Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RODOS - trochę inaczej

Pokaż wątki Pokaż posty

RODOS - trochę inaczej

sylszu 00:10, 11 sie 2019


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 525
Gożdzik chiński Dancing geisha. Grażynko !!!! Musisz go mieć !!! Coś cudownego. Wsadziłam 2 tygodnie temu....wyobraź sobie co będzie za rok?




____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylszu 00:26, 11 sie 2019


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 525
Liriope. To nie ta odmiana co chciałam Kwitną wszystkie krzaczki...a ja jestem wkurzona....Miała być fioletowa



Widok na ogród od końca





Moja PIERWSZA Róża . Pnąca - Perenial blue Ponad miesiąc temu wsadzona. Wypuściła nowe. Dlatego pokazuję




Pomidorki się kończą




____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
gogo 00:29, 11 sie 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Sylwio, przez Ciebie nie będę mogła zasnąć, bo już myślę o tym cudnym goździku
Na 100% muszę go mieć
I tę różę, ma cudne kwiaty i liście i mam dla niej miejsce przy ścianie budynku.
Jak Ty znajdujesz takie ciekawe rośliny, ja latam po szkółkach internetowych i przegapiam
Jeżówki w Twoim ulubionym kolorze świetnie pasują do białych kwiatów hortensji
Czy już wiesz, co posadzisz na nowej rabacie z wierzbą?
Podkradłam Ci parę pomidorków
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 00:43, 11 sie 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Widok całego ogrodu super, zdecydowanie korzystne zmiany z nowymi rabatami
Nie narzekaj na liriope, że nie są fioletowe, po prostu trochę wyblakły od słońca
Ciesz się, że pięknie kwitną
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylszu 00:48, 11 sie 2019


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 525
Gejszę bierz. Mnie zauroczyła w internecie. Na żywo tak samo warta grzechu I żeby było ciekawiej to z jednego krzaczka jest kilka kolorów Ot Tak

Perenial blue to moja pierwsza w życiu całym...ma certyfikat ADR i to było dla mnie ważne. Kupiłam na próbę Wsadziłam, czasem podlewam...jeszcze nie nawoziłam. Wypuściła sporo nowych gałązek i to zdrowych Nie wiem, boję się...ale jestem dobrej myśli



Na nowej rabacie zagości czyściec gęstokwiatowy Hummmelo. Krwawnicę też wsadzę - ale gdzie indziej
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
gogo 01:28, 11 sie 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
O goździku doczytałam i jeszcze bardziej chcę
Tę różę też przegapiłam, a ma ADR, czyli to, co dla mnie / z zaleceń Ewy Andy / najważniejsze.
Bądź dobrej myśli, jeśli przez miesiąc nieźle śmignęła, to róże będą Ci zdrowo rosły
i kwitły
Tak myślałam, że nie oprzesz się pokusie posadzenia obydwu roślin
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylszu 02:42, 11 sie 2019


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 525
gogo napisał(a)
Widok całego ogrodu super, zdecydowanie korzystne zmiany z nowymi rabatami
Nie narzekaj na liriope, że nie są fioletowe, po prostu trochę wyblakły od słońca
Ciesz się, że pięknie kwitną



Nie gniewaj się, ale mam prawo być zła. Prowadziłam rozmowy z kilkunastoma szkółkami. Miała być liriope muscari ingwersen. Wiele szkółek od razu powiedziało, że nie wie jaką odmianę ma. To zrezygnowałam ...z tej szkółki kupiłam 20 sztuk. Cena 11 PLN za jedną sztukę. Mam prawo być zła? Miskant miał być variegatus a jest zebrinas...oj tam oj tm...co za różnica..paski w tę czy w tę stronę…. No kurczę. Zaczyna mnie to wkurzać.


Jestem księgową i może z racji profesji nie lubię takiego podejścia.



Krwawnica Robert ma max 60 cm wysokości...inne potrafią mieć 2 metry. No kurczę i sobie wsadzę na tą nową rabatę 2 metrową roślinę?

____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylszu 03:10, 11 sie 2019


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 525
sylwia_slomczewska napisał(a)
Bardzo mi sie pomysł z rabatami podoba I pisz do Prezydenta miasta o ten park




Park się robi Nie koniecznie w moim stylu ale w stylu XXI wieku i chyba aż za bardzo Był cudny, pełen zakątków ( jak u Ciebie) a teraz będzie nowoczesny...czyli kamienie, monolityczne nasadzenia, trawy itd.....czyli nuda
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
gogo 12:03, 11 sie 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Sylwio, masz prawo być zła, nawet bardzo
Teraz, gdy znam szczegóły zakupu i tę cenę, wcale Ci się nie dziwię.
Też bym była wkurzona.
O takich " pomyłkach " ze szkółek pisze wiele osób, reklamują, a oni to mają gdzieś.
Przepraszają i dalej olewają klienta.
Najgorzej, że jak chcemy kupić coś ciekawego, to jesteśmy skazani na internet, bo stacjonarnie się nie kupi.
Faktycznie, ryzyko z tą krwawnicą, że trafi Ci się olbrzym.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylszu 23:37, 15 sie 2019


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 525
gogo napisał(a)
O takich " pomyłkach " ze szkółek pisze wiele osób, reklamują, a oni to mają gdzieś.
Przepraszają i dalej olewają klienta.




W zeszłym roku zamówiłam przez internet dwie hortensję Anabell, okazało się, że to jakieś ogrodówki. Zdecydowałam się i napisałam do szkółki z prośbą żeby podali chociaż co to może być za odmiana...a oni chcą ode mnie zdjęcie doniczki z etykietą ...no kurcze !!! Rok czasu mam plastikowe doniczki trzymać??? Szkoda słów. Nic już od nich nie zamówię.
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies