Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 21:30, 18 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)
Danusiu, czy listki tych Tricolorów nie są takie mocno ciapate? Ja się ten buk zachowuje wg Ciebie z kolorami na liściach?


Chowasz te wszystkie wystawione ozdoby i donice na zimę?


Podoba mi się ten stojak ze starymi narzędziami a grzyby z Cotswold ustawiłabym tematycznie przy łące, przy wejściu na łąkę.


Jeszcze moc pracy - a więc nie luzujesz sobie z ogrodem. U mnie tak samo, coś za bardzo się rozkręcam.





Są moim zdaniem "ładnie ciapate", mnie się podoba ten wzorek. Chociaż jak wiesz lubię drzewa nie ciapate, ale to fajne jest i robi dobry odcień, wesoły. Jest takie widoczne z daleka.

Ozdoby będę zbierać, bo niektóre się złuszczą na mrozie.
Donice z roślinami wieloletnimi chowam do namiotu foliowego.

Łąki nie będzie na wejściu, będzie najlepsza rabata z topiarami. Na razie miejscówka grzybów nie ustalona. Wyjdzie w praniu.

Dziś posadziłam z 500 tulipanów do donic. Jeszce jedna paka idzie i jedna paka nie posadzona. Na razie posegregowana odmianami. Póki co sadzę kupione za pół ceny. Poszłam liczyć donice z cebulowymi ale wymiękłam, nie da się policzyć
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
viva 22:19, 18 lis 2019


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Danusiu, no nieźle jak nie możesz się doliczyć donic z cebulowymi.
Na wiosnę będzie oczopląs

Ja też bardzo lubię zaschnięte byliny, dają nieograniczone możliwości fotograficzne a przy Twoich zasobach szczególnie
Pozdrawiam po długiej przerwie i bardzo się cieszę, że tu jestem
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
basia3012 22:34, 18 lis 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9461
Łąki nie będzie na wejściu, będzie najlepsza rabata z topiarami. Na razie miejscówka grzybów nie ustalona. Wyjdzie w praniu.




Wg mnie to bardzo dobry wybór.
Łąka jest piękna dla estetów, znawców ogrodnictwa, koneserów, ludzi o wysokim i delikatnym wyczuciu piękna. Dla większości osób zwiedzających ogród, niekoniecznie znawców natury i miłośników sielskości, wielkim WOW będą piękne topiary, kunsztownie przycięte rośliny niż najpiękniejsza, kolorowa łąka.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Gardenarium 22:38, 18 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Łąka będzie gdzieś dalej, mam w planach, ale tutaj na samym wejściu za krótko zachwycała, a w zasadzie to zbrzydła w lipcu już i mnie denerwowała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 23:11, 18 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Stojak z vintage - narzędziamu też przeniesiesz?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gochna 13:20, 19 lis 2019


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
Pani Danusiu

Podziwiam od kilku dobrych miesięcy moją Anglią. Jestem nią oczarowana ale szczególnie tym jak pokazała nam Pani, że każda pora roku jest cudowna. Nigdy wcześniej nie doceniałam jesieni oraz miesięcy zimowych. Podziwiam za ogrom pracy, który państwo wykonali i jeszcze macie w planach. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Gosia Brzozowy raj
waldek727 14:51, 19 lis 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Wystarczy silniczek i tarcza do cięcia drewna.
Kanciki same się robią.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
basia3012 16:33, 19 lis 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9461
Danusiu, czy jakiś buk lub inne drzewo mogłabyś polecić do niedużego ogrodu?

Wzięło mnie na drzewa. Mus jakieś posadzić.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Gosiek33 17:10, 19 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
waldek727 napisał(a)
Wystarczy silniczek i tarcza do cięcia drewna.
Kanciki same się robią.



możesz jakoś bardziej łopatlogicznie wyjaśnić jak to zrobić
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gardenarium 18:12, 19 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)
Stojak z vintage - narzędziamu też przeniesiesz?


Ewciu, to rzeźba, przyspawane na stałe do konstrukcji, ale czy zmieni miejsce to nie wiem, Raczej potrzebny jest na wejściu, żeby definiował styl ogrodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies