Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Choroby trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby trawnika

Gardenarium 11:13, 16 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest też Florovit jesienny. Ma mniejszą zawartość azotu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mika 14:31, 16 sie 2012

Dołączył: 12 cze 2012
Posty: 80
dziękuję za rady..
____________________
Mika
Tomus 13:35, 13 wrz 2012

Dołączył: 13 wrz 2012
Posty: 5
Witam serdecznie piszę po raz pierwszy proszę o pomoc w tym roku i było wszystko dobrze dopóki nie załważyłem ze z trawnikiem coś się dzieje a mianowicie na całej powieierzchni trawnika pojawiły się bardzo małe tzw kopce ale są to bardzo malutkie i ze chodząc po trawniku a klapkach czuć pod noga a odgarniając zienie w srodku widać dziurke z tunelem średnicy 3-4mm i nie wiem co to jest co mam robić
Sebek 15:32, 13 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj Myślę, że to mogą być mrówki - bardzo dużo jest ich w tym roku. Naturalnym sposobem ich zwalczania jest sypanie proszku do pieczenia na kopce, są też specjalne środki - np. bros na mrówki. Jednak ich stosowanie trzeba powtarzać, bo mrówki po jakimś czasie wracają.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 17:32, 13 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zdaniem te kopczyki to tzw. kaprolity, czyli muliste odchody dżdżownic, które w trawniku czynią więcej szkody niż pożytku.

Trawnik przez to staje się nierówny i opanowywany w tych miejscach przez chwasty.

Szczególnie niebezpieczna jest "działalność" dżdżownic na glebach ciężkich i żyznych.

Zapobiega się koszeniem z koszem, nie wolno pozostawiać skoszonej trawy na powierzchni trawnika. Trzeba zastosować siarczan amonu, aby zakwasić glebę.

Przed koszeniem, w czasie suchej pogody kaprolity trzeba rozrzucić rozdrobnić, zamieść ostrą szczotką.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tomus 22:27, 02 paź 2012

Dołączył: 13 wrz 2012
Posty: 5
bardzo proszę o pomoc po odkopaniu kawałka trawy zobaczyłem pędraka chrabąszczowego co zrobic zeby jego wyniszczyc proszę o pomoc w mojej miejscowości ktoś mi mówił ze mozna to zniszczyć jakimś owadem ale zapomniałem nazwy moze ktoś wie nazwę
Tomus 11:01, 03 paź 2012

Dołączył: 13 wrz 2012
Posty: 5
wczoraj wieczorem wyszedłem na ogród skontrolować co się dzieje na trawniku i doznałem szoku na trawie bardzo duża ilość dżownic i to one robią te kopce o których pisałem proszę o pomoc co mam zrobić bo nie długo cały trawnik będzie w górkach co mam zrobić
dajana 11:23, 03 paź 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
zaga napisał(a)
Z tego wniosek, że jak się ma suczkę to nie ma szansy na ładny trawnik. Gdybym do tego miała jeszcze psa to byłby komplet. Suczka trawę a piesek roślinki.


Nie sadze aby to był powód suczki. Moi sasiedzi nie maja zwierząt a maja taki sam trawnik.Jak głeboko przekopałas ziemie przed posadzeniem trawy? Pytam bo mam dwa takie miejsca u siebie,, tam gdzie nie była głęboko przekopana ziemia trawa po czasie wyglada jak u ciebie. W innym zas miejscu po dobrze zdrenowanej ziemi wyglada jak twoje kepy czyli zielona i dorodna .Na pewno nie jest to mocz pieska. Pieski maja swoje miejsca z dale od domu Moja nigdy sie nie załatwi na trawie przy domu chadza pod siatke z dala od domu .Najchętniej jednak robi to poza ogrodem, na spacerku Trzeba jedynie z nią wyjśc trzy do cztrech razy dziennie .Z pieskiem bywa gorzej, one lubia sobie siknąc co chwilę,, tak chyba zaznaczaja swój teren Suczki tego nie robią.
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Sebek 16:26, 03 paź 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tomus napisał(a)
wczoraj wieczorem wyszedłem na ogród skontrolować co się dzieje na trawniku i doznałem szoku na trawie bardzo duża ilość dżownic i to one robią te kopce o których pisałem proszę o pomoc co mam zrobić bo nie długo cały trawnik będzie w górkach co mam zrobić


Jak to mówią co za dużo to nie zdrowo Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie wyzbieranie tych dżdżownic i wywiezienie ich poza działkę....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 18:09, 03 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tomus napisał(a)
bardzo proszę o pomoc po odkopaniu kawałka trawy zobaczyłem pędraka chrabąszczowego co zrobic zeby jego wyniszczyc proszę o pomoc w mojej miejscowości ktoś mi mówił ze mozna to zniszczyć jakimś owadem ale zapomniałem nazwy moze ktoś wie nazwę


Dursban
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies