Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

magnolia 07:57, 08 paź 2020


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Mnie się w serii z tegoszem podoba mistrz 'przedplanu'- wilczomlecz migdałolistny. Bardzo jest piękny.
Pozdrawiam Cię serdecznie Danusiu, wpadam czasem zajrzeć jakie mega roboty zrobiliście i zwykle jestem zdziwiona, że aż tyle i że zmiany są tak wielkie.
____________________
popcorn 08:13, 08 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ha! wiedziałam kogo spytać! Dziękuję Ci bardzo Danusiu! To sobie sprawię i zobaczymy
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 08:14, 08 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zapraszamy do odwiedzin. Miło byłoby się zobaczyć i pogadać i jakąś kawkę wypić na ławeczce albo w szklarni
Tego wilczomlecza i innych mam dużo i ostatnio też zakupiłam. Także bardzo łatwo się ukorzenia, bo w transporcie zawsze jakieś gałązki odpadną, więc za darmo można dochować się wielu egzemplarzy Ostatnio odpadły mi cztery.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:20, 08 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ustawiam powoli limonkową, ale ziemia miękka jeszcze i nie za bardzo można jeździć taczką. Brakuje ciemierników. Trzeba na giełdę jechać. chyba.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 08:26, 08 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Macie już ciemierniki w sprzedaży? Zazdroszczę bliskości centrów z szeroką ofertą cały rok...

Koniecznie muszę odwiedzić Was w któreś dni otwarte!!!

Zdziwiłam się jak łatwo wilczomlecz się ukorzenia, miałam jeden teraz mam z 10 małych ale wiosną pewnie zaczną rosnąć

pozdrawiam serdecznie miłego dnia Danusiu!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Mgduska 08:35, 08 paź 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Gardenarium napisał(a)
Zapraszamy do odwiedzin. Miło byłoby się zobaczyć i pogadać i jakąś kawkę wypić na ławeczce albo w szklarni
Tego wilczomlecza i innych mam dużo i ostatnio też zakupiłam. Także bardzo łatwo się ukorzenia, bo w transporcie zawsze jakieś gałązki odpadną, więc za darmo można dochować się wielu egzemplarzy Ostatnio odpadły mi cztery.


A mi się marzy taki wilczomlecz - ale się boję, że zmarznie. Ale jeżeli wytrzymuje na Mazowszu, to u mnie tym bardziej Powiesz, Danusiu, jakie masz odmiany?
Taki purpurowy jest piękny- gdybym wiedziała , że przetrwa zimę - zamówiłabym, wczoraj miałam urodziny i parę roślinek sobie kupiłam
____________________
Sałatka pokrzywowa
Gardenarium 09:16, 08 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
popcorn napisał(a)
Macie już ciemierniki w sprzedaży? Zazdroszczę bliskości centrów z szeroką ofertą cały rok...

Koniecznie muszę odwiedzić Was w któreś dni otwarte!!!

Zdziwiłam się jak łatwo wilczomlecz się ukorzenia, miałam jeden teraz mam z 10 małych ale wiosną pewnie zaczną rosnąć

pozdrawiam serdecznie miłego dnia Danusiu!!!


tak, mamy co prawda ostatnio kupowałąm po 27 zł, ale musiałam, takie piękne były
Wilczomlecz wydziela sok mleczny, trzeba opalić w ogniu albo poczekać dzień, aż wyschnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:21, 08 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mgduska napisał(a)


A mi się marzy taki wilczomlecz - ale się boję, że zmarznie. Ale jeżeli wytrzymuje na Mazowszu, to u mnie tym bardziej Powiesz, Danusiu, jakie masz odmiany?
Taki purpurowy jest piękny- gdybym wiedziała , że przetrwa zimę - zamówiłabym, wczoraj miałam urodziny i parę roślinek sobie kupiłam


Wytrzymuje jak najbardziej. Zimy łągodne. Nawet się wysiewa ten purpurowy.



Euphorbia amygdaloides 'Ruby Glow'

Euphorbia x martinii 'Ascot Rainbow'

Euphorbia poluchroma 'Bonfire'

Euphorbia characias 'Glacier Blue'

Euphorbia characias 'Tasmanian Tiger'

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mgduska 09:34, 08 paź 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
O, dziękuję - aż tyle ich Wszystkie fajne, a najpiękniejsze Bonfire i Ruby - mają to zestawienie bordowych liści z zielonymi kwiatami, o które mi chodzi.
____________________
Sałatka pokrzywowa
UlaB 09:42, 08 paź 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Mgduska napisał(a)


A mi się marzy taki wilczomlecz - ale się boję, że zmarznie. Ale jeżeli wytrzymuje na Mazowszu, to u mnie tym bardziej


Wytrzymuje tez na Podlasiu
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies