Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zarys ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zarys ogrodu

MagdiCZ 15:32, 29 sie 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Aha - czym rozni sie Carex Ice Dance od Silver Sceptre? Oba maja bialy pasek, oba cudne i jak tu wybrac?
Podpytuje, bo nie mam mozliwosci sie ruszyc i zobaczyc na zywo... jestem z moim malenstwem dzien i noc..i internetem

____________________
Magdalenka i zielone wariacje
ana_art 20:55, 29 sie 2018


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Nie znam sukces, ale ice Rabce rozchodziliśmy na boki takimi wąsami , czyli trzeba go pilnować i usuwać jeśli chcesz miec go w określonym miejscu, zaleta jest taka ze szybko sie rozrasta
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Toszka 23:12, 29 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
pisałam o róznicach pomiędzy silverem a ID

Wzbogacenie gleby w próchnicę jest proste. Potrzeba sporo dodatków, zwłaszcza obornika, kompostu, kory. Nie liczymy na worki, a na tony.
Dodatki to
obornik
kompost
kora
mączka bazaltowa
ew. dolomit

Pierwsze wzbogacenie gleby wymaga bardzo duzych ilości zwłaszcza obornika, kompostu i ew. kory. Ziemia jest głodna to i pochłania wszelkie dobroci. Poczytaj wątek Mariposy, a dużo wiedzy posiądziesz.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malinia 07:03, 30 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
ooooo tak przerabiałam to w lipcu ;-D hehehehhehehehheh Toszka mnie ostro w tym względzie pouczyła za to wielkie dzięki

Lekcja odrobiona wszystko się przeleżało teraz już tylko pomysł co sadzić i cieszyć oczy
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
MagdiCZ 10:05, 30 sie 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
ana_art napisał(a)
Nie znam sukces, ale ice Rabce rozchodziliśmy na boki takimi wąsami , czyli trzeba go pilnować i usuwać jeśli chcesz miec go w określonym miejscu, zaleta jest taka ze szybko sie rozrasta


Dziekuje za info. I juz ciut madrzejsza jestem.
Mam prosbe- bardzo jestem ciekawa Jak sie ma Twoja hakone. Czy moglabys mi przeslac kilka zdjec? W ktoryms z postow pamietam, ze wspominalas , ze one moga roznie rosnac w zaleznosci gdzie Sa posadzone.
Z gory serdeczne dzieki
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 10:10, 30 sie 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Toszka napisał(a)
pisałam o róznicach pomiędzy silverem a ID

Wzbogacenie gleby w próchnicę jest proste. Potrzeba sporo dodatków, zwłaszcza obornika, kompostu, kory. Nie liczymy na worki, a na tony.
Dodatki to
obornik
kompost
kora
mączka bazaltowa
ew. dolomit

Pierwsze wzbogacenie gleby wymaga bardzo duzych ilości zwłaszcza obornika, kompostu i ew. kory. Ziemia jest głodna to i pochłania wszelkie dobroci. Poczytaj wątek Mariposy, a dużo wiedzy posiądziesz.


Bardzo dziekuje, wlasnie tego szukalam. Chetnie poszperam w tym watku. Dzis u nad leje, i Tak nic nie zrobie Wiec sie doksztalce. Ana pisala, ze ogrod uczy cierpliwosci - swieta prawda!!! A ja juz bym nasadzila marketowych kwiatkow na ziemi z OBI i bylby niezly bigos ...raczej bagno..hmm
Zabieram sie wiec do lektory.
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 10:18, 30 sie 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
A Tak na marginesie - moj drogi maz zrobil mi duzy plac kamyczkowy (szary granit, kostka czarny szwed jako ramka). Calosc ma 3x2. Tam docelowo maja byc te same plyty Co przed wejsciem, wcisniete w te kamyczki. Plyty 60x60, szare. Stwierdzilam, ze tutaj swietnie byloby posadzic jakies male trawy i pokombinowac z tymi kaflami. To ma byc przejscie do podjazdu, ktora widac na fotce z lewej strony.
Macie Moze jakies inspiracje ? Szukalam wczoraj na tyle Ile dzidzia mi pozwolila, Ale nic ciekawego nie znalazlam.

____________________
Magdalenka i zielone wariacje
HannaR 11:52, 30 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Toszka napisał(a)
pisałam o róznicach pomiędzy silverem a ID

Wzbogacenie gleby w próchnicę jest proste. Potrzeba sporo dodatków, zwłaszcza obornika, kompostu, kory. Nie liczymy na worki, a na tony.
Dodatki to
obornik
kompost
kora
mączka bazaltowa
ew. dolomit

Pierwsze wzbogacenie gleby wymaga bardzo duzych ilości zwłaszcza obornika, kompostu i ew. kory. Ziemia jest głodna to i pochłania wszelkie dobroci. Poczytaj wątek Mariposy, a dużo wiedzy posiądziesz.


Magdo, skoro Toszka przysłała Ciebie do mnie, to ja się witam oficjalnie.
Będę podglądać, bo widzę, że powstaje coś w moim stylu.
Pzdr
Hania
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
MagdiCZ 11:54, 30 sie 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Toszka napisał(a)


Poczytaj wątek Mariposy, a dużo wiedzy posiądziesz.


Niestety nie znalazlam tego watku, jakbys mogla mi go przelinkowac lub tytul dac bylabym Ci rada. ALE trafilam do Malinii i tamtejsza droga do Ogrodu Ani
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 12:11, 30 sie 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
HannaR napisał(a)


Magdo, skoro Toszka przysłała Ciebie do mnie, to ja się witam oficjalnie.
Będę podglądać, bo widzę, że powstaje coś w moim stylu.
Pzdr
Hania


Haniu, witam i macham cieplo
dokladnie tak! przejazalam Twoj cudny ogrod i jest poprostu mega! Ana naszkicowala swietny plan, ktory bede dopracowywac. I powoli odkrywam co mi sie podoba. Na pewno sie jeszcze zglosze. Twoja garazowa rabata jest mega (wiem, ze sie powtarzam, ale tak jest). Co to za carex przed limkami?

____________________
Magdalenka i zielone wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies