Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

ElzbietaFranka 22:13, 26 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Gardenarium napisał(a)
Tron obłazi z lakieru w niektórych miejscach ale oblezie do końca i będzie doskonały, chyba że się rozleci





A ja na takie cudo bym dmuchała i chuchała piękny jest. Widać, że listewki nie klejone tylko gięte na gorąco. Niech obleci z lakieru i można zakonserwować bejcą jasną.

Trawy piękne też się cieszę swoimi. Dzisiaj przyszły Miskanty "Rosi", teraz główkuje gdzie je posadzić.

Astry piękne tyle kolorów. U mnie tylko 2 rodzaje i to kazda kępa w innym miejscu. Angielska nawłoć ładna chętnie bym ją posadziła bo ładnie wygląda, nawłoć bardzo ekspansywna.
Czy nawłoć w Anglii to jakaś specjalna odmiana? Solidastra 'Lemore'?

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gardenarium 07:09, 27 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawłoć podałam Ela nazwę - to Solidgao 'Loysder Crown' Jest dużo bledsza niż zwykła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 07:21, 27 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Danusiu, bardzo bym byla wdzieczna za nazwy astrow ktore pokazalas
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 07:45, 27 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie znam wszystkich nazw. Gdybym wiedziała, to bym napisała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gosiek33 07:53, 27 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Metkę jednego młodego czarnego sfotografowałam - to aster lateriflorus Prince
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gardenarium 07:55, 27 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To nie ten, ten jest niski, a tamten to prawdopodobnie Aster laterifolius 'Lady in Black' - coś mi się kojarzy. Jest wyższy od Prince. Wszystkich nie sposób pamiętać, a metki się gubią podczas pielenia, albo przestawiają.
Jak świeżo wsadzone i mam nazwę, to wtykam.

Ja już bym chciała się wyzwolić z tych nazw i czerpać z ogrodu wyłącznie przyjemności Zapamiętywanie nazw jest już dla mnie udręką. Wydałam 2.500 zł na metki z Anglii- czarne, specjalne, tusz biały, zaczynałam opisywać, ale cóż, metki leżą w namiocie, bo w sumie tych nazw i tak nie sposób potem znaleźć w tym gąszczu.

Roślin są tysiące, a ja się skupiam na pielęgnacji, nie na nazwach. Czas się liczy, a opisywanie to kilka dni siedzenia, wstawania ze stołeczka, wtykania i tak w kółko A potem i tak o d. potłuc tę robotę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 11:31, 27 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Gardenarium napisał(a)
To nie ten, ten jest niski, a tamten to prawdopodobnie Aster laterifolius 'Lady in Black' - coś mi się kojarzy. Jest wyższy od Prince. Wszystkich nie sposób pamiętać, a metki się gubią podczas pielenia, albo przestawiają.
Jak świeżo wsadzone i mam nazwę, to wtykam.

Ja już bym chciała się wyzwolić z tych nazw i czerpać z ogrodu wyłącznie przyjemności Zapamiętywanie nazw jest już dla mnie udręką. Wydałam 2.500 zł na metki z Anglii- czarne, specjalne, tusz biały, zaczynałam opisywać, ale cóż, metki leżą w namiocie, bo w sumie tych nazw i tak nie sposób potem znaleźć w tym gąszczu.

Roślin są tysiące, a ja się skupiam na pielęgnacji, nie na nazwach. Czas się liczy, a opisywanie to kilka dni siedzenia, wstawania ze stołeczka, wtykania i tak w kółko A potem i tak o d. potłuc tę robotę.

Zima łatwiej opisać tabliczki , a potem tylko wiosną powtykac, ale masz rację mnie by też było szkoda na to czasu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
inka74 12:32, 27 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Sylwia, zimy by nie starczyło przy tej ilości roślin jakie Danusia ma.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Rumianka 20:03, 27 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10267
Wooow 460 doniczek...jest co ogarniać, ten ogród to naprawdę Raj na ziemi, tak jak napisała któraś z dziewczyn... Przygarnianie starych przedmiotów, to też moja bajka...gdy coś zobaczę, to od razu wyobraźnia wyrywa się i główkuję co z tego można zrobić. Ogród jak zawsze zaczarowany, a sylwetka naszej najwspanialszej Ogrodniczki - wyśmienita, też tak bym chciała... Płezdrówczi łestawiam dla Ce!
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Gardenarium 21:31, 27 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kochani, jutro oczekuję na Was. Grupa umówiona i niekoniecznie. Pozdrawiam, zupa krem ugotowana
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies