szkoda takie pokazywać
Górnej skarpy nie mierzyliśmy, bo tam na pewno będzie ścianka oporowa i od północy planujemy wiatę na 2 auta (kiedyś ), więc ona się trochę zmieni.
Ps. 1 kratka to 2 metry.


Upewnię się: dolna skarpa to ten kawałek, gdzie widać ten czerwony prostokąt?
A górna to tam gdzie dwa półkola?
Czy to wszystko to dolna skarpa, a przy domu górna?
Północ jest na górze planu czy z prawej strony?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
MartaKozak 19:47, 06 cze 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Nie przejmuj sie 'zaraza', zawsze sie cos przywlecze. Jak roslinki beda mialy dobre warunki to i silniejsze beda.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies