Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zarys ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zarys ogrodu

MagdiCZ 11:04, 16 wrz 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Nie jestem pewna czy obie trawy beda pasowac do siebie. Nie mam mozliwosci zobaczenia na zywo w sklepie. I cos mi sie wydaje ze bede musiala troche jednak ta rabate poszerzyc...
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
Toszka 11:12, 16 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
MagdiCZ napisał(a)



Molinia jest wybitnie światłolubna.
Tak, ta rabata wąziutka.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MagdiCZ 12:04, 16 wrz 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Swiatlo jest na szczescie tam prawie caly dzien. Malenki (kolo1m) skrawek tej rabaty, poczatek tuji przy wejsciu, ma slonce dopiero od 15. Jezeli mialabym sadzic molinie, to w jakim odstepie od tuji ? Czy beda wspolgrac z ML?
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
Toszka 12:53, 16 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dla mnie molinia w zestawieniu z ML to będzie jak powieszenie w dwóch sąsiednich oknach firanek - makaronowej i z wzorami.
Zwiewne, delikatne faktury zleją się. Zrównoważyć by mogły rosliny o mocnej fakturze liści.
W prawym dolnym rogu, jak tuje urosną będzie światło tylko od wschodu, czyli do 11?

Molinia nie jest jakoś bardzo przybierającą trawą, ale pamiętaj o potrzebie dojścia do tuj ze dwa razy w roku, po to by je oczyścić z suchego. I o ile wiosną jest to w miarę łatwe, to na jesieni już grozi połamaniem traw.
Musisz zmieścić się ty + co najmniej jeden kubeł. Ta odległość będzie wystarczająca na korzenie molinii, która ma głęboki system korzeniowy i nie będzie kolidować z płytkimi tujowymi korzeniami.
Ja bym poszerzyła rabatę na pewno dla ML, tak by dołem coś dosadzić.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MagdiCZ 13:19, 16 wrz 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Dziekuje Toszko za podpowiedz. Mysle, ze gora do 12 bedzie tam slonce, pozniej tuje beda rzucac cien. Faktycznie.

Ok, czyli trzeba podjac meska decyzje albo molinia albo ML. Szkoda.. Molinie bede probowac wiec wcisnac gdzies indziej, bo jest poprostu cudna i tak szybko mi z glowy nie wyjdzie.
Rabate poszerze jak radziso. Co Twoim zdaniem moge wiec cos wcinac w ten cienki pas pod tujami za ML? Tam mam okno z kuchni i myslalam, zeby dac jakas trawke i chociazby tulipany.
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
Toszka 13:38, 16 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
ML od północy daje sobie radę. U mnie daje...moze nie jest tak spektakularny, ale cudnie odbija się od ciemnej zieleni i jest malowniczo ażurowy z tym swoim jasnym, optymistycznym kolorem.

Molinia na planie niby będzie miała sporo południowego słońca...ale molinia ma pewną tajemnicę: na jesieni, późnym popołudniem cudownie świeci pomarańczem. Obawiam się, że wyzbyta zachodniego słońca nie będzie miała pokazać swój spektakularny efekt.

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MagdiCZ 14:21, 16 wrz 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
czyli nadaje sie na druga strone Tam zatem pokombinuje. Juhu! Krok dalej! Dziekuje!!!

Zostane przy ML-kach bo sa rownie piekne i klasyczne. Co zatem by pasowalo w ten pas, za ML-kami? Jakies carexy? Moze poprostu funkie? tez ladne. Cos musi byc, bo bedzie troche lyso i w to COS chcalam dac mase tulipanow bialych sappro - o sadzisz?
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 14:23, 16 wrz 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
A milka? ciekawy rozczochraniec... i w to tulipany?
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
Toszka 15:09, 16 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przed ML albo małe ze średnich hosty (bo to wąska rabata), albo carexy zielone, albo...zawilce jesienne którym będzie tam dobrze przy podlewaniu.

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 15:11, 16 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Milka...Warunkiem dobrego zimowania i bujnego kwitnienia jest zapewnienie miejsca słonecznego, ciepłego oraz bardzo przepuszczalnego, piaszczysto-żwirowej gleby, która nie zatrzymuje nadmiaru wody na okres zimy.
I sporo miejsca potrzebuje, bo to nie jest mikrusek.

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies