Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 18:36, 20 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylwia_slomczewska napisał(a)

Moje się nie zdążyły rozwinąć i zawiązać nasion, poszły w związku z tym do obiadu A jak wcześnie wysiewasz wiosną? Trudno nie przeżyje będę siać ponownie. Piękna strukturalna roślina


One same się wysiały, ale kwiat dojrzały sypie nasionami, wyłażą z niego
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:37, 20 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
adewzuol napisał(a)
Danusiu, a jak się kosi, takie wąskie pasy trawnika, czy zakłada się od początku na szerokość kosiarki?


Niekoniecznie się zakłada, jedne koszę w jedną stronę, a drugie na dwa razy bo są szersze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bog 18:37, 20 lis 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Gardenarium napisał(a)
Moje jedne z pierwszych wzorców do naśladowania jeśli chodzi o kanty - Savill Garden i Chenies Manor. Teraz doczekałąm się metalowych obrzeży ścieżek.





Piękny wzorzec Danusiu myślę że u Ciebie będzie nie mniej pięknie.
Gardenarium 18:38, 20 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylwia_slomczewska napisał(a)
U Was to metamorfozy w ogrodzie w jeden sezon takie, że zawrót głowy Cudnie się zmienia okolica rowu....już nawet rowem nie można nazwać bo jak jeziorko


Ja to nazywam właśnie "jeziorko" Pływamy pontonem więc jeziorko już.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:40, 20 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
agadd02 napisał(a)
Czy teraz mogę posadzić ciemiernik? Są takie piękne u ciebie. Posadziłam wiosną, mam nadzieję że zakwitną na przedwiośniu.

Pozdrawiam ciepło
Daga


Tak, jeśli dostaniesz (a można dostać na giełdzie kwiatowej) - to oczywiście, sadź jak najwięcej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasiek 19:14, 20 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Ktorej wiosny, dostalam od Figi cala przyczepe samochodowa wypelniona po brzegi, wlasnie przebisniegami. Tysiace ich bylo...A ile radosci bylo przy sadzeniu
____________________
Bawarka
Kasiek 19:20, 20 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Gardenarium napisał(a)
Moje inspiracje z Anglii



W 2012 roku, tak robilam swoje kanty i na podwyzszonej w ten sposob rabacie, sadzilam swoje pierwsze rododendrony...Bylo mowione, zle robisz, bylo mowione, popraw, bylo mowione, za gleboka ta szpara....

A bylo kurka wodna tak zostawic, bo wszystko bylo dobrze Co widac na Twoim zdjeciu
____________________
Bawarka
Aurelllia 20:50, 20 lis 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Kanciki to podstawa sukcesywnie wprowadzam je u siebie
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Pszczelarnia 21:31, 20 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)
No i posadziłam 5.000 szt przebiśniegów. Oczekuję spektaklu wczesną wiosną, bo mam tutaj też śnieżyce i szafirki.




Tak wyglądał bagażnik 26 lutego, oczekuję kwitnienia w lutym, niewykluczone, że zrobimy specjalny dzień otwarty.



Ja się już zapisuję do kolejki przy wejściu.

Tego nie ma żaden ogród w Polsce.

Kanciki kancikami ale do nich trzeba mieć ten/taki trawnik.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
basia3 21:48, 20 lis 2020


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
oooo matko wiosna będzie cudownie
____________________
JEST DOBRZE :D
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies