Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

gosika67 17:04, 12 wrz 2021


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Witam, tajemniczo się robi.Pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Kasya 17:44, 12 wrz 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42230
Strasznie szybko działacie ogromne zmiany juz w stosunku do tego co widziałam rok temu… drugie tyle chyba do ogladania
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gardenarium 20:23, 12 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
wiklasia napisał(a)
Co się kryje pod nazwą "ogród zatopiony"?


Sunken Garden się kryje pod nazwą ogród zatopiony - ale nie dosłownie

Ogród zagłębiony poniżej normalnego poziomu gruntu ogrodów sąsiadujących z nim czyli różanego z lewej i limonkowego oraz hortensjowego z prawej
Sunken Garden- przykład

Na tym przykładzie woda jest dużo niżej, rabaty są ukosem i lecą do góry. O nas zagłębiony jest trawnik i woda, a rabaty też lecą wyżej po ukosie. Nie ma murków oporowych, będą żywopłoty z cisa jako oddzielenie poszczególnych pokoi ogrodowych

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basia3012 21:04, 12 wrz 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Gardenarium napisał(a)



Przepięknie. Nie można oczu oderwać.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Pszczelarnia 21:44, 12 wrz 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, jak zobaczyłam Wasz powstający ogród wgłębiony, to na myśl przyszedł mi kolor biały.


Niech pogoda sprzyja, astry w październiku chciałabym zobaczyć w Waszej Anglii. I te piękne trawy. I przysiąść na KAŻDEJ ławeczce.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 21:53, 12 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewo, to są dwie przeciwstawne rabaty, miało być Piekło-Niebo, ale będzie trochę inaczej. Białej rabaty całkowicie tutaj nie będzie Nie pasuje mi. Za słonecznie. Ogród biały gdzieś w cieniu herbaciarni z "Twoimi" oknami kościołowymi
Chyba że w cieniu "pleców" rzeźby na wodzie. Ale raczej trawiaste tam będą rośliny i może cebulowe.
Zapraszam na astry.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mgduska 22:39, 12 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Cieszę się, że przedłużacie sezon odwiedzin, zawsze to większa szansa
Astry miałam na myśli znacznie ciemniejsze, głęboki fiolet i wysokie. Nie wiem, może zaszaleję i faktycznie je ściągnę?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Gardenarium 07:38, 13 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam ciemne, ale to za wcześnie jeszcze na kwitnienie. Październik.
Zajrzyj do tego artykułu, które to?

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/316-astry-jesienne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Alicja169 18:38, 13 wrz 2021


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Danusiu
Miły czas w pięknym ogrodzie i w Twoim towarzystwie będzie dla mnie (i koleżanki) wspaniałym wspomnieniem. Nie wiem kiedy (z uwagi na swoją sytuację) będę mogła ponownie do Was przyjechać, ale zapewne nie była to ostatnia wizyta!
Pozdrawiam serdecznie właścicieli ogrodu a także członków rodziny, których miałam okazję poznać.
Zdjęcia nieco później, bo jak widzisz również w swoim wątku nie mam aktualizacji.
Uważaj na siebie, serdeczności
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Mgduska 19:00, 13 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Gardenarium napisał(a)
Mam ciemne, ale to za wcześnie jeszcze na kwitnienie. Październik.
Zajrzyj do tego artykułu, które to?

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/316-astry-jesienne


Danusiu - Violetta Obłędne są
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies