Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Po nitce do kłębka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Po nitce do kłębka ;)

eVka 14:11, 29 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ja teraz doktoryzuję się z podłoża pod kwasoluby, nie jest to łatwa sprawa, żeby wszystko zdobyć ale wykonalna (wymiękłam tylko przy hemoglobinie - nie wiem skąd ją wziąść). Przekopuje wszystko na szerokości 2,5 m i długości dobrych kilku metrów bez robienia dołków. Osobno trzymam ściółkę sosnowo-dębowo-rodkową (spod starych rodków z ogrodu, w miejscu w którym pracuję), żeby wyłożyć ja zamiast kory wokół rodka.
Też mam czekające doniczki rodkowe (bom niecierpliwa), choć wiem, że to wszystko powinno choć trochę poleżakować i dopiero sadzenie, dlatego dodatkwo dodaję podłoże pod borówki.
____________________
Toszka 15:24, 29 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pytałam o te większe doniczki, bo najrozsądniej by było rodki przesadzić do sporo większych z dodatkiem podłoża do borówek. Zadołować, ale na dno dołka dać sporo kory (żeby nie podsiąkało ph z gleby, bo zapewne jest wysokie).
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malinia 15:54, 29 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Toszka myślisz że roki do donic dać ? nie wiem czy one nie urosną za duże potem generalnie to myslałam żeby je dać może jakoś wzdłuż tej linii tarasu żeby miały miejsce rosnąć swobodnie
w donicy chyba będą miały ciasno
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Toszka 16:05, 29 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie pisałam o donicy, a o przesadzeniu w większe doniczki i zadołowaniu do czasu jak zrobisz dla nich miejsce.

Nie wiem też czy koło tarasu to dla rh dobre miejsce...one mają miesiąc spektakularny, a potem sa "tylko" zielonymi krzewami. Małe też nie rosną. Planu brak....eh...
Prędzej je gdzieś pod ścianą żywopłotu dać, na oddzielnej rabacie, a koło tarasu coś innego, kwitnącego, co będzie radować podczas tarasowych nasiadówek
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mrokasia 16:10, 29 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
A przy tarasie to nie masz czasem pełnego słońca? Bo chyba rodki to tak niekoniecznie na patelnię...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
malinia 18:32, 29 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
mrokasia napisał(a)
A przy tarasie to nie masz czasem pełnego słońca? Bo chyba rodki to tak niekoniecznie na patelnię...


Patelnia jest mega
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
malinia 18:32, 29 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
No można by przesadzic do wiekszych na jakiś czas Toszka
Co do rodkow i azalii na tarasie to tez tego nie widze bo one sa właśnie chwilę i potem nic atrakcyjnego
Ogolnie to bardzo lubimy trawy, klony , lawende i wszystkie klimaty takie pod japońskie klimaty ja tez bardzo lubie hortensje mam ich kilka w tym piekne cuda bukietowe one sa super nawet zima bo maja piękne kwiatostany
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
mrokasia 18:42, 29 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
No to jak masz przy tarasie patelnię to dla traw, lawendy idealnie.

A z rodkami zaplanuj rabatę pod żywopłotem, tak byś ją widziała nie tylko z tarasu ale też z okna . Zajmij się przygotowaniem tej rabaty a na razie rodki tak jak radzi Toszka - do większych donic i zadołować. Posadzisz we wrześniu.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
malinia 18:44, 29 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Czyli z donica wkopac do ziemi ?
W zasadzie mamy ta rabate tymczasowa trawy moge wykopac dac pod taras a rodki dac tam bo juz tam bo juz tam mam 5posadzonych
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
mrokasia 19:13, 29 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Tak, chodzi o tymczasowe przetrzymanie roślin zanim trafią na miejsce docelowe. W donicy zakopanej w ziemi dalej rosną w donicy czyli przy sadzeniu w docelowym miejscu nie uszkadzasz korzeni ale np. mniej przesychają niż trzymane w donicach na powietrzu.
Z tym, że rabatę przy domu na trawy itp. Też powinnaś odpowiednio przygotować zanim posadzisz rośliny...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies