Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RODOS - trochę inaczej

Pokaż wątki Pokaż posty

RODOS - trochę inaczej

Basieksp 16:58, 18 wrz 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
Fajnie te ścieżki wyglądają lepiężnik zawsze chciałam mieć u siebie, ale mam trochę mało miejsca dla niego, no i on chyba lubi dużo wilgoci
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
gogo 22:17, 18 wrz 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
sylszu napisał(a)
Spacerkiem po prawej części ogrodu. Odkryłam nową roślinę - lepiężnik japoński. Duży, szybko rośnie- idealny na tę część ogrodu.


Sylwio, te ścieżki z drewnianych plastrów rewelacyjne
Ale "trochę" układania było

Nie znałam lepiężnika, fajna roślina do dużego ogrodu.
Szkoda, że nie włożyłam do paczki żeleźniaka Russela, też by się zmieścił.
Nic straconego, zrobię Ci sadzonki i jeszcze z czymś wyślę.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylszu 22:58, 18 wrz 2021


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
gogo napisał(a)


Sylwio, te ścieżki z drewnianych plastrów rewelacyjne
Ale "trochę" układania było

Nie znałam lepiężnika, fajna roślina do dużego ogrodu.
Szkoda, że nie włożyłam do paczki żeleźniaka Russela, też by się zmieścił.
Nic straconego, zrobię Ci sadzonki i jeszcze z czymś wyślę.



Nie znałam żeleźniaka. Muszę go mieć. Dziękuję za polecenie

Pierwsza mieszkanka rabaty podwyższonej hortensja runway bridge. Miałam w donicy a nie mam gdzie przechować to trafiła do gruntu.
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylszu 23:05, 18 wrz 2021


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Basieksp napisał(a)
Fajnie te ścieżki wyglądają lepiężnik zawsze chciałam mieć u siebie, ale mam trochę mało miejsca dla niego, no i on chyba lubi dużo wilgoci


To olbrzym. U mnie może szaleć Mam bardzo słabą ziemię klasa V i VI i pod każdą rośliną wymieniam ziemię a te, które lubią wilgoć dostają dodatkowo hydrożel. Mam 4 hortensje ogrodowe, które wsadziłam jesienią 2020 i pięknie kwitły, czyli jedną zimę przetrzymały. Mam nadzieję, że inne też dadzą radę
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Basieksp 23:12, 18 wrz 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
sylszu napisał(a)


To olbrzym. U mnie może szaleć Mam bardzo słabą ziemię klasa V i VI i pod każdą rośliną wymieniam ziemię a te, które lubią wilgoć dostają dodatkowo hydrożel. Mam 4 hortensje ogrodowe, które wsadziłam jesienią 2020 i pięknie kwitły, czyli jedną zimę przetrzymały. Mam nadzieję, że inne też dadzą radę


Masz chyba też sporo drzew, to trochę osłonią inne rośliny przed chłodem
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
gogo 18:53, 19 wrz 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
sylszu napisał(a)



Nie znałam żeleźniaka. Muszę go mieć. Dziękuję za polecenie

Pierwsza mieszkanka rabaty podwyższonej hortensja runway bridge. Miałam w donicy a nie mam gdzie przechować to trafiła do gruntu.


Sylwio, nie kupuj żeleźniaka, już zrobiłam sadzonki, jak się przyjmą to Ci wyślę.
On idealnie nadaję się na kiepską ziemię.

Czy hydrożel rzeczywiście spełnia swoją funkcję?, ja dawałam do doniczek z jednorocznymi i było ok.

Ta podwyższona rabata to super pomysł, już widzę, jak tu będzie ładnie, jak całą obsadzisz.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylszu 15:53, 26 wrz 2021


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
gogo napisał(a)


Sylwio, nie kupuj żeleźniaka, już zrobiłam sadzonki, jak się przyjmą to Ci wyślę.
On idealnie nadaję się na kiepską ziemię.

Czy hydrożel rzeczywiście spełnia swoją funkcję?, ja dawałam do doniczek z jednorocznymi i było ok.

Ta podwyższona rabata to super pomysł, już widzę, jak tu będzie ładnie, jak całą obsadzisz.


Z góry dziękuję za żeleźniaka. Koleżanka podarowała mi omana olbrzymiego. Idealny na moje hektary

Hydrożelem jestem zachwycona. Jestem więcej niż pewna, że gdyby nie on to straciłabym w to suche i upalne lato co drugą roślinę.

Na tę rabatę nadal nie mam pomysłu
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylszu 16:00, 26 wrz 2021


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Zapadła ważna decyzja. Wiosną powstanie drewniany domek 35m. Mój mąż stoi w korytarzyku



Ciemiernik zwariował



Takie okazy można znaleźć na ranczo

____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylwia_slomc... 16:01, 26 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Ja wrócę do lepiężnika. Najbardziej lubię jego wiosenne kalafiorki. Musi mieć bardzo dużo miejsca wokół siebie. Na suchym liście w upały będą klapnięte, on woli wilgotno. Uwielbiają go ślimaki nawet bardziej niż hosty. Pierwsze dwa trzy sezony nie rozrasta się mocno, ale w kolejnych na dobrym miejscu mega daleko się rozłazić zaczyna.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylszu 16:15, 26 wrz 2021


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja wrócę do lepiężnika. Najbardziej lubię jego wiosenne kalafiorki. Musi mieć bardzo dużo miejsca wokół siebie. Na suchym liście w upały będą klapnięte, on woli wilgotno. Uwielbiają go ślimaki nawet bardziej niż hosty. Pierwsze dwa trzy sezony nie rozrasta się mocno, ale w kolejnych na dobrym miejscu mega daleko się rozłazić zaczyna.


Dziękuję za charakterystykę tej rośliny. Nie miałam wcześniej z nią do czynienia- nawet nigdy w żadnym ogrodzie jej nie widziałam. Użyłam hydrożelu i posadziłam wzdłuż ścieżki w miejscu gdzie naturalnie rosną paprocie i jest dużo mchu. W tej części ogrodu mam hosty, paprocie, kokoryczka, rodgresje, brunery, tarczownice, świecznice i inne tego typu.

____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies