Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pszczelarnia 10:01, 29 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, mój Ojciec przechowuje dalie w piwnicy ziemnej (obetonowanej) znajdującej się w szopie ogrodniczej. Czasami w tęgie mrozy (-15) przepala w niej kozą i ew. na karpy narzuca jakiś stary dywan/koc i nic mu nie przemarza.

Fajne jest takie planowanie i katalogowanie, i eksponowanie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 18:52, 29 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aha, będziemy mierzyć temperaturę. Co prawda, piwniczka i tak jest w planach, ale znając życie i mając 3 ha tych dalii będzie z tysiąc, a może dwa? Tylko kto to wykopie? Będę warsztaty robić z wykopywania i katalogowania.

Uwielbiam dalie i nic mnie nie powstrzyma. W tym roku sama wszystkie wykopałam, Grześ tylko odwoził.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gogo 22:42, 29 lis 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Witaj Danusiu
Tyle dalii sama wykopałaś?, to podziwiam.
Ja zaraziłam się od Ciebie daliomanią, ale jak posadzę karpy w tę moją kamienistą ziemię Dołki trzeba wykopywać kilofem
Chyba to się nie uda, pozostaje mi wysiew, bo już to robiłam.
Danusiu, kiedy najpóźniej mogę posadzić tulipany w doniczki, które będą stać w budynku / ok. 5, 6 st. /
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylwia_slomc... 01:41, 30 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82331
Danusiu ja przechowuję w betonowej piwnicy pod boiskiem, w skrzynkach, niczym nie nakrywam i mi nie marzną. Od 5 lat tak robięRóże zasypałam trocinami, do porównania efektów z kopcowaniem ziemią i nie kopcowaniem wcale. Tylko ja moich nie czyszczę z ziemi po wykopaniu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 09:23, 30 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
gogo napisał(a)
Witaj Danusiu
Tyle dalii sama wykopałaś?, to podziwiam.
Ja zaraziłam się od Ciebie daliomanią, ale jak posadzę karpy w tę moją kamienistą ziemię Dołki trzeba wykopywać kilofem
Chyba to się nie uda, pozostaje mi wysiew, bo już to robiłam.
Danusiu, kiedy najpóźniej mogę posadzić tulipany w doniczki, które będą stać w budynku / ok. 5, 6 st. /


Wsadź, wystaw na mróz na 2 tygodnie, a dopiero potem schowaj do pomieszczenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:23, 30 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylwia_slomczewska napisał(a)
Danusiu ja przechowuję w betonowej piwnicy pod boiskiem, w skrzynkach, niczym nie nakrywam i mi nie marzną. Od 5 lat tak robięRóże zasypałam trocinami, do porównania efektów z kopcowaniem ziemią i nie kopcowaniem wcale. Tylko ja moich nie czyszczę z ziemi po wykopaniu


Ja też w tym roku z ziemią mam dalie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 10:34, 30 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82331
To nic im nie powinno byćEwentualnie nakryj całość papierem malarskim od wierzchu. Czy ta hydrofornia jest jakoś papą i styropianem izolowana z zewnątrz, czy tylko sam beton? Jeśli sam beton to jeszcze od dołu pod skrzynki można położyć taflę styropianu jako izolację od zimnego betonu i powinno być ok moim zdaniem. Bo rozumiem, ze jak strop wylejecie to będzie to pomieszczenie zamknięte.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 11:11, 30 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sylwio, dalie mam w garażu. To tylko pomysł, aby je w przyszłości tam umieszczać.
Badamy temperaturę, na razie nie ma stropu, jest przykryte styropianem tylko, bo byc może mróz nie pozwoli na wylanie stropu. Na stropi będzie właz i styropian i ziemia jeszcze nasypana
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gogo 22:01, 30 lis 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Danusiu, dziękuję, tak zrobię
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Anabell 22:29, 30 lis 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Danusiu!
dalie w piwniczce dadzą radę, przecież to hydrofornia, temp. nie może spaść poniżej zera, bo rury by rozsadziło.
Oby nie było za wilgotno od rur.

Spróbuj teraz włożyć tam mały woreczek ziemniaków, zobaczysz jak wysuszają się.

Mam w dawnym budynku gospodarczym wykopaną ziemną piwniczkę 1,5 x 1,5.
przez dwa czy trzy lata trzymałam tam ziemniaki i dobrze było. Wcześniej były srogie zimy.
teraz sobie przypomniałam że coś takiego mam.


Karpy po wykopaniu przesuszysz i powinny mieć dobrze.


____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies