Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Bog 17:07, 02 wrz 2019

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Kwitnące trawy pięknie kwitną przypominają białą chmurkę na niebie prześlicznie.
Danusiu pamiętasz może nazwę trawy pytam z ciekawości nie mam miejsca na nie chyba że w miejsce brzydkiego Perukowca.
Basilikum 17:47, 02 wrz 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Danus ja tu codziennie u Ciebie na watku siedze. Nic nie pisze, bo mi za kazdym razem szczeka opada. Tak mi bardzo zle bylo w te wakacje, bo mialas dni otwarte jak w Pl bylismy. Policzylam jednak, ze do Ciebie mamy 4 godzin jazdy w jedna strone. Jakos nie mialam sily Emuia po podrozy z Bawarii w jeszcze jedna ciagnac. No i rodzice tak zawsze sie ciesza jak jestesmy, ze ciezka mi gdzies jechac i ich znow zostawiac. Ale tak sobie marze, ze za rok moze pojedziemy do Pl na dluzej i jakis nocleg w Twojej okolicy zorganizujemy.

Pelargonie dostalam od sasiadki taka co wyglada jak roza (pokazywalam u mnie na watku). Tez rozmnazam i wyglada na to, ze sie przyjela
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
MartaKozak 19:37, 02 wrz 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Ja chciałam dorzucić że dzęki wizycie u was znalazłam moj wymarzony wzór muru ceglanego. Widziałam go jadąc do was, w Młochowie.
W życiu nic się nie dzieje bez przyczyny, prawda?

____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Gardenarium 10:35, 03 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Prawda, tak miało być, mnie też zachwyca ten mur codziennie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basia3012 01:12, 08 wrz 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Danusiu, pada mi hortensja piłkowana i chyba już nic nie da się z nią zrobić. Mazan, w wątku o chorobach hortensji, stwierdził,że to prawdopodobnie choroba od gleby ją zaatakowała. Zamieściłam też kilka zdjęć jej pędów.
Mam pytanie Danusiu i prośbę o radę, jak mam przygotować to miejsce na rabacie do posadzenia nowej hortensji? Na wątku o chorobach hortensji też zapytałam ale na razie nie uzyskałam odpowiedzi. A chciałabym już coś działać z tym miejscem. Zależy mi na czasie więc u Ciebie pytam.
Będę wdzięczna za radę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Gardenarium 09:58, 08 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U mnie ta hortensja wymarza więc nie mam doświadczenia z jej uprawą.

Ja bym zalecała inne miejsce dla niej, aby patogeny ponownie nie dostały się.

Wymaga gleby kwaśnej i żyznej, a więc 2 części próchnicy kwaśnej, 1 część torfu kwaśnego, pół części kory sosnowej przekompostowanej, pół części obornika.
Wyściółkować ziemią liściową, lub korą, zleżałą - nie świeżą.

Półcień i osłonięte stanowisko.
Dzidka ma doświadczenie, zapytaj w jej wątku To tu https://www.ogrodowisko.pl/watek/779-to-wlasnie-tu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basia3012 14:15, 08 wrz 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Bardzo dziękuję Danusiu za informacje.

A czy ziemię w tym miejscu należy jakoś odkazić bo to podobno choroba odglebowa zaatakowała tą hortensję?
Jeśli tak, to czy zwykłe preparaty grzybobójcze należy zastosować?

Wybacz mi tą dociekliwość ale chcę posadzić w to miejsce inną hortensję, nie piłkowaną ale hortensję bukietową i chciałabym aby rosła zdrowo.

Pozdrawiam deszczowo z Warmii.Niech podlewa bo u nas dawno nie padało.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Sebek 22:26, 08 wrz 2019


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
basia3012 napisał(a)
Bardzo dziękuję Danusiu za informacje.

A czy ziemię w tym miejscu należy jakoś odkazić bo to podobno choroba odglebowa zaatakowała tą hortensję?
Jeśli tak, to czy zwykłe preparaty grzybobójcze należy zastosować?

Wybacz mi tą dociekliwość ale chcę posadzić w to miejsce inną hortensję, nie piłkowaną ale hortensję bukietową i chciałabym aby rosła zdrowo.

Pozdrawiam deszczowo z Warmii.Niech podlewa bo u nas dawno nie padało.


Przypomniała się mi sytuacja z Anglii, gdzie ogrodnicy w miejsce po starej róży posadzili nową w.. kartonie Nim się rozłożył w ziemi to patogeny zdążyły zniknąć, dzięki czemu róża nie łapała znów tego samego. Spróbowałbym tego sposobu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Figaro 22:44, 08 wrz 2019


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
W Bawarii snieg.Pozdrawiam najladniejszy ogrod jaki znam prywatny.
beata_m 11:07, 09 wrz 2019


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Gardenarium napisał(a)





Niesamowite widoki dla duszy i ciała

Danusiu jaka to odmiana Dalii - te jasno fioletowe pompony?

____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies