Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Upiększanie otoczenia - zagospodarowanie ocienionej "studni" w pracy

Pokaż wątki Pokaż posty

Upiększanie otoczenia - zagospodarowanie ocienionej "studni" w pracy

Gardenarium 15:00, 20 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Bo siedzi jedna czy dwie, a powinno 30 czy 50.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:01, 20 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Masz gotowy projekt, tylko pod symbole podstaw rośliny i masz z głowy.
Ja też jestem w pracy i zamiast robić projekt dla klienta - pomagam Wam powodzenia w opamiętaniu się
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:02, 20 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zamiast tej rachitycznej, krzywej choinki , posadźcie wielopniowe piękne drzewo kwitnące, lub o pięknej korze Będzie o wiele ładniej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Makao_J 15:06, 20 lip 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
No Danusia ma rację. Za dużo znosicie. Można by uderzyć w zestawienia sprawdzone czyli hortki, trawy i funkie.
Na tym środku można by posadzić same funkie. One mają tak różne wielkości i kolory że można zrobić fajne zestawienie. A przy ścianach hortensje i trawy wysokie i niskie. Tylko ten piach trochę przeszkadza. Trzeba by dodać tam trochę lepszej ziemi by to dało radę.

Ja mam u siebie przepuszczalną ziemię i często przesycha na piach.

Fachowcem nie jestem ale to ograniczenie gatunków to na dobre Wam wyjdzie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Anda 15:07, 20 lip 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Ula napisała że tam nikt nie podlewa, hortki nie dadzą rady.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
UlaB 15:07, 20 lip 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Gardenarium napisał(a)
A ja bym inaczej podeszła do tematu. Nie można znosić wszystkiego, co się komu podoba i co kto ma bo wyjdzie krótko mówiąc "bajzlowisko".
Nawiedzone ogrodniczki niech się troszkę opamiętają i podejdą tak, aby powstało coś ładnego a nie "nawiedzonego".

Najpierw zaplanujcie, potem podzielcie się, co kto ma kupić, czy przynieść.
A jak posadzić? - to już będzie plan zrobiony i bez problemu to zrobicie z planem, a nie będziecie miesiącami
przesadzać.

Popełniacie pierwszy błąd właśnie. Podstawowy błąd. Ograniczcie liczbę gatunków i stwórzcie coś nowoczesnego, spójnego i w stonowanych kolorach.

Jak się spojrzy z góry, to będzie cieszyło oczy.


Danusiu, masz 100% racji, ja to wiem, ale kolezanki widze nie wszystkie Ale ja nad nimi popracuję, obiecuję, tylko one jeszcze nie wiedzą że zostaną zindoktrynowane Za swój osobisty sukces uwazam, ze w ogóle cos tutaj drgnęło. Małymi krokami osiagnę stan zadowalający

Na tą chwile przyniosłysmy kilka roslin które mam na stanie ale po prostu nie jestem pewna jak będą sobie tutaj dawać rade. Powinny sobie poradzic pod względem świetlnym. Co do podłoża - nie wiem, ale jestem nastawiona optymistycznie, bo skoro jest szansa na ziemię w workach, to jeszcze chwila i zacznę negocjować zakup próchnicy zamiast "zwykłej ziemi w workach" O ile ustawa o zamówieniach publicznych nie stanie nam drodze. Jesli stanie, to będę meczyc kilka osób o zrzutę albo niech zwożą kompost z domu

____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
UlaB 15:11, 20 lip 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Gardenarium napisał(a)
Masz gotowy projekt, tylko pod symbole podstaw rośliny i masz z głowy.
Ja też jestem w pracy i zamiast robić projekt dla klienta - pomagam Wam powodzenia w opamiętaniu się


Bardzo dziękuję

Element wodny mi sie tutaj marzy bez dwóch zdań. Ponegocjuję z dziekanem, zobaczymy czy sie zgodzi.
Bluszcz mamy w pracy na duzym kawałku elewacji ale z innej strony, mogłabym pobrać sadzonkę.

Za podpowiedzi i projekt bardzo dziekuję
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Gardenarium 15:12, 20 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To może jako "spiritus movens" tego przedsięwzięcia spróbuj przekonać, że Ty poprowadzisz ten projekt, a one niech tylko pomogą.. Ktoś musi dowodzić.

Piach codziennie niech ktoś po worku wynosi.
Kompost na pewno utrzyma wodę.

Musicie też przygotować się na to, że w pierwszych miesiącach po posadzeniu jakoś trzeba dolewać, choćby z łazienki nosząc wodę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Makao_J 15:15, 20 lip 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Anda napisał(a)
Ula napisała że tam nikt nie podlewa, hortki nie dadzą rady.

No właśnie z tym nie do końca się zgodzę. Ja mam na prawdę suchą ziemię i przez wiele lat nie podlewałam hortki Limelight na froncie bo mi się nie chciało i ona sobie tam rośnie i nic się nie dzieje.
Są odmiany bardziej wrażliwe ale ta jest okej. I jeszcze Magical Candle. Też jest nie do zdarcia. Inne mi więdną od razu ale te nie.
No ale raz na jakiś czas podlanie by się przydało.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Anda 15:20, 20 lip 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Aniu, ale ona ma tam za mało światła dla paniculaty. Jeśli hortki to macrophylla.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies