Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

UlaB 17:27, 22 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Danusiu, przychodzę z pytaniem. Robiłam dzisiaj pierwsze porządki w ogródku i ze zdziwieniem odkryłam że część moich miskantów postanowiła zostać częściowo zimozielona. Czy mimo to wszystko ściąć czy wyciąć tylko suchelce - jak sądzisz? Dla pełni obrazu sytuacja u mnie taka : Rozplenice też mam częściowo zielone (nie związałam ich w tym roku). Molinie ruszają. Część seslerii jest zielona niezmiennie od jesieni. Byliny starują na maksa, niektóre róże mają młode liście. Pierwszy berberys otworzyl pąki, lilak lada chwila. Hortki tez juz jakies nabrzmiałe. Kwitną irysy, oczywiscie przylaszczki, ciemierniki i krokusy juz od jakiegos czasu. I to wszystko w Białymstoku. I zgłupiałam w tym momencie co zrobic z tymi misjantami. Jeszcze nie zajrzalam do wszystkich....
I jeszcze chciałam sie upewnic - oskubac wszystkie liscie z róż? Pilgrim i GrahamThomas są zdrowe i zieloniutkie całą zimę, ale chyba trzeba je oskubać?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
BKosimkArt 19:28, 22 lut 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Gardenarium napisał(a)
Jeśli chcecie się ze mną jutro spotkać, zapraszam do nowego Leroy Merlin na Marsa, będziemy nagrywać lokowanie kosiarki o 10:30 do "Mai w ogrodzie", emisja "Mojej Anglii" w maju tego roku.

Oj jaka szkoda że sama z dziećmi jestem bo bym się wybrała...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
darkowa 19:46, 22 lut 2020

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Obejrzałam Twoje doniczki i wsady w nich i zachwyciłam się + nie po raz pierwszy
Och, Danusiu ,pracowita mróweczko - masz pięknie,a będzie jeszcze piękniej
____________________
krystyna
Gardenarium 19:49, 22 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
UlaB napisał(a)
Danusiu, przychodzę z pytaniem. Robiłam dzisiaj pierwsze porządki w ogródku i ze zdziwieniem odkryłam że część moich miskantów postanowiła zostać częściowo zimozielona. Czy mimo to wszystko ściąć czy wyciąć tylko suchelce - jak sądzisz? Dla pełni obrazu sytuacja u mnie taka : Rozplenice też mam częściowo zielone (nie związałam ich w tym roku). Molinie ruszają. Część seslerii jest zielona niezmiennie od jesieni. Byliny starują na maksa, niektóre róże mają młode liście. Pierwszy berberys otworzyl pąki, lilak lada chwila. Hortki tez juz jakies nabrzmiałe. Kwitną irysy, oczywiscie przylaszczki, ciemierniki i krokusy juz od jakiegos czasu. I to wszystko w Białymstoku. I zgłupiałam w tym momencie co zrobic z tymi misjantami. Jeszcze nie zajrzalam do wszystkich....
I jeszcze chciałam sie upewnic - oskubac wszystkie liscie z róż? Pilgrim i GrahamThomas są zdrowe i zieloniutkie całą zimę, ale chyba trzeba je oskubać?


Miskanty ściąć, albo oskubać z suchego. Rozplenice ściąć, berberysy wyokrąglić, hortensje przyciąć już, Molinie ściąć. Róż nie obrywać, to co ma spaść, samo spadnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasiek 22:20, 22 lut 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Twoje donice to mega kolekcja - czasem zastanawiam się czy ich uroda nie jest do podziwiania na równi z obsadą roślinną
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
UlaB 10:43, 23 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Dziękuję

Donice również widziałam i podziwiałam
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
KasiaBawaria 10:56, 23 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Swoje szafirki tez obcinam, bo ich liscie sa wiosna za dlugie. I co roku redukuje, bo mnoza sie na potege
Moje miskanty tez czesciowo od dolu zielone- scielam jednak wwszystko, by te swieze przyrosty mialy swiatlo.
____________________
Zapraszam na kawe
UlaB 11:50, 23 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Kasia, ale moje są zelone nawet na calej wysokosci. Nie wszystkie oczywiscie, niektore na jakies 40cm od dolu, inne przyschły jak co roku, ale wczoraj odkrylam ze za kilkoma suchymi źdźblami kleine fontaine jest calutki zielony. Tak samo Sarabande. Nie dotarlam jeszcze do 3 leciwych u mnie miskantów - na razie na 8 miskantów 4 są co najmniej częściowo zielone.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
KasiaBawaria 12:23, 23 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ah o miskantach piszesz. U mnie zielone byly tylko w srodku, bo wiazane na zime, ktorej nie bylo.Ale i tak scielam wszystko.
____________________
Zapraszam na kawe
lawenda001 12:28, 23 lut 2020

Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 180
oglądałam zdjęcia pięknego ogrodu i pięknych psiaków!! Pozwolę sobie zadać pytanie ogrodowo-pieskowe. Jakie rośliny zagrażają pieskom w ogrodzie? Mam szczeniaka, ciekawskiego bardzo, co chwilę ukradnie korę, gałązkę sosny, podgryzie trawę. Czytałam o roślinach trujących dla psów i kotów. Martwi mnie, że hortensja, azalia, cis i różanecznik jest trujący, czy faktycznie całość rośliny zagraża? w jakiej ilości? Czy ma Pani może obserwacje w tym temacie? A może jest wątek jakiś ogrodomaniak mi poleci na ogrodowisku? ja szukałam, ale znalazłam o nawozach.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies