Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pszczelarnia 20:29, 06 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, jak Ty to robisz (ogarniasz) - takie ilości, połacie, projekty zakątków i realizację? Masz jakiś przepis?


Fajny patent na wstawienie czarnych donic do wanien i uzupełnienie korą.


Świetne zestawienia kolorystyczne w ogrodzie i w garderobie.



Na hortensjowo-limonkowej: po jednej będą kule na pniu a po drugiej stożki na pniu?




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 21:03, 06 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
GorAna napisał(a)
Danusiu, siedzę (bo mżawka na dworze) i podziwiam twoją twórczość. Zachwytowi nie ma końca
Już się nie mogę doczekać tej rabaty limonkowej, cóż tam będzie rosło?
Będę się inspirować
Czytam o tysiącach posadzonych cebul.
Na ile rąk Kobieto sadziłaś?, bo moja prawica przy 6 tysiącu odmawiała posłuszeństwa
Zostawiam serdeczności


20 tysięcy to mieszanka z donic zeszłorocznych i napisałam że sadzone w trawniku, posadzone grabiami i przysypane, a na tym posiany trawnik. Sadzenie nie było rękami, tylko rzucane na glebę. Nie mogę pokazać jak i w jakie wzory bo to ma być niespodzianka. Opiszę to w swoim czasie, a teraz żeby falstartu nie robić to nie powiem.

Reszta cebul została...ja nie wykopuję tulipanów. No i końcówka to tegoroczne, sadziłam i sama i z pomocą 3 pracowników, szpadlem i łopatką. A dzisiaj jeszcze dobawiłam jakieś 500 szt sama, na rabatę skośną i na kwadraty przy stożkach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:09, 06 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)
Danusiu, jak Ty to robisz (ogarniasz) - takie ilości, połacie, projekty zakątków i realizację? Masz jakiś przepis?


Fajny patent na wstawienie czarnych donic do wanien i uzupełnienie korą.


Świetne zestawienia kolorystyczne w ogrodzie i w garderobie.



Na hortensjowo-limonkowej: po jednej będą kule na pniu a po drugiej stożki na pniu?






Nie mam przepisu Ewciu, mam wenę i dorabiam projekty do konkretnych detali jakie mają zostać wykorzystane, żeby nie stało i nie marnowało się
Dobierz doniczki najpierw puste do konkretnej wanny, a potem obsadzaj.
Ad.3 - dziękuję
ad 4. Tak, po lewej mam stożki, a po prawej kule, tak jakoś mi się wydawało..że dobrze ale także po to, żeby wreszcie wsadzić, niech rośnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dorii 21:09, 06 lis 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A jak w trawniku to co potem jak przekwitną? Trawę w maju to już kosić raczej trzeba.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Gardenarium 21:11, 06 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaBawaria napisał(a)

Wiesz moze jakie to te jasnoczerwone tulipany?

Piekne kanciki, ja nie umiem takich prostych robic


To może być Lasting Love. Te w okolicy białych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bog 21:12, 06 lis 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
No to będzie na wiosnę z niespodzianką i na pewno ślicznie z cebulowymi szczególnie z tulipanami też je bardzo lubię chyba dokupię i wcisnę między hosty.
Danusiu gratuluję pomysłów i realizacji.
Pozdrawiam życze zdrowia
Gardenarium 21:12, 06 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dorii napisał(a)
A jak w trawniku to co potem jak przekwitną? Trawę w maju to już kosić raczej trzeba.


Tulipany ułożone są w konkretny wzór i trawa na nich ma zakwitnąć, nie będę kosić tych wzorów gdzie rosną tulipany.
Pomiędzy łąkami kwitnących traw z tulipanami będą rozkładane kocyki i będzie się leżeć. Na tej skoszonej trawie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:21, 06 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moje marzenie jest mniej więcej takie, tylko mam wszystko posadzone co było w donicach, narcyzy, krokusy, hiacynty i tulipany w jednym




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
deszczowymaj 21:28, 06 lis 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Danusiu


Czekam na wiosnę oj czekam to będzie czyste szaleństwo

Podziwiam Ciebie nieustannie .. ogarnąć to wszystko ehh i jeszcze znajdujesz czas na cebulowe... i to takie ilości że szczena opada
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Helen 21:31, 06 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Też Ci zazdroszczę, Danusiu
I gdybym jeszcze raz miała wybierać zawód, to zdecydowanie większą radość sprawiałoby mi ogrodnictwo niż obecna praca
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies