Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Po nitce do kłębka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Po nitce do kłębka ;)

mrokasia 15:43, 27 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Ja nie wiem czy w tej donicy to Ci rośliny nie będą przemarzać w ostrzejsze zimy. Może warto by ją po bokach docieplić cienkim styropianem i wyłożyć agrowłókniną. No i musisz pamiętać o podlewaniu także w zimę gdy będzie powyżej zera.
Jak chcesz tam zimozielone to może kulkę bukszpanową/cisową/tujową i bluszcz?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
malinia 15:58, 27 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
tak mamy swoj kompost więc jest dobrze dwa wielkie kompostowniki u nas stoją w jednym mamy juz fajna ziemię a w drugim dopiero zaczynami składowanie
no jest tyle miejsca żeby sadzić ale aż boję się ruszyć żeby nie popsuć bo jak Toszka mówi co się dało to już spaściłam ;-D
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
malinia 15:59, 27 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
mrokasia napisał(a)
Ja nie wiem czy w tej donicy to Ci rośliny nie będą przemarzać w ostrzejsze zimy. Może warto by ją po bokach docieplić cienkim styropianem i wyłożyć agrowłókniną. No i musisz pamiętać o podlewaniu także w zimę gdy będzie powyżej zera.
Jak chcesz tam zimozielone to może kulkę bukszpanową/cisową/tujową i bluszcz?

właśnie się zastanawiałam jak przygotować tą donicę aby bylo ok . agrowłoknina na bank ale o styropianie nie pomyślałam.
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
malinia 15:59, 27 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
mrokasia napisał(a)
Ja nie wiem czy w tej donicy to Ci rośliny nie będą przemarzać w ostrzejsze zimy. Może warto by ją po bokach docieplić cienkim styropianem i wyłożyć agrowłókniną. No i musisz pamiętać o podlewaniu także w zimę gdy będzie powyżej zera.
Jak chcesz tam zimozielone to może kulkę bukszpanową/cisową/tujową i bluszcz?

właśnie się zastanawiałam jak przygotować tą donicę aby bylo ok . agrowłoknina na bank ale o styropianie nie pomyślałam.
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
malinia 18:28, 27 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943

co myślicie o posadzeniu w tą donice czegoś w tym klimacie plus po bokach np 2 azalie miniaturowe ? podsypać ładnie korą drobną i może by było fajnie ??

ewentualnie wyrzucić azalie i dać wrzosy ? tak żeby było zielone cały rok ?
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
malinia 19:11, 27 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943

na tym drugim zdjęciu na srodku może byłoby coś w stylu tego co wcześniej podesłałam co myślicie ??


jeszcze 3 opcja
Hakonechloa i Fargesia tylko nie wiem jak te bambusy zimą

____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
mrokasia 21:00, 27 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
A jakie ma wymiary ta donica? Wewnętrzne.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
malinia 21:06, 27 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
55x150 okolo
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Toszka 22:27, 27 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ta donica nie jest zbyt wysoka. Dobrze widzę na fotach?
Jeśli niewysoka, to nie ma potrzeby ocieplać, boi po co jesli ziemia naokoło będzie. Czy dno donicy to ziemia? czy beton?

Szkoda, że taka wąska ta donica...eh...będziemy kombinować co tam dać eleganckiego
W pisz u siebie przy awatarze okolice z jakiej jesteś (trudno spamiętać kto gdzie mieszka) i np. strefę mrozową. W tedy łatwiej doradzać wybór roslin.

Bambusy to marna ozdoba.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malinia 05:38, 28 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Toszka napisał(a)
Ta donica nie jest zbyt wysoka. Dobrze widzę na fotach?
Jeśli niewysoka, to nie ma potrzeby ocieplać, boi po co jesli ziemia naokoło będzie. Czy dno donicy to ziemia? czy beton?

Szkoda, że taka wąska ta donica...eh...będziemy kombinować co tam dać eleganckiego
W pisz u siebie przy awatarze okolice z jakiej jesteś (trudno spamiętać kto gdzie mieszka) i np. strefę mrozową. W tedy łatwiej doradzać wybór roslin.

Bambusy to marna ozdoba.


Toszka tak nie jest zbyt wysoka bo musiała pasować do stopnia po lewej przy wejściu więc to wymusiło wysokość donicy Palisada ma 45 cm a wystaje poza bruk 15 cm około a wąska bo musiała pasować szerokością do filara i brzegu obok studzienki ;D więc takie zboczenie właśnie że tak musiało być ;-D
dni donicy póki co jest puste tzn są tam kamienie nie dawałam nic bo wolałam się skonsultować jak to zrobić dobrze niż potem odkopywać i zaczynać od nowa .

zapomniałam dodać że donica jest od zachodu raczej ale jest to stanowisko słoneczne praktycznie cały dzień
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies