Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Upiększanie otoczenia - zagospodarowanie ocienionej "studni" w pracy

Pokaż wątki Pokaż posty

Upiększanie otoczenia - zagospodarowanie ocienionej "studni" w pracy

Toszka 22:37, 12 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A może zamiast limek posadzić hortki ogrodowe?
Hakonechloa bez wątpienia da radę.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
galgAsia 08:37, 13 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ula, brawo! Naprawdę, tempo nie jest tak ważne, co sam fakt, że to się dzieje, że jest szansa na cd., że Ci się chce . Warunki są tam na pewno trudne dla roślin, ale dają radę. Hosty pięknie się rozrosły, do tego faktycznie zawilce, hakonki, brunnery może... Fajnie jest
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
UlaB 08:39, 13 wrz 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Toszko, to Białystok. Niby w tym miejscu nie ma przeciągów i raczej cieplej od budynku niz normalnie, ale mam slabe doswiadczenia z ogrodowkami i nie mam nic co moglabym rozmnozyc. Wiem ze You&Me na spokojnie by dala rade ale u nas po prostu nie ma gdzie kupic ladnych sadzonek ogrodówek. Jesli mi cos wpadnie w oko w ktoryms CO, to wiem ze to lepsza opcja i pewnie się złamię i kupię zamiast rozmnażać
Co do hakone martwie sie raczej o jakosc podloza. Niby bylo poplepszane przed sadzeniem ale wydaje mi sie ze trzeba bedzie je jeszcze porozluzniac i zakwasic. Przegadam z administratorką ze 2 worki kory i chociaz po worku humusu i mączki bazaltowej (najwyzej sama kupię albo przywioze ze 2 worki swojego kompostu jesli mi zostanie).

Agata, pewnie ze chcę! Znajde czas! Daj tylko znac kiedy chcesz dokonac eksmisji i kiedy Ci pasuje terminowo. Czy Ty juz pracujesz? W dzien wchodzi w rachube czy odpada?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
UlaB 08:48, 13 wrz 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Asia, dziękuję. To jest zagospodarowanie beznakladowe, z nadwyzek, a moj ogrod ma powoerzchnię 500m2 z domem Do tego naprawde z czasem jest krucho. Na dokladke w tym roku nie bylo mnie kawal czasu w Polsce i nie wiedzialam czego sie tam spodziewac - no ale jest ok, rosliny żyją to teraz będą kolejne kroki. Za 2 lata powinno byc niezle.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Brzozowadzie... 12:05, 19 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ula, szacun, że robisz coś ot tak, żeby było ładnie. Jak ja lubię takie dziewczyny, co potrafią myśleć pro publico bono!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mirkaka 19:53, 20 wrz 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Ula, masz u mnie młodą hortkę ogrodową jeśli chcesz?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
UlaB 20:34, 20 wrz 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
o rety, dziękuję Mirko !!
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
UlaB 20:48, 20 wrz 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Ula, szacun, że robisz coś ot tak, żeby było ładnie. Jak ja lubię takie dziewczyny, co potrafią myśleć pro publico bono!


dziękuję, tak juz mam...
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
UlaB 21:12, 20 wrz 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Pytanie za milion - czy języczka jest tutaj dobrym pomysłem? Chce sobie kupić do domowego ogródka tą z długimi żółtymi kwiatostanami - myślicie ze i tu sie wpasuje? Nie mam z nią doświadczenia - czy nie będzie kwitła razem z wysokimi zawilcami, które chce tu przywieźć? Kolorem za nic sie nie zgrają....
Dochodze do wniosku, ze mimo posiadania sporej ilosci cienia wokół domu nie mam wielu typowych roslin cieniolubnych, ktore kwitną i moglyby tu fajnie wyglądac (np parzydło - tutaj idealne byloby te zwykle wysokie, ja nigdy nawet nie patrzyłam w jego kierunku, bo by mi zajęlo za duzo miejsca w ogródku).

____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
aga_podlasie 21:53, 20 wrz 2019


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Mam parzydło, właśnie to wysokie, chcesz kawałek?
I zastanawiałam się jeszcze czy chciałabyś tam gdzieś wsadzić runiankę, bo u mnie jej nie pasuje. Poza tym mam tojeść rozesłaną Aurea, która się u mnie rozszalała. Jeśli coś z tych rzeczy pasuje tam do miejsca i ogólnej koncepcji to mów, przygotuję.
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies