Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki buków - buk, Fagus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki buków - buk, Fagus

AgaPier 17:12, 22 lip 2022


Dołączył: 22 lip 2022
Posty: 3
AgaPier 17:20, 22 lip 2022


Dołączył: 22 lip 2022
Posty: 3
A mój drugi buk mercedes ma takie plamki i prawie wszystkie listki są szeleszczące jakby uschnięte choć nie żółkną
09:42, 11 sty 2023
W ubiegłych latach walczyłem z mszycą na buku, a że mam posadzony jako żywopłot to mam tego sporo, teraz chciałbym go zwalczyć...

Szukałem preparatu AgroPro i tylko pytanie czy jest coś lepszego aby podlać buki, aby wczesnym stadium zwalczyć mszycę???
I jak jest najkorzystniej, cięcie w lutym będzie OK???
19:38, 21 maj 2023
Mam kilka buków.w marcu mospilanem psikalem opryskiwaczem z turbinka. Tydzień temu zobaczyłem na jednym mszyce ta z białym pod liśćmi i mospilan znów. Na innych jej nie widziałem.a większość wygląda tragicznie. Na grzyby nie psikalem.nawozilem i maja mokro ale dopiero od kilku dni po deszczach.
Proszę o porady co dalej

Edit popsikalem dokładnie mospilanem od dolu
gp1958 17:48, 30 cze 2023


Dołączył: 01 sty 2017
Posty: 41
Poradźcie co się dzieje z moim bukiem purple fontain liście opadły, wygląda jakbay usychał, czy przyczyną może być glina, co prawda nawiozłam ziemi ok 40 cm na podwyższenie terenu ale pod spodem jest 28m gliny?
Dodam jeszcze, że przesadziła go w zeszłym roku z innej działki i nic się nie działo a w tym roku wyraźnie marnieje.
I kolejny mój buk nie pamiętam nazwy może ktoś zidentyfikuje, też rośnie nie najlepiej nie ma listków na wszystkich gałązkach co może by za przyczyna?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies