Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zarys ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zarys ogrodu

MagdiCZ 18:53, 20 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Nie ze nic nie robie..
Kanciki zrobione! Tuje wyplewione. Mezowi galy wyszly hehe. Sprezylam sie w dwa dni, byla petarda w rekach. Teraz padam na pysk..

Kory zabraklo, bedzie w przyszlym tygodniu.


____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 18:57, 20 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Teraz bede dzialac intelektualnie. Okazalo sie, ze w planowana altana nie moze tam powstac. Przepisy - uwielbiam. No coz nie bede sie na urzedasow wkurzac. Trzeba przeplanowac. Z lewej strony od sasiada musza byc wolne 3 metry. Wiec altana sie przesunie.
Moze na tych wolnych 3 metrach warzywniak wcisnac? Altana bedzie sie konczyc na rowno z tarasem i przy plocie luka bedzie. Naszkicuje.
Jak myslicie wciskac?
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 19:03, 20 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Teraz bede dzialac intelektualnie. Okazalo sie, ze w planowany domek narzedziowy nie moze tam powstac. Przepisy - uwielbiam. To jedyny warunek. No coz nie bede sie na urzedasow wkurzac. Trzeba przeplanowac. Z lewej strony od sasiada musza byc wolne 3 metry. Wiec altana sie przesunie.
Moze na tych wolnych 3 metrach warzywniak wcisnac? Altana bedzie sie konczyc na rowno z tarasem i przy plocie luka bedzie. Naszkicuje.
Jak myslicie wciskac?
Na rysunku odpada domek narzedziowy. To jest ta luka.
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 19:04, 20 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Ide na drina..zasluzylam. Chyba bede pic przez slomke.. padam!!!!
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
sylszu 22:33, 22 lip 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Pozwoliłam sobie zajrzeć do Twojego królestwa i bardzo mi się podoba to co powstaje. Mam niewielką działkę na Rodosie i podobnie jak Ty, w tym roku rozpoczęłam swoją przygodę i też lubię proste linie. Pozdrawiam Cię serdecznie i kibicuję.
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Zana 23:33, 22 lip 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Pozbierałaś się już?. Nie wiedziałam, że dla altany tez obowiązuje przepis o trzech metrach, przecież to lekka konstrukcja, nie budynek mieszkalny czy też inny murowany.
Warzywnik w tym miejscu o ile będzie wystarczająco słońca to wydaje mi się dobry pomysł. Wcześniej był chyba planowany przy domu na ścianie prostopadłej do tarasu? Fajnie jeśli uda się go przenieść na to miejsce, będziesz mogła zrobić jakąś fajną rabatę wzdłuż domu.

Jak tam anabelki?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
MagdiCZ 08:41, 24 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
sylszu napisał(a)
Pozwoliłam sobie zajrzeć do Twojego królestwa i bardzo mi się podoba to co powstaje. Mam niewielką działkę na Rodosie i podobnie jak Ty, w tym roku rozpoczęłam swoją przygodę i też lubię proste linie. Pozdrawiam Cię serdecznie i kibicuję.


Ciesze sie, ze jestes. Prosto, praktycznie, nowoczesnie - to lubie. Swietnie, trzymam kciuki u Ciebie.
Zapraszam czesciej.
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 09:00, 24 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Zana napisał(a)
Pozbierałaś się już?. Nie wiedziałam, że dla altany tez obowiązuje przepis o trzech metrach, przecież to lekka konstrukcja, nie budynek mieszkalny czy też inny murowany.
Warzywnik w tym miejscu o ile będzie wystarczająco słońca to wydaje mi się dobry pomysł. Wcześniej był chyba planowany przy domu na ścianie prostopadłej do tarasu? Fajnie jeśli uda się go przenieść na to miejsce, będziesz mogła zrobić jakąś fajną rabatę wzdłuż domu.

Jak tam anabelki?


Oj tak... nawet na trening polecialam Niestety- altana razem z wiata samochodowa maja ponad 9m dlugosci, po tej stronie ogrodzenia. Calosc (ciag jednostek budowlanych obojetnie jakich) nie moze przekroczyc 9m dlugosci w jednym ciagu. Glupie tutejsze przepisy. Kupujesz dom z dzialka za swoja kase i o byle pierdole musisz sie urzedasa pytac o jego zgode, paranoja. Ale to pewnie w Europie calej norma.
Na tym nowym miejscu na warzywniak Slonce jest do okolo 16 godziny latem. Razem byloby w tym rogu kolo 15m2 (5x3m).
Musiala bym przeniesc ta rabate lawendowa jakos , gdzies.. no i na wejscie nie mam pomyslu. Juz szukam na necie dzien i noc jakich inspiracji i nic..

Anabelki nawiozlam, musialam znalezc szybki spodob na "zalatwienie sprawy" , bo od niedzielii jestem w rozjazdach..
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
ana_art 12:18, 24 lip 2018


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
MagdiCZ napisał(a)


Oj tak... nawet na trening polecialam Niestety- altana razem z wiata samochodowa maja ponad 9m dlugosci, po tej stronie ogrodzenia. Calosc (ciag jednostek budowlanych obojetnie jakich) nie moze przekroczyc 9m dlugosci w jednym ciagu. Glupie tutejsze przepisy. Kupujesz dom z dzialka za swoja kase i o byle pierdole musisz sie urzedasa pytac o jego zgode, paranoja. Ale to pewnie w Europie calej norma.
Na tym nowym miejscu na warzywniak Slonce jest do okolo 16 godziny latem. Razem byloby w tym rogu kolo 15m2 (5x3m).
Musiala bym przeniesc ta rabate lawendowa jakos , gdzies.. no i na wejscie nie mam pomyslu. Juz szukam na necie dzien i noc jakich inspiracji i nic..

Anabelki nawiozlam, musialam znalezc szybki spodob na "zalatwienie sprawy" , bo od niedzielii jestem w rozjazdach..
co masz na myśli pisząc na wejscie nie mam pomysłu?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
MagdiCZ 09:39, 25 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Droga Ana, to wejscie troche mi nie lezy. Mam tam te kulki bukszpanowe, lewende musze wywalic, przesadzic, Chociaz ladnie wyglada. Mimo , ze ja przycielam, rosnie Jak szalona. Ogolnie te kule Sa eleganckie i ladnie wygladaja. Thuje zaczynaja sie razem z podestem i jest troche taka pusta luka z przodu....potem sa kule. Cos brakuje z przodu jako przedluzenie tych thuj i polaczenie z tymi kulami. Myslalam zeby dac miedzy kule bukszpanowe ladna trawe - ostnice lub turzyce. Zadaszenie podestu ma byc w pazdzierniku. Do tego zadaszenia beda jeszcze sciany, i praktycznie drzwi nie bedzie widac:
1) nie Jestem przekonana zeby Cos sadzic przed montazem. Wczesniej kupywalam roslinki Jak oblakaniec i teraz rosnie sobie bez sensu, bez ladu i skladu..
2) Zastanawiam sie Co zrobic z tym przedsionkiem trawy przed podestem. Iwona Chyba radzila, zeby ten obszar tez zasadzic, trawy, lawendy. I tutaj stanelam..szukam.,
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies