Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Po nitce do kłębka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Po nitce do kłębka ;)

malinia 13:21, 28 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Jestem z każdej strony osłonięta tujami więc powoli może się te wiatry uspokoją
w tym roku wszytko ocalało jedynie te wielkie trawy pampasowe poszły.....
ani jedna się nie odrodziła za to inne .....
tam jest moja rabata poczekalnia mam tam dużo roślin które teraz chcę uporządkować trawy na początku były posadzone aby maskować pokrywy od szamba bo nie ma tu kanalizacji i tak strzeliły teraz że szok ;D może jakieś z traw dac tam też przy tarasie ?
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Toszka 14:37, 28 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wiesz co, na razie nie pomogę ci w meblowaniu przedogródka....bo ziemi nie masz wypracowanej
Wiem, rozumiem, że juz chcesz coś sadzić, ale zacznij od ziemi. Nie będziesz żałować.
Potem na spokojnie zrobimy plan....ty zrobisz, podasz wymiary, zaznaczysz chodnik i inne potrzebne elementy. Będziemy planować, a ty będziesz sadzić.
Teraz na łapu capu posadzisz, a potem co?

Pampasówka nie jest na nasze zimy. Ma za długi okres wegetacji i za późno na nasz klimat wchodzi w stan spoczynku.
I dobrze, że ci zgniła, uwierz, miałam ją 4 lata i była kolosalnie wielka, przy czym krawędzie liści były ostre jak brzytwa. Tyle razy miałam dłonie boleśnie pokaleczone, że powiedziałam pannie baj, baj
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malinia 15:00, 28 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Oj Toszka jak ja bym chciala isc i to ogarnąć na zewnątrz od 2 dni leje i leje a dziś do tego 15stopni...nie da sie chociazbym chciala ruszyc tej ziemi teraz nie ma szans ale przyszly tydzień jest mój

Toszka właśnie załatwiłam od sasiada co ma gospodarkę nawóz na jutro więc bede szykować obornik na przyszły tydzień
Już ja przygotuje tą ziemię
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Toszka 16:07, 28 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie ma to jak mobilizacja

Mączkę masz? Korę drobną i większą masz? Dolomit masz?
Tego obornika potrzebujesz w tonach...masz tego świadomość?
Min.12kg na metr. Czym więcej tym lepiej.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malinia 16:25, 28 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
O matko az tyle?;D
Ale dorzuce kompostu tez to tyle tego obornika trzeba ?
Maczke i dolomit mam na liscie zakupow
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
eVka 16:36, 28 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Mączka bazaltowa jest na Allegro, korę drobną przekompostowaną polecam kupić w Obi,jest teraz tam w najlepszej cenie. Olałam przygotowanie gleby na pierwszej rabacie i efekty są takie, że wysadzane z niej po kolei rośliny i użyźniam glebę czym się da, bo rośliny nie rosną.
____________________
eVka 16:38, 28 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ja obornika dałam mniej bo nie miałam przekompostowanego, ale jak masz dostęp do obornika to bierz ile wejdzie.
____________________
malinia 16:51, 28 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Jak dobrze przekompostowac obornik ? sasiadka mowi ze maja dużo obornika ale bedzie "pachnieć"
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
sylwik69 20:01, 28 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
malinia napisał(a)
Jak dobrze przekompostowac obornik ? sasiadka mowi ze maja dużo obornika ale bedzie "pachnieć"

Mój leżał na pryzmie przykryty folią od września ub.roku . Nie śmierdzi tzn.przekompostowany,wygląda jak kompost
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Toszka 20:07, 28 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ltem, jesli nie będziesz od razu sadzić roslin to mozna świeży przekopać z ziemią. Jest ciepło, to w dwa, trzy miesiące przerobi się. Ważne by wilgoć była.
Przyśpieszyć na pryzmie kompostowanie mozna zlewając nierozcieńczonymi gnojówkami.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies