Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Upiększanie otoczenia - zagospodarowanie ocienionej "studni" w pracy

Pokaż wątki Pokaż posty

Upiększanie otoczenia - zagospodarowanie ocienionej "studni" w pracy

mirkaka 08:52, 28 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Widać że ma i takie i takie liście. Czyli jak Twoja ID, czyli powinna się rozłazić, a na razie tego nie robi




____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 08:54, 28 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Moja przylaszczka dopiero ma maleńkie pędy kwiatowe a u Ciebie już tyle kwiecia?? Przecież mieszkasz w zimniejszym rejonie Polski ???
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
UlaB 13:03, 28 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Ja - szczerze mówiąc - równiez przestaje widzec róznice. Jedynie to co zauważyłaś i Ty - sposob paskowania liści. Tyle że ID stoi u mnie na tarasie i ma wiecej słońca niz Variegata - to moze cos zmieniać. W ubiegłym roku była roznica w pokroju (młodsza Variegata raczej sterczała w góre, ID od poczatku bardziej sie przewieszała), ale teraz gdy tak na nie popatrzyłam to w sumie nie juz widze roznicy. Mozna by poprosic AgePodlasie zeby cyknela foto ID, bo wykopałam swoje i jej oddałam, sobie zostawiłam tylko kawałek w donicy. Wczesniej ID rosła u mnie od wschodu.
Z carexów mam jeszcze Silverke (ta sie zaczyna rozłazić), ptasie łapki (dużo kremowej barwy), Montana, Remota i pasiastą limonkową (rosnie w cieniu) - ta na razie rosnie w kupie. Chyba to Everillo z tego co pamietam, ale musze poszukac znacznika. O ile w ogole tym znacznikom mozna ufać i pewnie o czymś jeszcze zapomniałam, ale mam za dużo spraw do zapamietania i to cud że jeszcze kojarze odmiany roslin

Przylaszczki mi kwitnął juz ze 2 tygodnie - i te od wschodu i te od północy. Ale w obu miejscach są blisko budynku.
Wczoraj zauwazyłam ze pąki na Nigrach są ogromne (blisko wschodniej ściany budynku, osłoniete od wiatrów z zachodu). Jak tak dalej pójdzie zakwitną mi w marcu. Lilak tez w blokach zeby otworzyc paki i to nie tylko u mnie w osłonietym miejscu, ale w okolicy na otwartym terenie tez.

____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
galgAsia 13:07, 28 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Przylaszczki cudne Ile lat mają te kępy? I rozrastają się?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
UlaB 13:16, 28 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
galgAsia napisał(a)
Przylaszczki cudne Ile lat mają te kępy? I rozrastają się?


Galgasiu, kupiłam minisadzonkę (o ile pamietam na All...), posadziłam od północy pod hortensją (rabata z fajnym podłożem, pod okapem domu, zimą sucho). Po 2 czy 3 latach ładnie sie rozrosła - nie ograniczałam jej rozłogów, bo to maleństwo i w specjalnym okresie pokazuje urok (u mnie rozłogi to wróg, bo chociaż 550m2 działki przy blizniaku to jednak nie jest tak mało, ale obiektywnie to chusteczka ). Pobrałam sadzonkę i po roku na nowym miejscu zrobiła sie własnie taka jak na zdjeciu Zawsze uwielbiałam krokusy ale chyba ta przylaszczka sprawia mi największą radość na przedwiośniu. I z tego powodu córeczka przeniosła sie na rabatke przy schodach wejściowych. W tym roku chyba kolejna córka wywędruje w okolicę, którą widzę z okna tarasowego gdy leze na kanapie
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
galgAsia 13:19, 28 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Wlałaś mi otuchę w serce Niecierpliwie podglądam moje posadzone w czerwcu ub. roku, mam nadzieję na chociaż kilka kwiatków
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
UlaB 13:23, 28 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002


A tu jeszcze CHYBA Everillo skoro sie tak rozszalałam


Teraz moze nie widac ze to liminka.... ale na zywo tak
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Dominika11 13:31, 28 lut 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
mirkaka napisał(a)
Widać że ma i takie i takie liście. Czyli jak Twoja ID, czyli powinna się rozłazić, a na razie tego nie robi




a nie jest różnica w szerokości ździebełka/paska pojedynczego, bo nie wiem czy variegata nie jest węższa
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
UlaB 13:33, 28 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Jesli mi jutro pogoda nie spłata figla i nie pokrzyżuje planów porządkowych, to utne po jednym liściu dla porównania.

Kto mi przypomni co zrobić, żeby pionowe zdjecia mi sie nie obracały przy wstawianiu? Kiedys to potrafiłam, ale brak treningu czyni laika
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
galgAsia 13:45, 28 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Hmm, u mnie wystarczy zapisać w pliku ze zdjęciami nowe położenie i już się nie obraca. Nie umiem pomóc...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies