Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mokradło... i mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mokradło... i mój ogród

MalgosiaW 12:06, 16 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Pszczelarnia napisał(a)
Przeczytałam wątek, mogę się przywitać. Piękny różany wątek i już jestem ciekawa Twojej różanki ziołowej.

Ja mam w planie jesiennym upolować r. alby.


Czy te hortensje ogrodowe kupowałąś wysyłkowo? Mogę prosić o źródło na PW? Dziękuję.


Dziękuję tak wysyłkowo kupowałam ( wiadomość poszła ) Teraz w tej szkółce zamówiłam hortensję ogrodową Fantasia Forever & Ever - 7 sztuk i bardzo się z tego cieszę
Kasia_CS 15:21, 16 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Niezła demolka u Ciebie!
Właśnie rozważam niskie pnące na płot lamelowy między hortki, żeby dół miały osłonięty krzewami hortensji. może Galway? A jakieś ciemne polecisz spełniających ten warunek powtarzających i do 3m?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
gosika67 16:18, 16 wrz 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Witam się i ja.
Róże piękne i ilość imponująca,też jestem fanką róż. W sierpniu u mnie kiepska jakość, zadziwia mnie Rosanna.
Acha- New Dawn , kupiłam w markecie miała tylko 1 kwiat i rośnie taka dzicz, same łodygi do góry, chyba się na nią pogniewam.Pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Kasia_CS 17:05, 16 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
gosika67 napisał(a)
Witam się i ja.
Róże piękne i ilość imponująca,też jestem fanką róż. W sierpniu u mnie kiepska jakość, zadziwia mnie Rosanna.
Acha- New Dawn , kupiłam w markecie miała tylko 1 kwiat i rośnie taka dzicz, same łodygi do góry, chyba się na nią pogniewam.Pozdrawiam.


Gosiu, ostatnio u koleżanki ogołociłam New dawno z dzikich pędów, bo prawie zdominowały krzew. Może i u Ciebie taka sytuacja?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
gosika67 19:09, 16 wrz 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Możliwe, nigdy nie miałam tej róży, może ją przytnę wiosną i może wtedy zacznie kwitnąć. Dzięki za podpowiedź, pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
adkawi 20:31, 16 wrz 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Gosiu te jałowce płożące fajnie wyglądały na tej skarpie ,i ogólnie masz zadbany ogród.Ale czasami korci zeby cosik pozmieniać.A czy i ja mogłabym prosic adres tego sklepiku na pw.
____________________
Adrianna
Kasia_CS 20:34, 16 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
gosika67 napisał(a)
Możliwe, nigdy nie miałam tej róży, może ją przytnę wiosną i może wtedy zacznie kwitnąć. Dzięki za podpowiedź, pozdrawiam.


Przede wszystkim sprawdź czy masz dzikie pędy-one różnią się zwykle chociażby kształtem liści, są bardziej wydłużone. Taki pęd najlepiej jest usunąć nie wycinając, a urywając u podstawy (gdzieś pod ziemią). Mniejsze szanse na odrastanie.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
MalgosiaW 23:06, 16 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Kasia_CS napisał(a)
Niezła demolka u Ciebie!
Właśnie rozważam niskie pnące na płot lamelowy między hortki, żeby dół miały osłonięty krzewami hortensji. może Galway?


Jak szaleć to na całego Za długo (dwa lata) nic nie zmieniałam i nie tworzyłam nic nowego w ogrodzie, nawet rzadko zaglądałam na forum Teraz nadrabiam

James Galway to moje miłe zaskoczenie. Mam ją dwa lata, a angielki potrzebują trochę więcej czasu by pokazać swoje piękno. Tu drugie kwitnięcie:


Kasia_CS napisał(a)
A jakieś ciemne polecisz spełniających ten warunek powtarzających i do 3m?

Zachwyciłam się Rhapsody in Blue. W sumie to róża parkowa/krzaczasta ale wyczytałam, że przy podporze może urosnąć 2 m. Teraz przesadziłam ją właśnie do Jamesa Galwaya (będę musiała przerobić pergolę na większą


Z ciemnych pnących i powtarzających mam jeszcze Oh Wow/Purple Splash (posadzona w miejscu po Rhapsody in Blue) Mogę powiedzieć tyle, że kwitła dwa razy pojedynczymi, cudownymi kwiatami. Nie chorowała. Ale, że rosła za White Cover tyle było ją widać




Ale jestem dobrej myśli, muszę tylko wiosną bardziej przyciąć White Cover Poczekam na efekty.

Kasiu jak ciemne pnące mają to być róże? Ciemny róż też bierzesz pod uwagę?
MalgosiaW 23:35, 16 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
gosika67 napisał(a)
Witam się i ja.
Róże piękne i ilość imponująca,też jestem fanką róż. W sierpniu u mnie kiepska jakość, zadziwia mnie Rosanna.
Acha- New Dawn , kupiłam w markecie miała tylko 1 kwiat i rośnie taka dzicz, same łodygi do góry, chyba się na nią pogniewam.Pozdrawiam.


Witaj Bardzo mi miło. Rosanna jest rzeczywiście piękną różą. Gdy stracę cierpliwość do mojej róży Alchymist (zbyt bujnie mi rośnie ) to może ją sobie sprawię...

Z New Dawn też miałam przygodę. Kupiłam na allegro sadzonkę, która kwiaty miała nie większe od The Fairy i nie chciała się piąć Wyrzuciłam ją, bo doszłam do wniosku, że była jakaś "udawana" New Dawn Kupiłam koleją już od F., a za pół roku dokupiłam jeszcze dwie Z trzech New Dawn nie przypominam sobie bym choć jedną dziczkę wycięła.

Gosiu daj czas swoje róży, dziczki wycinaj nożem lub wyłamuj u nasady.
MalgosiaW 23:45, 16 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
adkawi napisał(a)
Gosiu te jałowce płożące fajnie wyglądały na tej skarpie ,i ogólnie masz zadbany ogród.Ale czasami korci zeby cosik pozmieniać.A czy i ja mogłabym prosic adres tego sklepiku na pw.


Dzięki. Ale już nie miałam do nich siły, ciągle je przycinałam bo wchodziły na moje ulubione szczepione sosny I zmiany też są fajne. Oczywiście wysyłam namiar na sklep.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies