Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RODOS - trochę inaczej

Pokaż wątki Pokaż posty

RODOS - trochę inaczej

sylwia_slomc... 10:41, 06 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
A masz może zdjęcie tej palisadowej rabatki z dalsza? Tak by można było się rozeznać co jest dookoła? Oprócz tych hortensji. Raczej cos większego by trzeba tam dać by hortensje nie zasłoniły...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylszu 18:07, 06 paź 2021


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 525
Napisałam na priv. Tutaj tylko w skrócie. Przed palisadą kończy się ścieżka z plasterków i ona jest ostatnim miejscem w lesie "ciemnym" Za palisadą rosną samosiejki brzózek, olch i innych z bliższa niezidentyfikowanych drzew i krzewów lisciastych.. Tam już jest więcej słońca, bo sosny są małe i jest ich mało. I tam jest ziemia klasy V. Najlepsza w całym ogrodzie Nie mam aktualnych zdjęć tego kawałka. Najszybciej w weekend.
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylwia_slomc... 18:17, 06 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
To może jakiś krzew tam posadzić ... tawuły Grefsheim lub Van Heuta....powinny sobie poradzić. Wiosna całe w bieli jak kwitną jesienią w kolory ciepłej żółci się przebarwiają, gdy hortensje przed nimi zakwitną one ładne zielone tło im zrobią. Listki mają drobne to nie trzeba jesienią grabić, wzbogacą glebę. w zimie drobne ptactwo może się w nich chować.
A jak kwitną to owadów przy nich sporo. No i nie imają się ich choróbska
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylszu 20:05, 07 paź 2021


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 525
sylwia_slomczewska napisał(a)
To może jakiś krzew tam posadzić ... tawuły Grefsheim lub Van Heuta....powinny sobie poradzić. Wiosna całe w bieli jak kwitną jesienią w kolory ciepłej żółci się przebarwiają, gdy hortensje przed nimi zakwitną one ładne zielone tło im zrobią. Listki mają drobne to nie trzeba jesienią grabić, wzbogacą glebę. w zimie drobne ptactwo może się w nich chować.
A jak kwitną to owadów przy nich sporo. No i nie imają się ich choróbska


Przyjrzałam się polecanym przez Ciebie roślinom i są zdecydowanie warte zainteresowania. Zwłaszcza ta heuta. Dziękuję za podpowiedź. Dodatkowo kilka krzaczków wsadzę w okolicy palisady. Z biegiem czasu stworzą fajny zielony busz.
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylszu 20:10, 07 paź 2021


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 525
Taka niespodzianka Wiosną wsadzone malutkie kłącze, wypuściła bardzo wysoki kwiatostan i ten się złamał a jednak się nie poddała i zrobiła mi wielką przyjemność.


A tak wygląda w tej chwili ogród bylinowy, trawka na ścieżkach powoli się zagęszcza. Za rok to będzie już całkiem miły widok

____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylwia_slomc... 20:46, 07 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
Już jest widok miły oku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 23:25, 07 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9994
Fajnie macie, widok za płotem, zaporzyczony też super, my musieliśmy się trochę zasłaniać, droga, domy, no ale nie narzekam, podziwiam widoki u innych
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylszu 20:55, 09 paź 2021


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 525
sylwia_slomczewska napisał(a)
Już jest widok miły oku


Dziękuję, chociaż to pochwała na wyrost Byłam dziś w ogrodzie botanicznym UW w Łazienkach...no i to jest ogród do podziwiania. Dziki, dzikością nieziemską i mają to

____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylszu 20:59, 09 paź 2021


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 525
Basieksp napisał(a)
Fajnie macie, widok za płotem, zaporzyczony też super, my musieliśmy się trochę zasłaniać, droga, domy, no ale nie narzekam, podziwiam widoki u innych


Zrobiłam wywiad i sąsiad z tej strony póki co nie zamierza tej działki sprzedawać, czyli takie łyse pole jeszcze przez jakiś czas pozostanie. Ale dla bezpieczeństwa jednak domek ustawię trochę dalej od płotu
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Basieksp 21:53, 09 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9994
sylszu napisał(a)


Zrobiłam wywiad i sąsiad z tej strony póki co nie zamierza tej działki sprzedawać, czyli takie łyse pole jeszcze przez jakiś czas pozostanie. Ale dla bezpieczeństwa jednak domek ustawię trochę dalej od płotu


Dobry pomysł, bo nigdy nic nie wiadomo
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies