Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zarys ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zarys ogrodu

MagdiCZ 22:20, 18 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
No to bedzie na sportowo..trudno, przynajmniej spale troche kalorii

Aha, jeszcze jedno. Mam posadzone dwie anabelki. Jedna dostaje czarne liscie. Co robic?
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 22:22, 18 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Zakladajac , ze ten pas przekopie, musze Go czyms wypelnic. Czy ziemia z obi do kwiatow bylaby ok?
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
eVka 22:27, 18 lip 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
MagdiCZ napisał(a)
Zakladajac , ze ten pas przekopie, musze Go czyms wypelnic. Czy ziemia z obi do kwiatow bylaby ok?

Przekopujesz z kompostem, obornikiem, mączka bazaltową i korą przekompostowaną, jak za nisko będzie to przydałaby się jakaś ziemia, niekoniecznie z worka.
____________________
Zana 11:11, 19 lip 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
MagdiCZ napisał(a)
No to bedzie na sportowo..trudno, przynajmniej spale troche kalorii

Aha, jeszcze jedno. Mam posadzone dwie anabelki. Jedna dostaje czarne liscie. Co robic?


Ja z kolei przez kopanie i ganianie z taczkami wykształciłam na swoich chudych łapkach coś na kształt bicepsów

A jak posadziłaś te anabelki, tzn. co im w korzenie dałaś? Czy przy sadzeniu rozluźniłaś bryłę korzeniową po wyjęciu z doniczki?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
MagdiCZ 20:37, 19 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
effka napisał(a)

Przekopujesz z kompostem, obornikiem, mączka bazaltową i korą przekompostowaną, jak za nisko będzie to przydałaby się jakaś ziemia, niekoniecznie z worka.


Dzieki! Musze pomyslec tylko skad ja tutaj w duzym miescie obornik wezme. Poglowkuje.
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 20:41, 19 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Zana napisał(a)


Ja z kolei przez kopanie i ganianie z taczkami wykształciłam na swoich chudych łapkach coś na kształt bicepsów

A jak posadziłaś te anabelki, tzn. co im w korzenie dałaś? Czy przy sadzeniu rozluźniłaś bryłę korzeniową po wyjęciu z doniczki?


Haha! Oj juz tez mam male zarysy bicepsow...a to dopiero poczatek. Huhu..

No dalam oczywiscie ziemie z obi (dobra- to juz wiem, ze nienajlepiej..). I nawoze nawozem do hortensji. Hmm, raczej nie rozluznialam bryly..
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 20:41, 19 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Wykopac i poprawic?
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
Zana 20:47, 19 lip 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jak duży dołek wykopałaś? Jeżeli mały, to może tu jest odpowiedź.
Bryłę korzeniową po wyjęciu z doniczki należy rozluźnić, "uwolnić" korzenie, które w doniczce nie mają miejsca na swobodny rozrost. Jeżeli kupowałaś w tym roku, to nie powinnaś nawozić, rośliny zazwyczaj są w szkółkach przed sprzedażą "podpędzane" nawozami. Świeżych roślin w pierwszym roku po zakupie w ogóle nie należy nawozić. Często w doniczce znajdują się żółte granulki, to jest właśnie nawóz.
Moje anabelki mam czwarty sezon, przez ten czas dostały nawóz chyba jeden raz, a kwitną jak szalone.
W Obi kupuję korę przekompostowaną, taką w różowych workach.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Magda70 11:24, 20 lip 2018


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
MagdiCZ napisał(a)


Dzieki! Musze pomyslec tylko skad ja tutaj w duzym miescie obornik wezme. Poglowkuje.



chyba czeka Cię wycieczka na wieś po obornik

Ja ostatnio jadąc z mężem do domku nad jezioro zatrzymałam się u "nas" na wsi i pytam gospodarza czy ma na zbyciu troszkę gówna.
A że byliśmy prosto z pracy więc ja w sandałkach na obcasie, eM w białych butkach, czyste jasne dzinsy i koszulka biala...a pan mówi taaaa mogę dać...ale pomoże mi pan ładowac do worków? No i cóż było robić? Ha ha...komiczny widok był na szczęście zaladowal już sam na przyczepkę i traktorem nam podrzucił...

A tak w ogóle to witam się U ciebie oficjalnie już
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
MagdiCZ 18:49, 20 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132

Madzia witam ! Bardzo mi milo

Haha! Niezla historia! Ja jestem ciekawa reakcji sasiadow haha
eM jest raczej przyzwyczajony do takich "wiejskich" wypadow, bo sam z wiochy (nieobrazajac).
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies