Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zarys ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zarys ogrodu

Toszka 21:49, 06 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Brać, Brać!!! Nie zastanawiać się
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malinia 21:55, 06 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Z tymi bukszpanami to same klopoty widzę każdy ma chyba sobie daruje u sieb i e.
Dobroci bierz ile dają
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
MagdiCZ 20:40, 13 wrz 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Sluchajcie, jak wyglada cykl zycia trawki hakone? W szczegolnosci jak wyglada wiosna i zima, kiedy startuje i czy trzeba scinac? Myslalam zeby hortki podsadzic carexem ID. Ale dzis mialam okazje zobaczyc ID na zywo. Sa troche niskie. Czy one faktycznie dadza rade przykryc hortkom nozki?

Hakone niestety nie widzialam, bo nie bylo. Jedynie to co w necie. Ogolnie chodzi o nasadzenie pasa przed hortkami. Ponoc z hakone grubasy sie robia i lepiej Jakob akcenty wygladaja- Tal wyczytalam. Faktycznie?
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
Wiolka5_7 21:29, 13 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20515
MagdiCZ napisał(a)
Sluchajcie, jak wyglada cykl zycia trawki hakone? W szczegolnosci jak wyglada wiosna i zima, kiedy startuje i czy trzeba scinac? Myslalam zeby hortki podsadzic carexem ID. Ale dzis mialam okazje zobaczyc ID na zywo. Sa troche niskie. Czy one faktycznie dadza rade przykryc hortkom nozki?

Hakone niestety nie widzialam, bo nie bylo. Jedynie to co w necie. Ogolnie chodzi o nasadzenie pasa przed hortkami. Ponoc z hakone grubasy sie robia i lepiej Jakob akcenty wygladaja- Tal wyczytalam. Faktycznie?


Myślę, ze Ice dance bardzo dobrze pasuje do hortensji, ale i również Hakone , zależy co kto lubi i ID i hakone ścinam wiosną...więc przez jakis czas łyso,ale tulipany nadrabiają

Hakone ścinam końcem marca,w kwietniu już wypuszcza źdźbła...zimą jest sucha koloru słomkowego...
W sierpniu posadziłam hakone Albostriata przed hortensjami Limelight...



____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MagdiCZ 15:20, 15 wrz 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Dziekuje Wiolu za wyjasnienie. Pieknie to wyglada u ciebie. Hortki z jezowkami wymiataja Juz zaznaczylam do czynnego podgladu
Ja sklaniam sie w kierunku ID, czyli klasyka. Hakone dam jako akcenty.
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 15:25, 15 wrz 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
W prawym dolnym rogu chcialam miskanta morning Light, tak jak to Ana zaprojektowala. Jest swietny. Jak szeroka powinna byc rabta na ten pas miskantow i jakis niewielki dodatek dla nich, np. zawilec lub werbene? i w jakiej odleglosci te miskanty sadzic od tuji? Tuje mm jako zywoplot.

Czy pasowalyby do miskantow ML pas molinii KF lub Bergfreude, jako przedluzenie tych miskantow, puszczonych dalej?
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 15:25, 15 wrz 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Czy molinia sie poklada?
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
Wiolka5_7 19:22, 15 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20515
MagdiCZ napisał(a)
Dziekuje Wiolu za wyjasnienie. Pieknie to wyglada u ciebie. Hortki z jezowkami wymiataja Juz zaznaczylam do czynnego podgladu
Ja sklaniam sie w kierunku ID, czyli klasyka. Hakone dam jako akcenty.

Proszę
Hortki z jeżówkami też lubię...
Podglądaj ile chcesz

ID z hortensjami też dobry wybór
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 19:27, 15 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20515
MagdiCZ napisał(a)
W prawym dolnym rogu chcialam miskanta morning Light, tak jak to Ana zaprojektowala. Jest swietny. Jak szeroka powinna byc rabta na ten pas miskantow i jakis niewielki dodatek dla nich, np. zawilec lub werbene? i w jakiej odleglosci te miskanty sadzic od tuji? Tuje mm jako zywoplot.

Czy pasowalyby do miskantow ML pas molinii KF lub Bergfreude, jako przedluzenie tych miskantow, puszczonych dalej?

Ciężko mi doradzić z tymi wymiarami...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MagdiCZ 11:01, 16 wrz 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Jakie wymiary mam podac?

Podglad na plan:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8565-zarys-ogrodu?page=13

Zywoplot z tuji szmaragr, przed nimi zrobilam 1,2m rabate, czysta ziemia, jeszcz nic nie ma (prowizorycznie jedynie kilka funkii, pojedynczo, sa w doniczkach).
W rog (pol-zach) z prawej strony Ana zaprojektowala miskanta ML, potem chcialam dac molinie- bardzo mi sie podoba. Caly ten bok do konca tuji (tuje koncza sie przed wejsciem do domu (jak na planie) ma kolo 14m.
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies