Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku emerytki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku emerytki

gogo 19:47, 06 kwi 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Kasiek napisał(a)


Doczytalam, dziekuje Pieknie ja wkomponowalas, jasny kolor rojnikow i ta trawka, miodzio
Bede jej tu szukac


Dzięki, ta kompozycja wyszła mi przypadkiem, bo nie jestem zbyt dobra w tej sztuce /choć się staram/.
Szukaj, myślę, że kupisz bez problemu.

Oj, skleroza, przecież mam tę trawkę w jeszcze jednym miejscu, choć tu rośnie słabiej /a ziemię ma lepszą/.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Dragonka 16:14, 07 kwi 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Dzien dobry Grażynko U Ciebie jak zwykle można oczy uradować kolorami! Czy Ty już masz taką wiosnę u siebie?? Pamiętasz, że masz coś u mnie ?
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
gogo 23:58, 07 kwi 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Dragonka napisał(a)
Dzien dobry Grażynko U Ciebie jak zwykle można oczy uradować kolorami! Czy Ty już masz taką wiosnę u siebie?? Pamiętasz, że masz coś u mnie ?


Witaj Basiu
Oj, niestety nie mam jeszcze takiej wiosny, zdjęcia są z ubiegłego roku.
Myślę że niedługo zawita i będę mogła się nią pochwalić

Coś mi świta, ale pewna nie jestem, czyżby chodziło o werbenę patagońską lub bordową piórówkę?
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Dragonka 15:44, 08 kwi 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
No nie Grażynko,pudło Werbena się na mnie w tym roku obraziła ku mojej rozpaczy- coś jest nie tak, ale nie wiem co Nasiona te same co w zeszłym roku, mają nadal termin ważności i nic mi nie wzeszło, mimo dwukrotnego siewu. Podejrzewam, że brak słońca- u mnie była to wyjątkowo pochmurna zima, śniegu cąły czas było dużo, nie jak w mieście obok..niby kilka km tylko a jakby dwa światy. Ona lubi słońce żeby wzejść, to moje spostrzeżenia, a naprawdę było go wyjątkowo mało w tym roku do tej pory. W zeszłym roku od lutego już było słońce- sprawdzałam zapiski


Co zaś się tyczy bordowej rozplenicy- to niestety, ale mają rację źródła podające, że nie jest możliwe wyhodowanie jej z nasion bo są jałowe- to prawda, buuuu. Ale spróbuję znowu kupić, bo u mnie była tania, tylko 12,50 za doniczkę c1-c2 a sadzonka pokaźna, i podzielę i przechowam przez zimę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Mam dla Ciebie takie coś, zgaduj
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
gogo 00:00, 09 kwi 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Dragonka napisał(a)
No nie Grażynko,pudło Werbena się na mnie w tym roku obraziła ku mojej rozpaczy- coś jest nie tak, ale nie wiem co Nasiona te same co w zeszłym roku, mają nadal termin ważności i nic mi nie wzeszło, mimo dwukrotnego siewu. Podejrzewam, że brak słońca- u mnie była to wyjątkowo pochmurna zima, śniegu cąły czas było dużo, nie jak w mieście obok..niby kilka km tylko a jakby dwa światy. Ona lubi słońce żeby wzejść, to moje spostrzeżenia, a naprawdę było go wyjątkowo mało w tym roku do tej pory. W zeszłym roku od lutego już było słońce- sprawdzałam zapiski


Co zaś się tyczy bordowej rozplenicy- to niestety, ale mają rację źródła podające, że nie jest możliwe wyhodowanie jej z nasion bo są jałowe- to prawda, buuuu. Ale spróbuję znowu kupić, bo u mnie była tania, tylko 12,50 za doniczkę c1-c2 a sadzonka pokaźna, i podzielę i przechowam przez zimę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Mam dla Ciebie takie coś, zgaduj


Ot, widzisz, i mnie dopadła skleroza i sobie nie przypomnę, bo gdzieś zapisałam i nie pamiętam gdzie
I nie rozpoznaję co to, ale siewki są przepiękne, no, ewidentnie masz rękę do wysiewów
I już się na nie cieszę
Werbeną się nie przejmuj, zdarza się, miałam dużą sadzonkę i mam nadzieję, że coś mi się wysiało.
Co do trawy, to szkoda, że nie da się jej wysiewać
Oczywiście jestem zainteresowana ładnymi i tanimi jej sadzonkami, jeśli sama takich nie znajdę, to się umówimy na kupno na priv.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Kasiek 00:08, 09 kwi 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
gogo napisał(a)


Dzięki, ta kompozycja wyszła mi przypadkiem, bo nie jestem zbyt dobra w tej sztuce /choć się staram/.
Szukaj, myślę, że kupisz bez problemu.

Oj, skleroza, przecież mam tę trawkę w jeszcze jednym miejscu, choć tu rośnie słabiej /a ziemię ma lepszą/.


Dziekuje
____________________
Bawarka
gogo 00:24, 09 kwi 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Kasiek napisał(a)


Dziekuje


Proszę bardzo

Wstawiam kilka zdjęć poglądowych.
Tu jeszcze mało efektowna i parę dni później.

Tak po ulewnym deszczu, który jej nie zaszkodził, bo szybko wyschła.

I tu, gdzie czaruje


____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Kasiek 00:26, 09 kwi 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
____________________
Bawarka
gogo 00:49, 09 kwi 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
To jak już się chwalę, to w rozchodnikach mam takie cudeńko
To jakaś odmiana jednorocznej stokłosy, jest bardzo plenna i nie wiem skąd ją przywiało.
Ma jedną wadę, trzeba ją podpierać, ale i tak ją lubię.

____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Kasiek 00:56, 09 kwi 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Takie chwalenie to ja bardzo lubie
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies