Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku emerytki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku emerytki

Adela 22:09, 28 cze 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Grazynko, proponuje, abyś zapoznała się z tym wątkiem. Może coś znajdziesz dla siebie
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1052-polecane-drzewa-i-krzewy-lisciaste
____________________
Ela - Moja ostoja
gogo 22:50, 28 cze 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Haniu i Aniu, ten busz to moja zmora, wszystko się sieje do mnie. Tam nikt nie mieszka, właścicielka chce sprzedać o 5 lat i nie ma chętnych. Obiecała kosić, była może z cztery razy i koniec.
Elu, dziękuję idę czytać.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 16:39, 29 cze 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Elu, przejrzałam cały wątek i mam mętlik w głowie. To co by pasowało jest w grupie niepolecanych jako problemowe, w grę wchodzą klon globosum, tatarski ginnala i platan alphens globe, tylko obawiam się, że w pobliskiej szkółce mogą ich nie mieć. Miałam w planach tam jutro jechać, ale zepsuł nam się samochód i z wyprawy nici. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, a to trudne.
Bardzo lubię wilczomlecze, to moja kolekcja


wilczomlecz migdałolistny

złocisty lacy

złocisty bonfire

nn.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Adela 20:08, 29 cze 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Jakie te wilczomlecze ładne! Ja niestety nie mam skalniaczka, a może stety - bo nie podołalabym wszystkiemu

Możesz jeszcze przemyśleć, czy chcesz drzewa na pniu, czy może postawisz ścianę kolumnowych grabów, buków lub klonów. Takie właśnie widziałam u niektórych dziewczyn na forum.
Ja podzielę sie z Tobą swoim doświadczeniem:

Mam jednego klona czerwonego kolumnowego Crimson Sentry. Rośnie szybko, wyglada ładnie przez cały sezon, ale tak jak wszystkie klony narażony jest na mączniaka. Trzeba pryskać.

Parasolowata surmia szczepiona- bardzo efektowna ale, bardzo późno rozwija liście i szybko je traci.

Platan kulisty Alphens Globe mam dopiero drugi rok - nie mam zastrzeżeń.

W tym roku kupiłam polecana na tym forum śliwę wisniową Nigra. Bardzo efektowa, choć jeszcze mała. Szczepiona na pniu - troche niskim, bo 130 cm, ale dla mnie ok. Kupiłam ją dość tanio w internecie. Jesli byś była zainteresowana źródłem, to podam na priv.

Wszystkie te drzewa mozesz dojrzeć na zdjeciach w moim wątku
Życze owocnych przemyśleń
____________________
Ela - Moja ostoja
anabuko1 20:34, 29 cze 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
No faktycznie sporo masz tych wilczomleczy.
Śliczna kolekcja
Nawet nie myślałam ,że tyle ich jest

Mam jednego. I wystarczy.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
gogo 22:15, 29 cze 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Aniu, mam jeszcze dwa, ale fotek brak. To rośliny bezobsługowe, nie łapią szkodników i grzyba.
Elu, dzięki za obszerne informacje. Myślę o drzewach parasolowatych, które dadzą cień na środku, żebym mogła dosadzić jasne żurawki i funkie. Nie chcę szczepionych, bo przecież podkładka nie rośnie ani w szerokość, ani na wysokość. A ja chcę dość szerokie parasole i denerwowałyby mnie chudzieńkie pieńki. Gdyby nie zepsuty samochód, wizyta w pobliskiej szkółce dałaby mi jakieś wyobrażenie co to mogłoby być. Muszę widzieć, żeby wiedzieć, czy to jest to, dlatego biegam z roślinami .Byłam u Ciebie w całym wątku, ale pójdę jeszcze raz, dokładniej przyglądając się drzewom.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 22:30, 29 cze 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Elu,byłam i obejrzałam i mam pytanie, czy Twoje klony rosną na słońcu. Marzy mi się klon czerwony o mocno powcinanych liściach posadzony nad ciurkadełkiem, ale nie sądzę, żeby wytrzymał słońce od 11 do zachodu. Na razie mam dwa malutkie , trzydziestocentymetrowe kloniki czerwony i biało-zielony, chcę spróbować uprawy w doniczkach . Stoją w lekkim cieniu i przybyło im listków. Ale nie wiem czy mi się uda je tak uprawiać.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Adela 22:33, 29 cze 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Grażynko, w szczepionych drzewach pień rozrasta sie na szerokość. Zachowuje tylko tę samą wysokość. Wysokość drzewa zwiększa sie poprzez rozrost korony.

Mój klon ma duźo słońca, choć skierowany jest na wschód
____________________
Ela - Moja ostoja
gogo 23:29, 29 cze 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Mam karaganę syberyjską walker 6 lat i pieniek jest tak samo cienki jak w dniu zakupu. Z resztą w necie jest informacja, którą uznałam za wiarygodną. Chyba, że są wyjątki jak karagana, bo z innymi szczepionymi nie miałam do czynienia. Jeśli tak to biorę po uwagę szczepione, ale wysoko. Boję się jednak zakupu przez internet, ze względu na krzywe pnie i co potem zrobić?. Myślę o 3 drzewkach i tu też mam dylemat, wszystkie takie same, czy każde inne. Będą rosły mniej więcej na rogach trójkąta nierównoramiennego, ale to się okaże po przymiarkach już zakupionych.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
AgataM 00:20, 30 cze 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Grażynko,widzę że nie usiedzisz w miejscu. Już zaczynasz działać.
Super Będę trzymać kciuki
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies