Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gruszka_na_w... 22:26, 19 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
viva napisał(a)
Dziękuję Danusiu To moje Heavy Metal chyba oszukane, bo u mnie się kładzie


Swoje kilka egzemplarzy Heavy Metal wycięłam miesiąc temu, bo leżały pokotem. Rzadko które proso stoi prosto. Powiewa mu nasze marzenie o jego strzelistości.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
laurowisnia 10:42, 20 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Odmiana może ważna ale i pełne słońce potrzebne by proso stało, nawet wysokie byliny mają wpływ, tak u siebie obserwuję przy najstarszym prosie.
Piękne zdjęcia z ogrodu zmrożonego oglądam.
I ciekawa jestem jak będą rosły te bodziszki na rabacie egzotycznej.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Pszczelarnia 12:34, 20 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)
Ja tutaj mam na pewno niebieskie Proso rózgowate 'Heavy Metal' (Panicum virgatum). Gdzie indziej mam też smagane na czerwono 'Squaw'. Jest jeszcze ' Rotstrahlbusch'
oraz zielone 'Northwind'.



Ja mam jeszcze Shenandoah, Sangria, Warrior, Kurt Bloemel, Violet ale już nie jestem w stanie wskazać, które jest które (poza Sangrią i Kurtem).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:35, 20 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Swoje kilka egzemplarzy Heavy Metal wycięłam miesiąc temu, bo leżały pokotem. Rzadko które proso stoi prosto. Powiewa mu nasze marzenie o jego strzelistości.


Gruszko, mam wrażenie, że moje niektóre (Shenandoah, to chyba było) stoją jednak. Zrobię zdjęcia bieżące.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 15:29, 20 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moje prosa są w 100% słońcu, nareszcie mam słoneczko w ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wendy79 18:02, 20 lis 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Może faktycznie słońce ma znaczenie, bo u nas prosa stoją prościutko, a nasz ogród jest młody to i o cień trudno...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Milka 11:47, 22 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Danusiu
Przyleciałam na szadź, ale wcześniej obejrzałam wszystko inne. Jak się zmieniło, ile kolosalnej pracy zrobiliście, każda odsłona zachwyca, to już nie jest taki młodziak, jak za naszej bytności, przepięknie. Jestem pełna podziwu, Twoja radość, to największy ozdobnik ogrodu. Pewna jestem, że będzie to jeden z piękniejszych ogrodów pokazowych, jeszcze ciut i Anglia w tyle, biorąc pod uwagę nasze uwarunkowania historyczne, a Ty ...kochana, jesteś projektantką nr 1, tworzysz różne, niepowtarzalne style, a my w peletonie za Tobą biegniemy....gratuluję, w tym wielkie słowa uznania za te 9 lat, cokolwiek więcej bym nie napisała, i tak nie odzwierciedli to tego, co wszyscy na forum myślimy, buziaki
....i ps...czy te rudbekie od Ciebie są wieloletnie?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gardenarium 11:57, 22 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Irenko kochana, za Waszej bytności wiosna była, czyli całkiem inne widoki, cebulowe w pełnej krasie i dobrze, ale byliny i trawy dopiero w powijakach. Niektóre całkiem pod ziemią Dziękuję za dobre słowo. Dzięki jeszcze raz.

No tak normalnie się nakręcamy z Wiciem tym ogrodem, że pojęcie ludzkie przechodzi... Nawet wczoraj rozmawialiśmy, plany ogromne, detale są, wyposażenie jest. Czasu nie da się sprawiedliwie podzielić, praca jest najważniejsza w sezonie, a u nas po godzinach działamy albo w wolne soboty. Może to się w 2019 zmieni. Wtedy coś podgonimy.

Płyty nad basen zamówione. Ogrzewanie do szklarni - prawie, prawie..
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rumianka 12:21, 22 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Gardenarium napisał(a)

No tak normalnie się nakręcamy z Wiciem tym ogrodem, że pojęcie ludzkie przechodzi... Nawet wczoraj rozmawialiśmy, plany ogromne, detale są, wyposażenie jest.


Najważniejsze jest, że "ten wózek" ciągną dwie zgodne siły, więc coś zawsze z tego wyjdzie...Zawsze się mówi, że zgoda buduje, niezgoda rujnuje...ale w Waszym przypadku, przy tak zgodnym teamie, to drugie nie wchodzi w grę... I tylko zdrowia Wam życzę kochani i trochę czasu na odpoczynek... Pozdrawiam.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Milka 12:37, 22 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gardenarium napisał(a)
Irenko kochana, za Waszej bytności wiosna była, czyli całkiem inne widoki, cebulowe w pełnej krasie i dobrze, ale byliny i trawy dopiero w powijakach. Niektóre całkiem pod ziemią Dziękuję za dobre słowo. Dzięki jeszcze raz.

No tak normalnie się nakręcamy z Wiciem tym ogrodem, że pojęcie ludzkie przechodzi... Nawet wczoraj rozmawialiśmy, plany ogromne, detale są, wyposażenie jest. Czasu nie da się sprawiedliwie podzielić, praca jest najważniejsza w sezonie, a u nas po godzinach działamy albo w wolne soboty. Może to się w 2019 zmieni. Wtedy coś podgonimy.

Płyty nad basen zamówione. Ogrzewanie do szklarni - prawie, prawie..


Wiem, to była wiosna, ale i tak na bogato, potem tylko coraz piękniej i ciekawiej
To uczucie nakręcania jest jednym z piękniejszych, ta niecierpliwość, dyskusje, radość...i piękna wspólnota pary, to są wartości istotne
...Pamiętaj, że masz mało czasu na papiery, naszykowałaś???
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies