Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RODOS - trochę inaczej

Pokaż wątki Pokaż posty

RODOS - trochę inaczej

sylwia_slomc... 22:33, 04 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
sylszu napisał(a)
Rabata centralna - już wymulczowana. Z przodu magnolia gwiażdzista, w tle miskanty memory, póżniej hortensje limelight i rozplenice. pomiędzy trochę jeżówek. Ten seledyn na trawie to nie błąd aparatu tylko miejsca, w których wyrasta nowa trawka




Ścieżki się robią





I powstają murki - będą oddzielać ogród bylinowy


Mam dwa pytania:
1. Z jakiego drewna te ścieżki i co pod spodem- pytam bo mam zrobionew podwórku z wiśni pomiędzy płytkami i w bacówce z dębu, a miałam jeszcze z sosny. Sosnowe wytrzymały trzy lata, dąb cztery, a wiśnia jeszcze się trzyma mimo, że jakoś pięć lat za nią. Jeszcze z rok wytrzyma. Ale wszystkie już w drugim trzecim roku po deszczu są mega śliskie więc uważajcie.

2. Czy pod ten murek masz zrobiony fundament? Bez niego po zimie może popękać. Cegła jeśli nie jest szamotowa lub klinkierowa niestety po dwóch trzech zimach się rozsypuje wypróbowałam u siebie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylszu 14:31, 06 wrz 2021


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
sylwia_slomczewska napisał(a)

Mam dwa pytania:
1. Z jakiego drewna te ścieżki i co pod spodem- pytam bo mam zrobionew podwórku z wiśni pomiędzy płytkami i w bacówce z dębu, a miałam jeszcze z sosny. Sosnowe wytrzymały trzy lata, dąb cztery, a wiśnia jeszcze się trzyma mimo, że jakoś pięć lat za nią. Jeszcze z rok wytrzyma. Ale wszystkie już w drugim trzecim roku po deszczu są mega śliskie więc uważajcie.


2. Czy pod ten murek masz zrobiony fundament? Bez niego po zimie może popękać. Cegła jeśli nie jest szamotowa lub klinkierowa niestety po dwóch trzech zimach się rozsypuje wypróbowałam u siebie




Plasterki są położone na ziemi i obsiane trawą. Mam zamiar ją kosić. To jest takie miejsce gdzie jest trochę wilgoci. Zobaczymy co z tego wyjdzie - najwyżej za kilka lat zdejmę wszystko i będę robić na nowo

Jest fundament i to nawet za duży jak na taki murek. Cegły są z roku 18 któregoś. Rozbierali stary dom w okolicy i się wprosiłam o trochę cegieł. Łączone są nie klejem tylko konkretną zaprawą ( piasek, cement, wapno, woda) - tak całość ma być trwalsza.

Całość prac robi mój były zięć i dla niego te prace to są nowości, czyli eksperymentujemy. Już wiem, że do murowania płotu na pewno go nie wezmę

Dzięki za podzielenie się opinią. Wiem, że to wszystko jest robione tak trochę po amatorsku, ale cały budżet wydałam na rośliny - teraz działam ekonomicznie ( z tego co mam i z tego co uda mi się wyżebrać i zdobyć) Altanę mam zrobioną z pni sosen i z desek z palet Producent ( były zięć) dał gwarancję na 3 lata pod warunkiem, że na zimę będę zdejmować plandekę, która służy za zadaszenie
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
gogo 02:19, 07 wrz 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ja mam dwa słupki ze starych cegieł, które się nie rozleciały, są bardzo ciężkie i takie jakby polerowane.
A inne, takie lżejsze, zostawione na zewnątrz rozleciały się
Twoje wyglądają na solidnie
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylwia_slomc... 21:57, 07 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
sylszu napisał(a)




Plasterki są położone na ziemi i obsiane trawą. Mam zamiar ją kosić. To jest takie miejsce gdzie jest trochę wilgoci. Zobaczymy co z tego wyjdzie - najwyżej za kilka lat zdejmę wszystko i będę robić na nowo

Jest fundament i to nawet za duży jak na taki murek. Cegły są z roku 18 któregoś. Rozbierali stary dom w okolicy i się wprosiłam o trochę cegieł. Łączone są nie klejem tylko konkretną zaprawą ( piasek, cement, wapno, woda) - tak całość ma być trwalsza.

Całość prac robi mój były zięć i dla niego te prace to są nowości, czyli eksperymentujemy. Już wiem, że do murowania płotu na pewno go nie wezmę

Dzięki za podzielenie się opinią. Wiem, że to wszystko jest robione tak trochę po amatorsku, ale cały budżet wydałam na rośliny - teraz działam ekonomicznie ( z tego co mam i z tego co uda mi się wyżebrać i zdobyć) Altanę mam zrobioną z pni sosen i z desek z palet Producent ( były zięć) dał gwarancję na 3 lata pod warunkiem, że na zimę będę zdejmować plandekę, która służy za zadaszenie

A to zrozumiałe, też tak działamy często Aż cofałam bo myślałam, że altanę przegapiłam..... pokażesz?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gogo 14:54, 08 wrz 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ja też chcę zobaczyć altankę, musi być ciekawa, z takich nietypowych materiałów
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylszu 00:32, 09 wrz 2021


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Proszę. Tylko się nie śmiejcie Za prawdziwą stolarz sobie zażyczył 8 tys PLN- mam chwilowo ważniejsze wydatki. A to cudo spełnia swoje zadanie. Ochrania i od słońca i od deszczu. Teraz skupiam się na doprowadzeniu wody...albo studnia albo wiejska ( złożyłam wniosek) czekam na decyzję.

____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
gogo 23:59, 09 wrz 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Sylwio, masz przepiękną altankę, jest niepowtarzalnie urokliwa i idealnie wpasowała się w otoczenie
Z przyjemnością tam usiadłam
I nie można się z niej śmiać, tylko uśmiechać
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Basieksp 09:35, 10 wrz 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10215
No to ja się uśmiecham tak jak napisała Gogo altanka z tymi lampkami klimaczyczna, pasuje do leśnego otoczenia ja też dużo rzeczy mam z odzysku, teraz zbieram kamienie na ścieżkę i przydałoby mi się jeszcze trochę starych cegieł, no ale to tak się nie zawsze udaje od razu a studnię to bym chciała mieć u siebie, swoja woda do podlewania, super sprawa no i można ją ładnie wkomponować w ogrodzie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylszu 22:55, 11 wrz 2021


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Wejście do ogrodu bylinowego. Ścieżki w nim już wyczyszczone i obsiane trawą. 3 murek byłemu zieciowi wyszedł najładniej. Trening czyni mistrza.
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
gogo 23:15, 11 wrz 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Coraz bardziej mi się u Ciebie podoba, dobra robota byłego zięcia, ale Twój pomysł super
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies