Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Bog 15:12, 24 cze 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Gardenarium napisał(a)


Tojady spróbuj, kwitną później niż ostróżki, kocimiętkę żyłkowaną 'Blue Moon'(uwielbiam) lub bodziszki wspaniałe -Geranium × magnificum. Jeszcze kocimietka kubańska. Może Amsonia? Baptysja? Dzwonek skupiony.





Danusiu własnie nie napisałam że chcę żeby kwitło właśnie teraz tłem jest różowa róża obok tawuła japońska,dziękuję zaraz poszukam w necie tych roślin.
anabuko1 18:16, 24 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Gardenarium napisał(a)




Pamiętam ostrożki miałaś wielkie imponujace
Piękny , ba przepiękny ogród stworzylas . Wielkie brawa.!!

Wszystkiego najlepszego z okazji imienin
Dużo radości ogrodowych i życiowych.
Pozdrawiam .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
kasiek 20:23, 24 cze 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Jak pieknie kwiatowo
Ale najcudniejsze to te mordki - no rozkosz do kwadratu, ta z pieprzykiem to chyba Cindy
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasia_c 20:48, 24 cze 2020

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Gardenarium napisał(a)




Przepięknie. Tu zawsze można wejść i się nasycić kolorami i pięknymi widokami. Jak w tym roku łąka kwietna? Nadal jest?
Czy te kwiecie na zdjęciu to ostróżka?
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Gosiek33 12:24, 25 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gardenarium napisał(a)


Duża kępa chyba z powodu deszczu - jej część jakoś dziwnie zwiędła. Ja ucinam całe łodygi, żeby kwitło dalej z dolnych części kępy. Mój przezimował z zeszłego roku. Nie trzymam na nasiona, najwyżej kupię kolejne. Na wiosennej mam takie brązowo-niebieskie...jakieś takie dziwne kolory, przyblakłe.



Przycięłam dziś i czekam na efekt ponownego kwitnienia
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gardenarium 22:40, 26 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kasia_c napisał(a)



Przepięknie. Tu zawsze można wejść i się nasycić kolorami i pięknymi widokami. Jak w tym roku łąka kwietna? Nadal jest?
Czy te kwiecie na zdjęciu to ostróżka?


Tak, to ostróżka, ale nie pasuje tutaj ten odcień. Będzie przesadzona.

W tym roku jedyna łąka jest w skrzyni w warzywniku, zawiera chabry (4 kolory) i kąkole oraz jednoroczne ostróżeczki. Gdzieniegdzie są kosmosy.

W miejscu łąki jest rabata z topiarami i bylinami oraz różami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:38, 29 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przedwczoraj czyli w sobotę po południu było u nas oberwanie chmury i burza z gradem. Pracowałam w szklarni, aż się bałam, ale wyjść nie dało się..wokół jezioro, rabaty pod wodą. Ale na szczęście działa drenaż i woda szybko odpłynęła...Do jeziorka porobiły się wodospady...wyrwało doły, wyrwy...siła wody ogromna...

Muszę poprawiać odsadzenia nad jeziorkiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:50, 29 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z moich obserwacji najgorzej po ulewach mają się ostróżki...wszystko inne trzyma się. No może róże trochę dostały...ale obcięłam i jest dobrze.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:50, 29 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:53, 29 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W piątek miałam gości - Busem przez polskie ogrody, sympatyczni goście - bardzo.
Tomek Szostak - autor bloga.







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies