Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RODOS - trochę inaczej

Pokaż wątki Pokaż posty

RODOS - trochę inaczej

sylwia_slomc... 23:24, 11 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82042
Cudnoie wakacyjne klimaty mi się przypominają z tą altanką Te ceglane murki przywodzą mi na myśl kilka ślicznych ogrodów z O
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylszu 00:04, 12 wrz 2021


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
gogo napisał(a)
Coraz bardziej mi się u Ciebie podoba, dobra robota byłego zięcia, ale Twój pomysł super


Dziękuję. Jak kupiłam tę działkę to pierwszy i podstawowy punkt był- gdzie postawić dom? Bo oczywiście chcę. I to był problem. Bo działka duża ale w 70% zadrzewiona, a gdzie nie ma drzew to jest linia elektryczna. A jeszcze wymogi budowlane, że tyle metrów od płotu, tyle metrów od linii. Zwróciłam się do fachowca i on ustalił gdzie może stać dom. I przygotował wstępny projekt ogrodu ale mi go nie dał Bo stwierdził, po rozmowie ze mną, że będę najbardziej zadowolona i szczęśliwa jak zrobię to sama Jestem z nim w kontakcie ale nie pokazuję mu swoich prac. Umówiliśmy się za 3 lata PS przy moim nieistniejącym jeszcze domu obsadzam taras i jest tam ławeczka, z której patrzę na gwiazdy.
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylszu 00:16, 12 wrz 2021


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
sylwia_slomczewska napisał(a)
Cudnoie wakacyjne klimaty mi się przypominają z tą altanką Te ceglane murki przywodzą mi na myśl kilka ślicznych ogrodów z O


Mam mnóstwo pomysłów i inspiracji z O. I z pinterestu. Jak pada deszcz to robię takie np pierdolety.
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylszu 00:30, 12 wrz 2021


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Basieksp napisał(a)
No to ja się uśmiecham tak jak napisała Gogo altanka z tymi lampkami klimaczyczna, pasuje do leśnego otoczenia ja też dużo rzeczy mam z odzysku, teraz zbieram kamienie na ścieżkę i przydałoby mi się jeszcze trochę starych cegieł, no ale to tak się nie zawsze udaje od razu a studnię to bym chciała mieć u siebie, swoja woda do podlewania, super sprawa no i można ją ładnie wkomponować w ogrodzie



Spełnia swoje zadanie ( chociaż dziś po takiej fest burzy plandeka fruwała i zrobila mnóstwo dziur) czyli od deszczu już nie będzie chronić. Kocham kamienie i głazy ...u mnie z tym słabo. Mam klienta, który ma żwirownię i ma mnóstwo głazów..Ale za darmo to mi je da, ale za przywóz musiałabym zapłacić. A to 80 km od ranczo. A budżet pęka w szwach Ale coś wymyślę. PS W mojej sytuacji po 20 przeliczeniu okazało się, że studnia głębinowa się nie obroni finansowo. Będę brać z wodociągów.
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Basieksp 08:46, 12 wrz 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10277
Szkoda z tą studnią, jednak to musi być porządnie zrobione, pewnie z tąd te koszty. Ja kamienie sobie nazbieram, u nas często po wykopkach rolnicy je do rowów wysypują, coś sobie wykombinuję, trochę ich już mam podobają mi się te murki, może coś kiedyś podpatrzę od Ciebie fajnie wyglądają takie jakby niedokończone
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylszu 17:01, 12 wrz 2021


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Deszczowy weekend. Powstała nową dekoracja. Grażynko, jeszcze raz dziękuję.


I dokończyliśmy ścieżkę



I jeszcze tak pięknie kwitnie hortensja.


____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylszu 17:05, 12 wrz 2021


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
I niespodzianka miskant memory - malutki, chudziutki a będzie kwitł

____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Basieksp 17:13, 12 wrz 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10277
Rojniki bardzo lubię takie pierwsze kwiaty zawsze najbardziej cieszą
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
gogo 17:15, 12 wrz 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
sylszu napisał(a)
Deszczowy weekend. Powstała nową dekoracja. Grażynko, jeszcze raz dziękuję.


I dokończyliśmy ścieżkę



I jeszcze tak pięknie kwitnie hortensja.




Proszę bardzo
Super pomysł - skalniak w gałęziach, podoba mi się
A po ścieżkach sobie spaceruję

Rozsądny architekt, dobrze, że się zorientował, że jesteś Zosia Samosia
Rozumiem Cię, bo najbardziej cieszy to, co się samemu wymyśliło, czyli tak jak u mnie
Piękna hortensja, a domek dla owadów świetny
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylszu 15:40, 18 wrz 2021


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Spacerkiem po prawej części ogrodu. Odkryłam nową roślinę - lepiężnik japoński. Duży, szybko rośnie- idealny na tę część ogrodu.
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies