Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku emerytki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku emerytki

anabuko1 21:37, 27 cze 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Ale chociaż 2 razy ci zakwitły te obrazki.
A mi wcale.
Grażynko, co to za trawki u u góry ??
Jeżówki fajne,ładne.
ale i ta hortka piękna.
Ooo lisie ogonki, Jakie fajniusie.Pierwszy raz takie widze.To jednoroczne ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
gogo 22:03, 27 cze 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Lisie ogonki to pokrzywiec szorstkowłosy, przeczytaj o uprawie w necie. To nie trawka, ale zielistka, znana roślina pokojowa. Widziałam kiedyś klomb miejski z pelargoniami i zielistkami jako obwódka i było to bardzo ładne. Zielistka nie przetrwa zimy.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Basilikum 16:33, 28 cze 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
wcale nie zle te Twoje fotki mi sie podobaja. Szczegolnie ta:
gogo napisał(a)



tez mam choinki bozonarodzeniowe w ogrodzie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
anabuko1 16:53, 28 cze 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
gogo napisał(a)
Lisie ogonki to pokrzywiec szorstkowłosy, przeczytaj o uprawie w necie. To nie trawka, ale zielistka, znana roślina pokojowa. Widziałam kiedyś klomb miejski z pelargoniami i zielistkami jako obwódka i było to bardzo ładne. Zielistka nie przetrwa zimy.

Oki poczytam.
A zielistke mam. Tylko w donicach. I to chyba taką sama.
A twoją młodą w gruncie nie poznałam.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
gogo 17:17, 28 cze 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Aniu, te zielistki kupowane w sklepach ogrodniczych są specjalnie pędzone, żeby były duże i klient zapłacił podaną cenę. Jeśli masz zielistkę w domu i ma wiszące "dzieci" możesz je oderwać i użyć np. do jakiejś kompozycji w donicy z jednorocznymi. Naprawdę ładnie to wygląda i nie będą takie duże jak kupione przeze mnie i nie zdominują kompozycji.
Izo, choinka jest tak wysoka, że jest ubierana tylko do połowy i nawet nie zdejmuję z niej lampek, no i nie mam tak wysokiej drabiny. Zawsze przed świętami myślę" trzeba kupić mniejsze drzewko, tylko gdzie potem je wsadzę" i gimnastykuję się na drabinie.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 17:36, 28 cze 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Pada i pada, chyba zacznę płakać z tym deszczem. Robota stoi, słyszę jak chwasty się śmieją. Z nudów patrzę na ogród z okien i przychodzą mi "głupie pomysły", co by tu zmienić.Wczoraj zrobiłam listę zakupów w internecie, a jeśli dalej będzie padać lista się powiększy, bo "głupie pomysły" trzeba zrealizować.
Trochę kwiatków na poprawę humoru.

chryzantemka nn. znaleziona w rowie.

szarotka

dzwonek nn.

jeżówka
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Adela 20:17, 28 cze 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
gogo napisał(a)
Pada i pada, chyba zacznę płakać z tym deszczem. Robota stoi, słyszę jak chwasty się śmieją. Z nudów patrzę na ogród z okien i przychodzą mi "głupie pomysły", co by tu zmienić.Wczoraj zrobiłam listę zakupów w internecie, a jeśli dalej będzie padać lista się powiększy, bo "głupie pomysły" trzeba zrealizować.

uprzedzaliśmy Ciebie, że zaczniesz zmieniać, jak się napatrzysz na inne ogrody
Ale tego nikomu chyba nie udało się uniknąć.
Życzę rozwagi
____________________
Ela - Moja ostoja
gogo 21:01, 28 cze 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Muszę być rozważna, po pierwsze pieniążków mało, po drugie co za dużo, to nie zdrowo, po trzecie ogród nie jest z gumy. Nie chcę też zepsuć tego co mam, korekty będą, ale umiarkowane. Jedyne co w planach wychodzi na prowadzenie to posadzenie dużych drzew o koronie parasola. Stało się to konieczne, bo przedtem miałam 2/3 patelni, teraz mam całą, bo sąsiad wyciął dwie śliwki i iglaka i nie mam już cienia. No i tu problem, co i gdzie posadzić, może ktoś pomoże. Wstawiam zdjęcie ogrodu z okna i to ma być tu.

tu już nie ma drzew za siatką

tu jeszcze są
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
hanka_andrus 22:00, 28 cze 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Porównanie niesamowite: u Ciebie porządeczek, u sąsiada busz!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
anabuko1 22:03, 28 cze 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
hanka_andrus napisał(a)
Porównanie niesamowite: u Ciebie porządeczek, u sąsiada busz!

U Grażynki to idealny porządek i elegancja na rabatach.
A u sąsiada, nawet tego buszem nie można nazwać
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies