Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zarys ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zarys ogrodu

MagdiCZ 09:41, 25 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132


To mniej wiecej Taki rodzaj i styl wiaty i zadaszenia. Kolory podobne, konstrukcyjnie tak samo.
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 14:29, 28 sie 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Witam wszystkich. Mam nadzieje, ze jestescie. Troche mnie nie bylo, mielismy prawie 2-miesieczny wyjazd. Zasluzony. Od 3 lat pochlania nas budowa, Wiec postanowilismy sie w koncu (!!!) zrelaksowac. No, poniekad kosztem zaniechanych, rozpoczetych robot i w ogrodzie i w domu.
Miedzy innymi bylismy u mnie, na "na starych smieciach" i musze sie pochwalic plonami nawet na urlopie grzebiemy w ziemi


____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 19:35, 28 sie 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Uzupelnilam plan. I pojawily sie nastepujace Punkte do wyjasnienia:
1) wejscie- cos jeszcze brakuje
2) altana zostala powiekszona (na maxa ale legalnie), cos brak (trawy, krzewy??) - To jest na widoku jak siedze w duzym pokoju, wiec tutaj musi byc tzw. eyecatcher.
Za altana zostawiam wolne miejsce, musi byc (przepisy), Wiec tutaj bedzie trawa. Ale tutaj przydaloby sie czyms znowu odgrodzic od kolejnego sasiada (lewa strona)
3) rabatka przy samym tarasie, tez cos brakuje, tym bardziej ze widac z duzego pokoju wlasnie to miejsce. Moze tylko przy altanie dac jakies trzcinniki? Aha altana ma 2 wejscia- jedno do domku narzedziowego, drugie do sauny. Tutaj brakuje jakiegos polaczenia z tarasem , z domem.

Hustawke narazie zostawilam, coraz bardziej mysle o prawym dolnym rogu...

Jakis akcent wodny baaardzo bym chciala (ciurkadelko np.)
Co myslicie????
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
Toszka 20:51, 28 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przy altanie jest napis trawa...trawnik?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MagdiCZ 21:49, 28 sie 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Tak, Bo nie mam innego pomyslu...
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
ana_art 21:55, 28 sie 2018


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
a ile masz tam miejsca? ja bym dała jakąś swidośliwe pośrodku a pod nią carexa choćby ice dance bo bezproblemowy
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Toszka 22:06, 28 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
MagdiCZ napisał(a)
Tak, Bo nie mam innego pomyslu...


To może być problem ze słońcem - od południa będzie zasłaniać altana, a od zachodu dom

Daj tam cisy, ew. derenie Ivory Halo i hakonechloa na dole.
Ew. Cisy, zawilce i Carex Silver Sceptre.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MagdiCZ 23:24, 28 sie 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Dziekuje wam pieknie za podpowiedz. Wszystko sobie zanotowalam, swietne rozwiazania. Tym zakatkiem sie zajme, Jak powstanie tam altana, czyli w przyszlym roku. Dla mnie wazne, aby sie jedynie odgrodzic od sasiada -cos cienkiego przy plocie.
Moj priorytet teraz to cala reszta. Czy te trawy zaplanowane sa ok? Zdazylabym cos jeszcze posadzic? Molinie? ML? U kokoszki widzialam stipe i sie zakochalam. Ja tez bym gdzies wcisnela..

Jezeli na sadzenie juz za pozno, to moze przygotowac ziemie pod rabaty? (Na przeciw tarasu, Czy tez pod hortensje..).

____________________
Magdalenka i zielone wariacje
Toszka 08:06, 29 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Na sadzenie traw za późno. Nie ukorzenią się i mogą wymarznąć zimą.
Na sadzenie hortek to dobry czas. Na szykowanie gleby z dobrociami to najlepszy czas. I od tego proponuję zacząć.


Można inaczej jeszcze zrobić z roslinami - mozna teraz kupić trawy i hortki i zadołować w doniczkach. A na wiosnę posadzić do gruntu. Tak tez mozna, zwłaszcza, że teraz jest spory wybór, a na wiosnę długo np. traw nie ma w sprzedazy, bo dopiero rosną.

Jesli chcesz się wąsko osłonić od sąsiada to proponuję cis Robusta, ale...trzeba posadzić dość gęsto, co ok30-35cm. I najlepiej by były odsunięte od płotu o ok. 50-60cm.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MagdiCZ 15:22, 29 sie 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
OK, czyli powalcze znowu z lopata.
Cos pokupuje - jakas nagroda musi byc - i zakopie z doniczkami.

Czy te trawy Twoim zdaniem - miejsce, gatunek - sa OK ?

Jak najlepiej przygotowac ziemie pod trawy? Pod inne kwiatki (hortki, jezowki i inne byliny) juz wiem (kilka postow wczesniej jest "cudowna gowniana mieszanka").

____________________
Magdalenka i zielone wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies