Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 20:51, 23 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sypię mączkę bazaltową, na to próchnicę odkwaszoną grubo, a sadzę w doły z kompostem własnej produkcji. Czasem sypię ale raz wiosną na rabaty albo azofoskę, albo hydrocomplex, ale nie powiem że to dobry ruch, trawy potem się kładą. Więc obecnie unikam takiego sypania. Dokładać będę ściółkę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 20:59, 23 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Maczka bazaltowa posypalam dwa tygodnie temu.A wiosna chce rozrzucic kompoost. Wlasnie sie zastanawiam, czy nie dokladac tym razem maczki rogowej bo w w tym roku wszystko takie wielkie wyroslo, ze nie bylabym zla, gdyby o 1/3 nizsze pozostalo.
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 07:32, 24 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mączka idealnie poprawia strukturę gleby, która staje się miękka i rozsypuje się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 08:36, 24 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U siebie zawsze posypuja nia kompost. Ale sam kompost jako nawoz wiosna wystarczy?Moje monardy i klosowce osiagnely w tym roku ogromne rozmiary. Zastanawiam sie czy zmniejszyc je cieciem na poczatku czerwca czy mniejsza iloscia maczki rogowej
____________________
Zapraszam na kawe
sylwia_slomc... 11:21, 24 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Gardenarium napisał(a)
Mączka idealnie poprawia strukturę gleby, która staje się miękka i rozsypuje się.

Gdzie kupujesz? bo w naszym rolnoogrodniczym nie ma ani mączki, ani wiórków rogowych
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 18:40, 24 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
sylwia_slomczewska napisał(a)

Gdzie kupujesz? bo w naszym rolnoogrodniczym nie ma ani mączki, ani wiórków rogowych




Wiórki rogowe prawie każdej wiosny moznakupic w Lidlu,zawsze tam kupuje.
W tym roku kupiłam wiosna kilka worków i rozsypalam po trawniku po wertykulacji.
Roze też lubią wiórki i zoolit który usuwam z filtra do oczka. Zoolit ma dużo azotu.

Danusiu może wiesz co zrobić z węglem drobnym przefiltrowany z oczka.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 18:54, 24 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
ElzbietaFranka napisał(a)




Wiórki rogowe prawie każdej wiosny moznakupic w Lidlu,zawsze tam kupuje.
W tym roku kupiłam wiosna kilka worków i rozsypalam po trawniku po wertykulacji.
Roze też lubią wiórki i zoolit który usuwam z filtra do oczka. Zoolit ma dużo azotu.

Danusiu może wiesz co zrobić z węglem drobnym przefiltrowany z oczka.

Dzięki A mączkę bazaltową?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Martka 19:38, 24 lis 2020


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Sylwia, ja zamawiałam przez internet od producenta, jest dość ciężka i sam transport był droższy od mączki, być może dlatego centrom ogrodniczym nie bardzo opłaca się jej sprzedaż?
sylwia_slomc... 19:54, 24 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Martka napisał(a)
Sylwia, ja zamawiałam przez internet od producenta, jest dość ciężka i sam transport był droższy od mączki, być może dlatego centrom ogrodniczym nie bardzo opłaca się jej sprzedaż?

Właśnie zamówiłam w necie, wzięłam 20 kg dla siebie i tyle samo dla mamy więc będzie taniej bo na dwa się transport podzieliGranulowana wzięłam, żeby mi nie wywiało, a prawie do wiosny uwolni się to co dobre do glebyu mnie ziemia żyzna to mi wystarcza 3 kg na 100 m2, więc na cały ogród mi te 20 kg powinno na razie wystarczyć, na trawnik nie daję bo i tak rośnie jak głupi przez to, że nie zbieramy tylko mulczujemy
Dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 20:11, 24 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też przez internet, widzę że już macie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies