Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

kasiek 08:30, 18 lis 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Oszałamiająco z tym mrozem! Tak się zastanawiam jaka jest tajemnica kompozycji które cudnie wyglądaja zimą i dochodzę do wniosku że w dużej mierze to zasługa wkomponowanych traw.... Rabaty nabierają niesamowitej lekkości a jednocześnie są majestatyczne z nimi. Piekne widoki!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasia1 09:08, 18 lis 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Danusiu, dziękuję za fotki. Ale magia!
Kiedy będziecie wiązać trawy? Ja u siebie już powiązałam, jeszcze przed przymrozkami, ale widzę teraz, że się pospieszyłam.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Muszelka 09:43, 18 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Gardenarium napisał(a)



Przepiękny widok...
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
basia3012 12:30, 18 lis 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
Gardenarium napisał(a)
Ja mam Pana, a nawet dwóch który mi różne rzeczy sprowadza z Holandii. jak coś ma, dzwoni, wysyła Mmsa.

W zeszłym roku miałam wizytę osobistą z tłumaczem w domu moim nie uwierzysz - Holender z ciekawości wizytował mój ogród, ale nigdy osobiście do niego nie pojechałam. Widziałam się z nimi w Essen na wystawie w styczniu.




Danusiu, Holender widział bukszpanowy a my kiedy ?? Bardzo chciałabym zobaczyć go po dłuższej przerwie. W ogrodzie zawsze jest coś nowego, zmienia się.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
martuha 18:23, 18 lis 2018


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 104
Danusiu, trafiłam na ten wątek jakiś czas temu i z zapartym tchem chłonę Twoje wpisy. Stworzyłaś cudowne miejsce swoich marzeń i każdy kto jest ogrodowym wrażliwcem ogląda tę historię z wypiekami tak jak ja
Jestem na początku drogi mojego kolejnego w życiu (i już ostatniego) ogrodu i zaczynam od szczerego pola, dlatego historia o przygotowywaniu gleby najbardziej mnie pochłania.
Mam też pytania: jaką ilość obornika rozrzucaliście na 1ha? ile razy należało by to powtórzyć? Czy 2 sezony wystarczą? Np jesienią obornik, od wiosny nawozy zielone?
Gleba u mnie bardzo słaba, rośnie głównie szczaw polny
____________________
Między sosnami*** Mój zielony salonik :)
AgnieszkaW 18:45, 18 lis 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Danusiu, to magia mrozowa w czystej postaci. Też taką znam z autopsji... W bukszpanowym tego nie miałaś, bo to teren zaciszny, z innym mikroklimatem, a tu rządzi natura uszlachetniona Twoją ręką. Jest więcej wilgoci w powietrzu, która zamarza w czasie mrozu, do tego cudny ogród - i stąd te spektakularne efekty
Buziole dla szczęśliwej właścicielki Mojej Anglii
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Mala_Mi 22:14, 18 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gardenarium napisał(a)


Ależ oczywiście, jak zdrowie dopisze to się przeprowadzam. Tylko jak pożegnać bukszpanowy? Na razie jeszcze sobie nie wyobrażam.


Przenieść bukszpanowy..innej opcji nie ma.. zapłakalibyśmy sie za nim
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:15, 18 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
A widoki oszronione .. CUDNE
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gardenarium 08:13, 19 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gabriela napisał(a)


Egzotyczna, czyli jaka? Z jednorocznych czy z bylin? Kaktusy, palmy, cytrusy? Czy może raczej pacioreczniki - w końcu i one są egzotyczne.


Duże, egzotyczne liście (tęgosze, kordyliny, eukaliptusy, fatsje, palmy szorstkowce, może bananowce?), dalie, trytomy, krokosmie, titonie, pacioreczniki, duże szałwie, bazylia o ciemnych liściach, jakieś wypełniacze, wiem, super były szarłaty więc będą też.

Melianthus major jak znajdę.

Tutaj moje typy roślin https://www.ogrodowisko.pl/watek/8495-ogrodowisko-ogrody-pokazowe-moja-anglia?page=226#post_5
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:14, 19 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mala_Mi napisał(a)


Przenieść bukszpanowy..innej opcji nie ma.. zapłakalibyśmy sie za nim


Taki mam plan, przenieść bukszpanowy, nie całkiem, ale chociaż front.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies