Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mokradło... i mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mokradło... i mój ogród

MalgosiaW 21:30, 21 kwi 2020


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
A co kupiłam sobie kwiatki


Skarpa z podzieloną trawą, sporo rozdałam. Lubię gdy ktoś się cieszy z takich prezentów


Jutro obsadzam skarpę dalej. Została mi lawenda i stipa. Obsypię kamyczkami i odpoczynek
MalgosiaW 21:40, 21 kwi 2020


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Lepinox - dzisiaj pierwszy oprysk. U sąsiadki już są gąsienice, więc zadziałałam.

Teraz trawnik, ucierpiał przez budowę i suszę...


Lecz cieszę się, że w obecnym czasie go mam. Dzieciaki wyganiam na pole, lub na dwór jak kto woli. Od siedzenia w domu je ponosi ☹️, a od zdalnego nauczania boli głowa je i nas.
MalgosiaW 21:43, 21 kwi 2020


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
A i moja paczuszka dzisiaj. Znowu zamówiłam tam gdzie ostatnio, sklep z lawendą a nie jakieś niepewne zakupy na allegro. Jak oni to pakują to nie wiem. Lawenda super mi rośnie na skarpie.
A_gawa 22:24, 21 kwi 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Małgosiu, a gdzie zamawiasz? Szukam wiarygodnego sklepu internetowego. Korzystała z sadowniczego lub albamar? Szukam roślin odmianowych, a w okolicznych szkółkach wszystko bez nazw.

Nie wiem czy w ogóle mogłam te nazwy napisać.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Gosialuk 23:39, 22 kwi 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Gosiu widać masz dobrą rękę do rozsadzania.
Zwróciłam uwagę na pergole na róże. Ładnie wyglądają takie jednakowe. Sami je robiliście? Czy one są na kotwach mocowane? I jak wysokie?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Zakrecona 11:02, 23 kwi 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Gosiu, ale super podzieliłaś trawki, ja się zawsze boję, że za bardzo ogołocę i nic z sadzonek nie będzie

Gdzie zamawiałaś lawendę?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
MalgosiaW 21:14, 24 kwi 2020


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
A_gawa napisał(a)
Małgosiu, a gdzie zamawiasz? Szukam wiarygodnego sklepu internetowego. Korzystała z sadowniczego lub albamar? Szukam roślin odmianowych, a w okolicznych szkółkach wszystko bez nazw.

Nie wiem czy w ogóle mogłam te nazwy napisać.


Wysłałam priv Często kupuję rośliny z okolicznych szkółek, czy targowisk. Nie zawsze zależny mi na odmianie. Lecz miejsca już brakuje w ogrodzie
MalgosiaW 21:21, 24 kwi 2020


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Gosialuk napisał(a)
Gosiu widać masz dobrą rękę do rozsadzania.
Zwróciłam uwagę na pergole na róże. Ładnie wyglądają takie jednakowe. Sami je robiliście? Czy one są na kotwach mocowane? I jak wysokie?



Wystrugane u stolarza, pomalowane i zbite przez M. Niewielki koszt Tak na kotwach, trzymają się nieźle. Jutro zmierzę. Moje róże pnące raczej średnich rozmiarów, więc pergole nie są strasznie wysokie Raczej chciałam "podzielić" ogród na cześć ozdobną i użytkową Za różanką są truskawki i mini sad
MalgosiaW 21:29, 24 kwi 2020


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Zakrecona napisał(a)
Gosiu, ale super podzieliłaś trawki, ja się zawsze boję, że za bardzo ogołocę i nic z sadzonek nie będzie

Gdzie zamawiałaś lawendę?


Pewnie mnie przegonią za reklamę, ale w tym okropnym czasie należny pochwalić profesjonalnych sprzedawców (sklep.lawenda-sadzonki.pl). Dla mnie cena jest ważna. Lawenda od nich, rok temu posadzona jest piękna
MalgosiaW 21:32, 24 kwi 2020


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Opracowałam się dzisiaj. Skarpa skończona Tona kamyczków rozsypana. Podzielone ostatnie trawy, posadzona lawenda, nawet pelargonie do skrzynek na balkon. Maliniak zrobiony ... ciekawe, czy się przyjmie . Czekam na deszcz.


Reszta na dniach w zdjęciach, bo mnie paluchy bolą jak piszę ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies