Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 10:10, 20 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Basilikum napisał(a)
Danus ciemierniki piekne mje tez w sierpniu zaczely. To chyba najdluzej kwitnace rosliny.

Ae bedzie szal z przebisniegmi u Ciebie. Ja wiosna posadzilam kilka od Sarastry, ciekawa jestem kiedy z tego troce wieksze kepki beda.


Te moje to była stara plantacja ogrodowa mająca 51 lat (przebiśniegi wszystkie pełne kwiaty z zieloną plamką)..sama musiałam je wykopać, a po inne (zwykłe) jeździłam aż po Lublin, też wykopywałam z cudzego ogrodu. To była wielka okazja przeskoczenia tych 51 lat
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:12, 20 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Basieksp napisał(a)
Ale będzie pięknie na wiosnę z tymi przebiśniegami piękne ciemierniki ciekawa jestem czy będą kwitły wiosną skoro teraz już zaczęły kwitnienie i musze jutro podpatrzeć swoje bo nie wiedziałam że mogą kwitnąć


Myślę, że nieco przymarzną niestety... Kwiaty są świeże i mróz ich nie oszczędzi, ale obecnie dają wiele radości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:15, 20 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
popcorn napisał(a)
Danusiu, to wygląda jak czary-mary. Szaroburo, pusto, a następnie spstryk i prze-cu-dow-nie!
Och i ech Powinnaś mieć wróżka na drugie imię

pozdrawiam serdecznie!!!


Jejku, faktycznie, jak oglądam zdjęcia, nie tylko przecież u siebie, ale też u Was w ogrodach, to nie do wiary jak to wszystko pędzi i się zmienia...Radość wielka, że tak pięknieją nasze ogrody
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
adewzuol 10:17, 20 lis 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Powinnaś mieć wróżka na drugie imię

W punkt, podpisuję się wszystkimi kończynami )

____________________
Ewelina W piaskownicy
nyna76 10:24, 20 lis 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
A ja po nieustających zachwytach nad kancikami pomyślałam -
" Kantująca Danuta"


Oczywiście tylko i wyłącznie w pozytywnym sensie.

Dziękuję Danusiu za kanciki - to jest ta kropka nad I

Zamierzam w tym temacie wejść na wyższy level....


Pozdrawiam i miłego dnia !!!
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Gardenarium 10:26, 20 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kantująca to źle wróży Robiąca kanciki o wiele lepiej
Kanciki to jest to. Takie głębokie zachwyciły mnie po raz pierwszy w zamku Hampton Court.
Jeszcze marzą mi się pasy w trawniku, ale nie mam takiej kosiarki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basilikum 10:31, 20 lis 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Gardenarium napisał(a)


Te moje to była stara plantacja ogrodowa mająca 51 lat (przebiśniegi wszystkie pełne kwiaty z zieloną plamką)..sama musiałam je wykopać, a po inne (zwykłe) jeździłam aż po Lublin, też wykopywałam z cudzego ogrodu. To była wielka okazja przeskoczenia tych 51 lat

wiem wiem opowiadalas jak u Ciebie bylismy
u Sarastry takie pelne byly po 35€ za malenka doniczke wiec masz majatek
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gardenarium 10:37, 20 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zapłaciłam też niemało, ale dogadałam się co do ceny całości, bez liczenia cebulek. Ich ilość określiłam mniej więcej, na podstawie policzenia ile jest cebulek w jednej doniczce i ile mam doniczek. Pewnie cebulek jest więcej niż 5000 bo było też wiele takich maleńkich.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:39, 20 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przebiśniegi rozsiewają się i nie należy ścinać kwiatów, wtedy można znacznie powiększyć uprawy...Ja na to liczę, bo z takiej ilości na pewno będzie fajny efekt.
Trochę dałam w okolice ławek przy stawie kąpielowym, na tyłach żywopłotów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:45, 20 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moje jedne z pierwszych wzorców do naśladowania jeśli chodzi o kanty - Savill Garden i Chenies Manor. Teraz doczekałam się metalowych obrzeży ścieżek.





Chenies Manor



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies