Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

sylwia_slomc... 10:35, 23 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Gardenarium napisał(a)
Kasiu to przeróżne buki bordowolistne. Formy pendula i kolumnowe. A dalej mam normalne pokroje, ale ulistnienie różne, bordowe, żółte, nakrapiane i Tricolor.

Tricolor jeszcze nie posadzone.

A...mam jeszcze buka paprociolistnego (Fagus asplenifolia). Już rośnie, bo tułał się w donicy po naszej szkółce.
Nareszcie znalazłam mu miejsce. Wygląda świetnie
Fagus asplenifolia

Z tego buka zdobyłam nasiona, ale niestety nic mi z nich nie wzeszło mimo stratyfikacji
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
pawel2806 10:37, 23 maj 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Ognista będzie super mimo że nie przepadam za kolorami ognia w ogrodzie
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
sylwia_slomc... 18:19, 23 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Danusiu obejrzyj koniecznie Chyba, że już znasz ten ogród. Angielski różany ogród w Yokohamie. Ja w życiu tylu róż w takiej świetnej kondycji w jednym miejscu nie widziałam.
https://www.youtube.com/watch?v=TD5UG2G5Gyg
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 21:58, 23 maj 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10285
Mgduska napisał(a)
No to teraz pęknę, bo tak kusisz, a ja mam tak daleko

To już jesteśmy dwie do pękania, bo też mam daleko, a bardzo chcę zobaczyć...stane na głowie, a pojadę...trochę kiepska pozycja do jazdy...z majkami u góry...

A tak serio, to muszę odłożyć wszystkie sprawy, na dodatek za tydzień będę po 2-gim szczepieniu, i juz mnie nic nie zatrzyma...Pojadę do tego Waszego Raju, bo oczy wychodzą mi od patrzenia na cudowne fotki, a w realu jest z pewnością jeszcze piękniej... Czekam na tę radość Pozdrawiam i spinam się
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
GorAna 22:03, 23 maj 2021


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Ognista będzie dla mnie wielką inspiracją, bo sama próbuję takową część ogrodu stworzyć
Będę pilną uczennicą
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
kasiek 19:28, 24 maj 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ależ dużo drzew u Ciebie, niesamowitą mają juz wielkość! Niezmiennie pieknie u Ciebie a te kwiatowe kwadraty na trawniku są obłędne!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Basilikum 20:16, 24 maj 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Gardenarium napisał(a)
Kurnik pokażemy jak wykręcimy go w dobrą stronę, bo na razie z powodu że lgnęło - ustawiony został tak, jak się sam ustawił, czyli odwrotnie.

I wtedy poprawimy platformę, jak ma być, na razie jest tymczasowa.
O lisie wiem, na noc są zamykane, a w dzień ogrodzone obejście i będziemy robić jeszcze siatkę od góry. Oczywiście że się boimy

No i kurnik będziemy ocieplać na zimę i obijać poziomo deskami na "modłę" angielska szopa". Wtedy pokażę jak miało być. Teraz jest nieskończona.


nasze kaczki maja plot pod pradem, zamykamy je tam na noc

Danus jak zwykle w zachwycie.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
ewsyg 20:50, 24 maj 2021


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Danusiu, imponująca ilość tulipanów, efekt cudowny. Oglądam zdjęcia i nie mogę uwierzyć, ze tak szybko powstała taka duża część ogrodu. Pięknie, jestem zachwycona.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Gardenarium 22:57, 24 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dziękujemy - powstaje kolejna część. Sadzę co mogę, a duże rośliny pomaga mi Stasio.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:36, 26 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
pawel2806 napisał(a)
Ognista będzie super mimo że nie przepadam za kolorami ognia w ogrodzie


W mniejszym ogrodzie wymagana jest oczywiście konsekwencja (w bukszpanowym mam kolor biały i czarny, natomiast tutaj konsekwencję stosuję na pojedynczych rabatach bo areał mam taki, że mi na to pozwala i mogę poszaleć. A taka kolorystyka jest bardzo na czasie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies