Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku emerytki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku emerytki

gogo 11:46, 04 cze 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Kasiapod napisał(a)
Ale kusisz tymi hostami a ja się od nich tak wzbraniam. Piękne masz hosty, a So Sweet śliczna, chyba będę musiała pomyśleć na zakupem.


Kuszę, bo to piękne rośliny

Jeśli namyślisz się i kupisz, to koniecznie posadź w czymś takim - zobacz w necie, nazwa Schneckenzaun - takie plastikowe osłonki, jak doniczka z dużym rantem i bez dna.
Nie wiem, czy już do kupienia u nas, ale nie dobiorą się dzięki temu do nich ślimaki.
W tym roku już za późno, ale w przyszłym roku muszę dla swoich host dać takie zabezpieczenie.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Kasiapod 12:14, 04 cze 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1034
gogo napisał(a)


Kuszę, bo to piękne rośliny

Jeśli namyślisz się i kupisz, to koniecznie posadź w czymś takim - zobacz w necie, nazwa Schneckenzaun - takie plastikowe osłonki, jak doniczka z dużym rantem i bez dna.
Nie wiem, czy już do kupienia u nas, ale nie dobiorą się dzięki temu do nich ślimaki.
W tym roku już za późno, ale w przyszłym roku muszę dla swoich host dać takie zabezpieczenie.

Dziękuje super pomysł z tymi osłonkami, musze poszukać w necie
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Dragonka 16:23, 04 cze 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Aż miło się poprzechadzać u Ciebie, kolorowo, barwnie, trudno uwierzyć, że to dopiero początek sezonu! Hosty świetne, mam aż dwie też dwie w doniczce zapomniane przez zimę nie przeżyły. Lubię je obok paproci też.

No i znowu u Ciebie od razu w oko wpadły mi orliki, takie bordowe..śliczności. A czy Ty masz też jarzmianki gdzieś Grażynko, bo nie pamiętam?
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
gogo 19:28, 04 cze 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Kasiapod napisał(a)

Dziękuje super pomysł z tymi osłonkami, musze poszukać w necie


Z osłonkami kiepska sprawa, bo nie mogłam nigdzie znaleźć - brak w magazynie
Zaczynam kombinować, czy nie rozejrzeć się za doniczkami z dużym rantem i obcinać im dna.
Teraz hostom już "kołnierzy" nie założę i będą pogryzione
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 19:37, 04 cze 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Dragonka napisał(a)
Aż miło się poprzechadzać u Ciebie, kolorowo, barwnie, trudno uwierzyć, że to dopiero początek sezonu! Hosty świetne, mam aż dwie też dwie w doniczce zapomniane przez zimę nie przeżyły. Lubię je obok paproci też.

No i znowu u Ciebie od razu w oko wpadły mi orliki, takie bordowe..śliczności. A czy Ty masz też jarzmianki gdzieś Grażynko, bo nie pamiętam?


Basiu, dzięki
Ja tak sadziłam, żeby było kolorowo przez cały sezon i chyba mi się udało
Te orliki są z Anglii i siejąc się zachowują cechy matki, dorzucę Ci do paczki z ostrogowcem.
Mam 2 jarzmianki, jasnoróżową młodziutką sadzonkę i Variegata /białą/, która marnie rośnie i muszę przesadzić.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 19:53, 04 cze 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Zabrałam się wreszcie za cienistą rabatę, bo ile można pracę odkładać.
Przesadziłam 2 bodziszki, które rosły pod paprociami i nie było ich widać.
I 3 zawilce majowe, bo te zasłaniała kokoryczka.

Posadziłam pierwiosnki od Eliski

Posadziłam trawki od Danki

I przerobiłam skalniak, moje ulubione zanokcice skalne dałam niżej, bo pod hostami nie było ich prawie widać.
Niestety, na hostach widać ślady po ślimakach, zdybałam na gorącym uczynku i uśmierciłam.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
daszum 22:02, 04 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Widzę, że trawki rosną
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Kasiapod 23:22, 04 cze 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1034
gogo napisał(a)


Z osłonkami kiepska sprawa, bo nie mogłam nigdzie znaleźć - brak w magazynie
Zaczynam kombinować, czy nie rozejrzeć się za doniczkami z dużym rantem i obcinać im dna.
Teraz hostom już "kołnierzy" nie założę i będą pogryzione

Ja znalazałam w necie spinane doniczki cylindryczne bez dna , nie wiem czy o takie chodzi? takie zielonechociaż nie chciałabym zielonych, zakopuje sie w ziemi.
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
gogo 00:11, 05 cze 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
daszum napisał(a)
Widzę, że trawki rosną


Rosną, nawet miały za ciasno, bo ładnie przybrały na szerokość i mogłam rozsadzić
Przeniosę jeszcze te, które rosną przy oczku, tu im będzie lepiej, niż na słońcu.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 00:15, 05 cze 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Kasiapod napisał(a)

Ja znalazałam w necie spinane doniczki cylindryczne bez dna , nie wiem czy o takie chodzi? takie zielonechociaż nie chciałabym zielonych, zakopuje sie w ziemi.


Kasiu, to nie takie, szukaj wpisując: plastikowa ochrona z kołnierzem przeciw ślimakom.
Te są też zielone, ale przezroczyste.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies