Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 09:32, 10 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
marysiak_020202 napisał(a)



Pani Danusiu jeszcze jedna prośba czy może Pani zdradzić co to za roślina z pierwszego planu, tak obficie kwitnąca. Dziękuje serdecznie


To pszonak (Erysimum).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:36, 10 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek napisał(a)
Podziwiam nowe nasadzenia i czekam na możliwość ponownego zobaczenia ogrodu Może jesienią się uda ponownie je otworzyć?


Cały czas rozważamy, ale boimy się wirusa i tego odkażania WC - musiałabym "robić za "babkę klozetową" i stać pod WC, albo zainwestować w sprzęty, jak na stacji benzynowej czy innym przybytku. Robimy swoje w samotności, co bardzo mi doskwiera, bo lubię odwiedziny tłumne
Zainwestowałam w warnik, kawiarkę, talerzyki i kubki...Niestety niepotrzebne na razie. Czekamy i będziemy zakładać nowe trawniki i kończyć ogród wodny.
Na razie idzie pielenie i sadzenie, a ja wymyślam nowy ogród przy "ołowianej" fontannie oraz nowe oblicze 'Rock Garden' czyli kolekcja roślin sucholubnych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:38, 10 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ogłaszamy wolontariat na pielenie drogi (brzegi). Jest ktoś chętny na przyszłą sobotę 13.06 ?
Bez wyżywienia (dla bezpieczeństwa), z własnymi kanapkami Podamy kawę - herbatę


Szczegóły tutaj https://www.ogrodowisko.pl/watek/9491-ogrodowisko-ogrody-pokazowe-dni-otwarte?page=4#post_7
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 09:56, 10 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Danusiu zdradzisz gdzie kupiłaś tę trybulę? Chcialabym trochę roślin takich selerowatych właśnie, może jest więcej z ciemnymi liśćmi? Marzy mi się taka mgiełka na rabacie, wyższe prześwitujące piętro...

Szkoda że nie mam bliżej, zobaczyłabym cuda które tworzycie na żywo!!!
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 10:12, 10 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82044
W wodzie to irys syberyjski czy inny jakiś?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 10:25, 10 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trybulę to mam już od lat, pierwszą kupiłam w Anglii (jakieś 10 lat temu) i się wysiewa. Część siewek jest zielona a część ciemna. Wykopuję własne, a w tym roku sobie nawet dokupiłam, ale gdzie? zabij mnie, nie wiem. Jak przyjedziesz to wykopię, a nawet mam pewnie dwie w zapasie teraz.
Mam też boltonię do sprzedania, cena 10 zł. Wielkie, ładne. Byliny bardzo wysokie. Kwitną jesienią. Dają niesamowity efekt.

Chmura boltonii

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:37, 10 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylwia_slomczewska napisał(a)
W wodzie to irys syberyjski czy inny jakiś?


Syberyjskie lubią wilgotne stanowiska, ale do wody nie nadają się (ale lubią bardzo wilgotne stanowiska). W wodzie mam irysy różne takie do wody.

Irysy japońskie (Iris ensata) nadają się do wody , a ostatnio zakupiłam różowego 'Rose Quinn' i różne inne pełne filetowe delikatne i mocny fiolet.

Ten niebieski na zdjęciu to prawdopodobnie Iris versicolor.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 10:40, 10 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82044
Dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 10:41, 10 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zmoderowałam wpis powyżej, przeczytaj jeszcze raz. Wpisz w google irysy wodne i masz kilka sklepów, zamawiałam przez internet w marcu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:44, 10 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W pogotowiu trzymam jeszcze takiego irysa

Iris sibirica 'Pink Parfait' i kilka innych m.in. białego.






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies