Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

AgnieszkaW 17:43, 05 lis 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Gardenarium napisał(a)


Miałam, ale są całkowicie "niewidzialne". Nawet nie wiem gdzie rosną.


Ooo, to mnie zmartwiłaś, że ich nie widać. Z drugiej strony, u Ciebie tyle kwiecia rośnie i kwitnie, więc gdzieś się 'zapodziały' w tym morzu kwietnym, a u mnie kilka cebulek 'na krzyż', więc może je dojrzę wiosną
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Gardenarium 18:32, 05 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najlepiej się miały w doniczkach w bukszpanowym, wtedy stały na "scenie" i miały super towarzystwo tulipanów T. batalinii (słomkowych).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:33, 05 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kantylena napisał(a)
Podziwiam, wzdycham, marzę i pozdrawiam


Zapraszam częściej Serdecznie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewsyg 18:41, 05 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Danusiu, cudna jest Twoja Anglia w Polsce

pare razy obejrzałam zdjęcia z marcinakmi. Ja mam podobne odmiany, a nawet chyb a te same, a jednak u mnie kwitną troszkę w innym czasie. Na Twoich zdjęciach wygląda, że kwitną wszystkie w tym samym czasie. U mnie maja odstępy czasowe. Przyznam, że jest to dla mnie zagadka. Chodzi mi zwłaszcza o te niższe jasny fiolet i wysokie fioletowe.

U mnie po astrach już pozostało tylko wspomnienie i zdjęcia. W tym roku zdobyłam od koleżanki niewysokiego, ciemnofioletowego. Ileż mam radości
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Helen 18:42, 05 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Też jestem zauroczona jak to się robi, że rabata o każdej porze roku kwitnie i pięknie wygląda Jedna roślina chowa się za drugą, wcale jej nie widać, a potem wybucha. No, mistrzostwo po prostu
____________________
Helen - Hortensjowo
Gardenarium 19:38, 05 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak to się robi...Sama nie wiem. Zrobiłam.
Odnośnie marcinków, też jedne kwitną wcześniej a są takie późniejsze. Zdjęcia są robione prawie w tym samym czasie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka 12:04, 06 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Danusia, a jak głogowniki na pniu?
Powiedz, czy jeśli wysokie marcinki w czerwcu skrócę, bo za wysokie, jak dla mnie, to zakwitną? Jak ograniczyć ich wysokość?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
basia3012 18:33, 06 lis 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9459
Danusiu, bardzo dziękuję za odwiedziny u mnie.
Ja do Twojej Anglii zaglądam kilka razy dziennie. Zachwycam się kompozycjami na rabatach ale kompozycje doniczkowe to również mistrzostwo świata. Bardzo je lubię.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Gardenarium 19:44, 06 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Milka napisał(a)
Danusia, a jak głogowniki na pniu?
Powiedz, czy jeśli wysokie marcinki w czerwcu skrócę, bo za wysokie, jak dla mnie, to zakwitną? Jak ograniczyć ich wysokość?


Głogowniki są w szklarni, u nas raczej marnie by zimowały na zewnątrz.

Jesli chcesz obniżyć niskie byliny, zrób cięcie do 20 maja, wtedy powinny zakwitnąć. Cięcie późniejsze już tego nie gwarantuje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka 05:52, 07 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Najważniejsze, że żyją.
Oj, to fajnie, że można utrzymać niższe, będę pamiętać aby skrócić do 20 maja, nie cierpię jak są za wysokie i albo leżą, albo się rozcapierzają. Tylko w suchych miejscach są niższe i stoją na baczność. Szkoda, że do mnie daleko, znowu mam straszną nadwyżkę roślin, kilka ogromnych rozplenic musi wylecieć. Mam je już wszędzie. Bodziszki szaleją, tyle wydałam, a znowu nowe, sieje się jak głupie. Kilka siewek cisa już ulokowałam, jakie miały korzenie, szok, chyba szybko urosną, a wtedy znowu zmiany na rabatach i tak wkoło.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies