Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Po nitce do kłębka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Po nitce do kłębka ;)

malinia 19:39, 29 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
mrokasia napisał(a)
Tak, chodzi o tymczasowe przetrzymanie roślin zanim trafią na miejsce docelowe. W donicy zakopanej w ziemi dalej rosną w donicy czyli przy sadzeniu w docelowym miejscu nie uszkadzasz korzeni ale np. mniej przesychają niż trzymane w donicach na powietrzu.
Z tym, że rabatę przy domu na trawy itp. Też powinnaś odpowiednio przygotować zanim posadzisz rośliny...


Tak miałam tam kore i torf i rodki dobrze tam rosna i trawy kazdy rodek kwitl tej wiosny
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
malinia 19:39, 29 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
mrokasia napisał(a)
Tak, chodzi o tymczasowe przetrzymanie roślin zanim trafią na miejsce docelowe. W donicy zakopanej w ziemi dalej rosną w donicy czyli przy sadzeniu w docelowym miejscu nie uszkadzasz korzeni ale np. mniej przesychają niż trzymane w donicach na powietrzu.
Z tym, że rabatę przy domu na trawy itp. Też powinnaś odpowiednio przygotować zanim posadzisz rośliny...


Tak miałam tam kore i torf i rodki dobrze tam rosna i trawy kazdy rodek kwitl tej wiosny
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Toszka 21:28, 29 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
malinia napisał(a)


Tak miałam tam kore i torf i rodki dobrze tam rosna i trawy kazdy rodek kwitl tej wiosny


To, że rododendron kwitnie to o niczym nie świadczy. Pąki kwiatowe zawiązują w poprzednim roku. Teraz już wiążą, choć toewidentnie za wcześnie i nietypowe.
Kondycja i kolor liści mówią o xdrowiu rh..
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Adela 22:16, 29 cze 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Witaj Malinia
Witaj zza miedzy
Masz ładny teren do zagospodarowania i jesteś w cudownych rękach Toszki. Korzystaj z rad na maxa, bo w przypadku zakładania ogrodu, uczenie się na własnych błędach jest b.kosztowne.
Będę podglądać.
Powodzenia
____________________
Ela - Moja ostoja
malinia 22:24, 29 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Adela napisał(a)
Witaj Malinia
Witaj zza miedzy
Masz ładny teren do zagospodarowania i jesteś w cudownych rękach Toszki. Korzystaj z rad na maxa, bo w przypadku zakładania ogrodu, uczenie się na własnych błędach jest b.kosztowne.
Będę podglądać.
Powodzenia


Ooo witaj!!!!
Czerpie wiedzę d Toszki i dziękuję jej za każdą lekcje bo tylko tak można sie czegoś nauczyć
Pp dzisiejszym koszeniu , podkaszaniu i wycinaniu trawy padam na twarz paznikcie zdarte....ale przynajmniej ogród powoli nabiera ladu po ostatnich rewolucyjach ... zrobie jak bedzie trzeba
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
mrokasia 22:24, 29 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
A ja z pytaniem do Toszki bo tu często bywa - czy suszony obornik (niegranulowany) to oprócz bycia nawozem wpływa też na poprawę jakości gleby? Wygląda jak wysuszona, rozdrobniona (przemielona???) qpa ze słomą. Można to używać? Na opakowaniu napisali, że poprawia jakość gleb i użyźnia, ale napisać to sobie można w zasadzie wszystko....
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
malinia 22:24, 29 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Adela napisał(a)
Witaj Malinia
Witaj zza miedzy
Masz ładny teren do zagospodarowania i jesteś w cudownych rękach Toszki. Korzystaj z rad na maxa, bo w przypadku zakładania ogrodu, uczenie się na własnych błędach jest b.kosztowne.
Będę podglądać.
Powodzenia


Ooo witaj!!!!
Czerpie wiedzę d Toszki i dziękuję jej za każdą lekcje bo tylko tak można sie czegoś nauczyć
Pp dzisiejszym koszeniu , podkaszaniu i wycinaniu trawy padam na twarz paznikcie zdarte....ale przynajmniej ogród powoli nabiera ladu po ostatnich rewolucyjach ... zrobie jak bedzie trzeba
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Urszulla 11:39, 30 cze 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Witam się z okolic Bielska

Na początku dużo czytałam na wątków tematycznych

https://www.ogrodowisko.pl/forum

Potem miałam okazję być gościem jednej osoby która ma ogród bylinowy i tam zrozumiałam że podstawą ogrodu jest kompost. Oczywiście że można kupować podłoże ale to drogo kosztuje. U siebie ostatnio pokazywałam mój kompostownik bez którego nie zrobiłabym kroku do przodu. Druga sprawa nie należę do osób które robią plan ogrodu i w jeden rok on powstaje. Mój ogród tworzę z każdym rokiem i jest częścią mojego życia. A Twój plan jaki będzie?

Ponieważ mój wątek jest strasznie dlugi odsyłam do streszczenia na str.997 i zapraszam na bieżąco.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Toszka 13:06, 30 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
mrokasia napisał(a)
A ja z pytaniem do Toszki bo tu często bywa - czy suszony obornik (niegranulowany) to oprócz bycia nawozem wpływa też na poprawę jakości gleby? Wygląda jak wysuszona, rozdrobniona (przemielona???) qpa ze słomą. Można to używać? Na opakowaniu napisali, że poprawia jakość gleb i użyźnia, ale napisać to sobie można w zasadzie wszystko....


Jak dostanie wilgoci, to zacznie na nowo pracować. Kop z ziemią.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malinia 13:53, 30 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Toszka ostatecznie do donicy zdecydowalam się na ostrokrzewy bo trzmieliny byly niskie i brzydkie dolem poleca wrzosy tylko chyba te bardziej jaskrawe pod kolor jaśniejszych listkow co myslisz???

Tylko nie mów że znów moja gafa
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies