Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gosiek33 11:05, 04 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Totalne szaleństwo astrowe


Nie jestem w stanie zdecydwać, który najpiękniejszy. Chyba tylko mając taki areał można pozwolić sobie na takie ilości odmian

Nie wiem czy te dwa ujęcia nie najpiękniejsze jak dla mnie






____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
deszczowymaj 11:07, 04 lis 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Gardenarium napisał(a)
[img



Danusiu ależ u Ciebie bogactwo roślin i cubelek szalejesz..naprawdę Podziwiam..kiedy Ty to wszystko ogarniasz?

narobiłaś mi smaka na większą ilość cebulowych

To zdjęcie ..przepiękne ♥
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
inka74 11:24, 04 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15029
Dwa razy już widziałam twój ogród na żywo i nadal się zastanawiam, mimo całej dostępnej przestrzeni jaką posiadasz, jak bardzo przemyślanie są u ciebie skomponowane rabaty, że wcześniej astrów prawie nie widać w nasadzeniach a teraz z trawami gwiadorzą. Przez cały rok rabaty sprawiają wrażenie kwitnących po całości. Nie da się tego osiągnąć na małej przestrzeni ale też rabaty u ciebie nie są bardzo głębokie, na oko np. ta przy wjeździe ma 1,5-2 metry? To jest Sztuka i lata doświadczenia!

Danusiu a masz może sprawdzoną odmianę astrów w różu/amarancie? Taką do 80 cm wysokości. Fioletowy mam ładny a z różu już 3 odmianę próbuję i strasznie słabo rośnie i kwitnie. Rabatę mam w pełnym słońcu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
deszczowymaj 11:32, 04 lis 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
inka74 napisał(a)
Dwa razy już widziałam twój ogród na żywo i nadal się zastanawiam, mimo całej dostępnej przestrzeni jaką posiadasz, jak bardzo przemyślanie są u ciebie skomponowane rabaty, że wcześniej astrów prawie nie widać w nasadzeniach a teraz z trawami gwiadorzą. Przez cały rok rabaty sprawiają wrażenie kwitnących po całości. Nie da się tego osiągnąć na małej przestrzeni ale też rabaty u ciebie nie są bardzo głębokie, na oko np. ta przy wjeździe ma 1,5-2 metry? To jest Sztuka i lata doświadczenia!

.


A wiesz Iwonko,że ja też właśnie się nad tym zastanawiałam jak to możliwe..rabaty kwitną od wczesnej wiosny ..cały czas coś się na nich dzieje..latem wybuchają bogactwem roślin i kolorów..a gdzie wcześniej te astry były? Mistrzostwo
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
sylwia_slomc... 18:56, 04 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Jeszcze tyle astrów kwitnie Cudnie, moje już prawie przekwitły, a teraz po tych mrozach to nie wiem bo nie byłam przez swięta, a dzisiaj już było ciemno.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
darkowa 19:52, 04 lis 2019

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Cudnie,cudnie, cudnie. Mam również astry,ale nawet nie wiedziałam , że jest
tyle odmian
Danusiu, a powiedz mi,czy chowasz leżaczki teakowe i mebelki na zimę,bo sama nie wiem
chować czy nie
____________________
krystyna
Gardenarium 06:58, 05 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
AgnieszkaW napisał(a)
Cudności u Ciebie . Jest szał kwiatowy i będzie...cebulowy.
W tym roku nie kupiłam ani jednej cebulki tulipanów, nornice grasują jak głupie, nie będę im takiego drogiego 'papu' fundowała.... Wsadziłam tylko kilkadziesiąt cebulek szachownicy kostkowanej (podobno nornice jej nie lubią, ja uwielbiam ich eteryczność i ten...wzór na płatkach). Masz, Danusiu, szachownice kostkowane? Ciekawam, jak się sprawują w polskich warunkach...


Miałam, ale są całkowicie "niewidzialne". Nawet nie wiem gdzie rosną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 06:59, 05 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
darkowa napisał(a)
Cudnie,cudnie, cudnie. Mam również astry,ale nawet nie wiedziałam , że jest
tyle odmian
Danusiu, a powiedz mi,czy chowasz leżaczki teakowe i mebelki na zimę,bo sama nie wiem
chować czy nie


Nie, nie chowam. Im bardziej stare, zarośnięte porostami tym lepiej. Im bardzie szare tym lepiej. Z tego drewna buduje się statki, więc jego wytrzymałość to kilkadziesiąt lat.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:01, 05 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)
Anna Pavord powiedziała, że piękny ogród to taki, który nigdy nie ma tabliczki "zamknięte".

Twój taki jest. Zawsze ciekawy, inspirujący, kwitnący i zaskakujący.



Mieczyki wykop: wieloletni hodowca mi mówił, że po kwitnieniu od razu się wykopuje. Pozostawianie dłużej w gruncie nie sprawi, że cebule będą silniejsze. Zalecał raczej nawożenie po posadzeniu i w czasie "do kwitnienia". Ciekawe. Ja dość szybko je wykopuję, po ścięciu kwiatu. Mam cebule swoje wieloletnie. Niedużo (jeden zagonek, 30 sztuk) ale do wazonów wystarczy.



Wykopię oczywiście jak najszybciej, też tego nie wiedziałam. No ciekawe. Człowiek całe życie się uczy
Miałam super ciekawe kolory, szkoda ich nie mieć w przyszłym roku. Chyba na wiosnę jeszcze zakupię te mocne kolory.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kantylena 16:03, 05 lis 2019


Dołączył: 16 wrz 2016
Posty: 31
Podziwiam, wzdycham, marzę i pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies