Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Po nitce do kłębka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Po nitce do kłębka ;)

malinia 20:27, 28 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Toszka napisał(a)
Ltem, jesli nie będziesz od razu sadzić roslin to mozna świeży przekopać z ziemią. Jest ciepło, to w dwa, trzy miesiące przerobi się. Ważne by wilgoć była.
Przyśpieszyć na pryzmie kompostowanie mozna zlewając nierozcieńczonymi gnojówkami.

no i załamka bo ja nie mam tyle czasu ;(((((
myślałam że to jakaś szybsza droga z tym obornikiem ;(
chyba zostaje tylko mój kompost z zeszłego roku w takim razie ;((((
a może taki obornik w granulacie można podsypać od razu pod ziemię plus ten mój kompost ?? daloby się tak na skróty ?
Problem w tym że ta ziemia nie może tak leżeć sobie ileś czasu bo ja mam kongo w domu dzieciaki i pies mi to wnoszą non stop do domu cały ten bajzel i muszę tam posadzić coś w miarę szybko i przykryć włókninami bo inaczej mi kęgosłup szczeli od jazdy na odkurzaczu i mopie .
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
malinia 20:59, 28 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
effka napisał(a)
Mączka bazaltowa jest na Allegro, korę drobną przekompostowaną polecam kupić w Obi,jest teraz tam w najlepszej cenie. Olałam przygotowanie gleby na pierwszej rabacie i efekty są takie, że wysadzane z niej po kolei rośliny i użyźniam glebę czym się da, bo rośliny nie rosną.

effka masz sprawdzonego sprzedawcę ?? bo widzę dużo tego na allegro chce kupić a nie chce się naciąć na jakiś badziew no i jaką paczkę zamówić ? 10 czy 20 kg ?
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
eVka 22:06, 28 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
malinia napisał(a)

effka masz sprawdzonego sprzedawcę ?? bo widzę dużo tego na allegro chce kupić a nie chce się naciąć na jakiś badziew no i jaką paczkę zamówić ? 10 czy 20 kg ?

Priv wysyłam. Kupiłam 3 worki po 25 kg, czyli 75 kg. Sypałam pod trawnik, na rabaty, wszędzie.
____________________
Toszka 22:15, 28 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ja jedynie mogę ci podpowiedzieć jak najlepiej przygotować glebę, tak by rośliny zdrowo i bujnie rosły, a jednocześnie by gleba magazynowała sporo wilgoci i byś nie musiała lać hektolitrów wody.
Twój ogród- twoja twierdza. Ostateczne decyzje podejmujesz ty

Zerknij do Mariposy na ostastnie strony, zobacz jak wiele forumek pisze z żalem, że nie poświęciły glebie uwagi. U Polinki też ostatnie dni jest o tym rozmowa.

Na start, na twoją glebę potrzeba mączki od 20-50kg na 100m kwadratowych.
Kompostem mozna ściółkować, jednak obornik rozluźni glebę i wprowadzi na pierwszych kilka lat próchnicę.
Poczytaj u Polinki kilka ostatnich stron.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malinia 22:23, 28 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Zamowie maczke rano ile trzeba ale obornik to chyba niestety będzie trzeba dac w granulacie bo nie da rsdy czekać 3-6mcy dobrze ze kompost mam . Juz lece poczytac watek Polinki <3
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Toszka 22:26, 28 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Granulat to tylko nawóz.Tym ziemi nie poprawisz
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malinia 23:27, 28 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Teraz nie ma szans na ogarniecie tego obornika tak zeby czekac z tym do jesieni ale już wyczytałam ze w kompostowaniku moge robić łazanki
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
malinia 23:27, 28 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Teraz nie ma szans na ogarniecie tego obornika tak zeby czekac z tym do jesieni ale już wyczytałam ze w kompostowaniku moge robić łazanki
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
malinia 10:12, 29 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
No mączka i dolomit zamówione
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Toszka 10:24, 29 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dobrze, napisz co jest jako priorytet do zrobienia w tym roku.
Czy trawnik? czy rabaty? co?

Albo inaczej - jesli byś TERAZ dodała obornik i świetnie przygotowała ziemię, to już od września mozna ogrodowo działać.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies