Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 19:53, 16 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
sylwia_slomczewska napisał(a)
.....i teraz tak patrzę na te u Ciebie cudne i myślę jak te rabaty będą wyglądały za 10-15 lat....nie obawiasz Się, że braknie miejsca i światła dla bylin?
Ja mam sporo i gęsto dużych drzew( w przyszłości dużych) posadzone, ale mam w głowie kiedyś, na starość jak mi sił zbraknie bardziej park i rabaty leśne.
Nie wiem jaki masz plan przyszłościowy, pewnie jakiś masz, doświadczenie też masz to raczej o tym co piszę wiesz i beze mnie......
ale taka mi myśl przyszła jak to kiedyś będzie....u Was
Na teraz cudnie wyglądają tak posadzone i cieszą na pewno ogromnie, ale czy w przyszłości nie będzie to zbyt trudne stanowisko dla tych roślin pod nimi?


Brakuje mi drzew, każdy mówi, że za mało drzew. Sadzę je rzadko i nie przejmuję się, jak zacieni się, będę sadzić byliny do cienia a rabaty słoneczne dalej, miejsca jest dosyć. Nie martwię się tym marzę o drzewach W razie czego będę podcinać również.

Sylwia, ja mam kolumnowe buki w bukszpanowym, wielkie już są, to i tutaj z powodzeniem mogą być
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 19:57, 16 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Agania napisał(a)
Buki bardzo powoli rosną, mam ich aż 7, tylko Rohan kolumnowy 18 letni się wybija i tak nikt go nie zauważa, reszta malutka
Pozostałe drzewa mogą być kłopotliwe dla bylin, ja już mam ten problem Sylwia, każde drzewo rośnie inaczej?

A widziałaś tego 20 letniego w Brzoskwini?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AgataM 19:59, 16 sty 2021


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Danusiu, Twoje kwiaty w dłoniach są niesamowite. Czyli do ziemi dodajesz hydrożel?. Pozdrawiam cieplutko...
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Gardenarium 19:59, 16 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie, ale ja mam 20 letnie a nawet więcej. Marzę o takim. Moje Purpurea Pendula rosną bardzo wąsko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:00, 16 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
AgataM napisał(a)
Danusiu, Twoje kwiaty w dłoniach są niesamowite. Czyli do ziemi dodajesz hydrożel?. Pozdrawiam cieplutko...


Jak mam to dodaję, ale w większości rosną w kompoście, a on dobrze trzyma wodę. Od lat tak sadzę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 20:01, 16 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Gardenarium napisał(a)


Brakuje mi drzew, każdy mówi, że za mało drzew. Sadzę je rzadko i nie przejmuję się, jak zacieni się, będę sadzić byliny do cienia a rabaty słoneczne dalej, miejsca jest dosyć. Nie martwię się tym marzę o drzewach

Sylwia, ja mam kolumnowe buki w bukszpanowym, wielkie już są, to i tutaj z powodzeniem mogą być

To tak marzysz o drzewach jak i ja Pamiętasz? Jako jedna z pierwszych Cię o drzewa pytałam tu na forum Bardziej mi chodziło o odległość między nimi, ale jak zamienisz na byliny cieniolubne to plan mamy podobny Ja jeszcze krzewami podsadziłam w dużej mierzeFajnie tak ogrodować jak przestrzeń nie ograniczona byle nam sił starczyło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 20:05, 16 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
No właśnie, ja się nie martwię, ja swoje dożyję mam nadzieję i będę się cieszyć okazałymi koronami, a potem niech się potomni martwią. Ostatnio coraz częściej myślę o tych siłach żeby starczyło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 20:14, 16 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Gardenarium napisał(a)
No właśnie, ja się nie martwię, ja swoje dożyję mam nadzieję i będę się cieszyć okazałymi koronami, a potem niech się potomni martwią. Ostatnio coraz częściej myślę o tych siłach żeby starczyło.

Ja też Mam przyjaciółkę sąsiadkę ogrodową co już po 70- cte, miała śliczny ogródek 14 arowy, wszystkie bylinówki polikwidowała tylko drzewa zostały, trawnik i warzywnik, sił zbrakło
Ale co się będziemy martwić na zapas, teraz żyjemy, trzeba się cieszyć tym co teraz mamyJa najbardziej, może nawet bardziej niż drzew nie mogę się doczekać treli w całym ogrodzie wiosennych jak w prawdziwym lesie. W podwórku już mam, ale gdyby tak śpiewały w całym ogrodzie.....ach....na szczęście moje drzewka też już ruszyły i rosnąTy się doczekasz wcześniej bo wielkie sadzisz, moje to były patyczki malutkie, sporo nie miało więcej jak pół metra, a niektóre i 20cm a teraz prawie wszystkie już ode mnie wyższeAleż to cieszy no i potem spektakl jesienny z przebarwieniami
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorii 20:48, 16 sty 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Cudnie, muszę w tym roku zobaczyć to na własne oczy. Tylko kiedy jak o każdej porze roku jest pięknie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Agania 20:54, 16 sty 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
sylwia_slomczewska napisał(a)

A widziałaś tego 20 letniego w Brzoskwini?

Tak, ma swoją przestrzeń
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies