Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

KasiaBawaria 12:38, 23 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A ja mam pytanie co do hortensji annabelle.Na tej fotce to jest pink annabelle? W sprzedazy widac bardziej rozowe a ten kolor by mi bardziej odpowiadal. To ta sama hortensja czy jednak inna odmiana?
hortensja
____________________
Zapraszam na kawe
sylwia_slomc... 12:55, 23 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Gardenarium napisał(a)
Jeśli chcecie się ze mną jutro spotkać zapraszam do nowego Leroy Merlin na Marsa, będziemy nagrywać lokowanie kosiarki o 10:30 do "Mai w ogrodzie", emisja "Mojej Anglii" w maju tego roku.

Już się nie mogę doczekać tego odcinka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 13:06, 23 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lawenda001 napisał(a)
oglądałam zdjęcia pięknego ogrodu i pięknych psiaków!! Pozwolę sobie zadać pytanie ogrodowo-pieskowe. Jakie rośliny zagrażają pieskom w ogrodzie? Mam szczeniaka, ciekawskiego bardzo, co chwilę ukradnie korę, gałązkę sosny, podgryzie trawę. Czytałam o roślinach trujących dla psów i kotów. Martwi mnie, że hortensja, azalia, cis i różanecznik jest trujący, czy faktycznie całość rośliny zagraża? w jakiej ilości? Czy ma Pani może obserwacje w tym temacie? A może jest wątek jakiś ogrodomaniak mi poleci na ogrodowisku? ja szukałam, ale znalazłam o nawozach.


Tutaj jest wątek https://www.ogrodowisko.pl/watek/178-ogrod-bezpieczny-dla-dzieci-czyli-rosliny-trujace-parzace-i-wabiace-owady

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:07, 23 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylwia_slomczewska napisał(a)

Już się nie mogę doczekać tego odcinka


Sylwia, martwi mnie to, że odcinek będzie jakby "do tyłu" bo to co było na poczatku (złomowisko) i w zeszłym roku, nijak się ma do tego, co jest i będzie w tym roku... Czyli było gorzej, jest lepiej, a pokażą to, co gorzej
Ale nic to.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basia3012 13:16, 23 lut 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
Danusiu, korci mnie posadzenie jakiegoś niewielkiego buka u mnie w ogrodzie. Widziałam w bukszpanowym był taki piękny, przy murze chyba. Czy polecałabyś go? Jaka to odmiana? Zapada na jakieś choroby?
Będę wdzięczna za radę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Gardenarium 13:22, 23 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten piękny przy murze to akurat wielki potwór. Obecnie jego obwód pnia sięga metra (obwód, nie średnica) i jest mocno cięty. Jeśli buk, to na pewno kolumnowa odmiana.
Na choroby nie zapada, atakuje go mszyca zdobniczka bukowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basia3012 13:32, 23 lut 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
Gardenarium napisał(a)
Ten piękny przy murze to akurat wielki potwór. Obecnie jego obwód pnia sięga metra (obwód, nie średnica) i jest mocno cięty. Jeśli buk, to na pewno kolumnowa odmiana.
Na choroby nie zapada, atakuje go mszyca zdobniczka bukowa.


Dzięki. A czy jakąś odmianę konkretną masz na myśli?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
sylwia_slomc... 13:44, 23 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Gardenarium napisał(a)


Sylwia, martwi mnie to, że odcinek będzie jakby "do tyłu" bo to co było na poczatku (złomowisko) i w zeszłym roku, nijak się ma do tego, co jest i będzie w tym roku... Czyli było gorzej, jest lepiej, a pokażą to, co gorzej
Ale nic to.

Danusiu to normalne
Ja jak oglądałam nasz odcinek to też drzew jeszcze widać nie było, a dziś niektóre dużo większe ode mnie, rośliny rosną ogród się rozwija, ciągle działamy....tak samo u Was, przez ten ubiegły sezon ogród bardzo się rozrósł, rabaty zgęstniały, powstało wiele nowych ciekawych miejsc i kompozycji Za parę lat powtórzysz nagrania i będzie porównanie ogrodu z teraz i jak to kiedyś było
Zobaczysz jak będziesz oglądać wiele miejsc Cię zaskoczy, zapominamy jak to było nie tak dawno...przynajmniej ja tak mam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mirkaka 14:00, 23 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Czytam wstecz , pięknie już donicami witasz wiosnę. Ciekawi mnie dlaczego masz przebiśniegi w donicy?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
lawenda001 14:25, 23 lut 2020

Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 180
dziękuję
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies